UWAGA na DOM w WARSZAWIE

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 17, 2013 16:04 UWAGA na DOM w WARSZAWIE

Pani Gabriela M. mieszkająca na warszawskiej Woli adoptowała w lipcu 2013 roku dwa koty – białe Obłoczki, sierotki po śmierci ich pierwszej Opiekunki, Basi, forumowej Horacy7.

Kociaki kochane przez Basię, rozpieszczane, bardzo ze sobą zżyte. Wychowane w domu, niewychodzące na dwór, jeden z nich całkowicie głuchy.

Koty były w domu pani Gabrieli, dorosłej osoby, mieszkającej w mieszkaniu należącym do jej rodziny. Adopcja odbyła się za zgodą rodziny, w czasie wizyty przedadopcyjnej poznałam również ojca pani Gabrieli, który wyraził zgodę, a następnie finansował przygotowanie domu (zabezpieczenie okien i balkonu) oraz opiekę nad kotami.

W październiku ojciec pani Gabrieli poinformował Jerzykowkę (naszą forumowiczkę z Poznania, współpracującą z fundacją Agapeanimali), która była Domem Tymczasowym i przekazywała koty do adopcji, że koty powinny zostać oddane, bo jeden z domowników ma alergię.

Byłam gotowa jechać po odbiór kotów, jeśli nie mogą pozostać w tym domu.
Jednak pani Gabriela bardzo mocno przekonywała Jerzykówkę, że koty są jej własnością, ona jest opiekunką, kocha koty nad życie i zapewniała, że tylko ona decyduje o ich losie. Nie ulega wątpliwości, że koty były zadbane, kochane, szczęśliwe.

12 grudnia pani Gabriela poinformowała Jerzykówkę, że poprzedniego dnia, pod jej nieobecność w domu, ojciec przyszedł z wizytą, kazał zapakować jej młodszemu braciszkowi koty do pojemnika na brudną bieliznę, zapakował tam trochę karmy, resztę rzeczy potrzebnych dla kotów pozostawiając w domu.

Wyszedł, zabierając ze sobą koty w tym pojemniku. Po czym poinformował panią Gabrielę, że nigdy nie dowie się, gdzie są koty. Koty miały być przekazane do znajomego, który zabrał je do swojej rodziny na Mazurach, do gospodarstwa agroturystycznego, do dobrych warunków.

Jerzykówka natychmiast wypowiedziała umowę adopcyjną i domagała się zwrotu kotów. Ja byłam osobą upoważnioną do odbioru kotów i zajmowania się ich sprawą w Warszawie.

Zarówno mnie, jak i Jerzykówce, ojciec pani Gabrieli mówił, że koty przekazał jednemu ze swoich pacjentów, którego nazwiska nie pamięta (tu zaczynają się szczegóły, w których wersje pana się różnią w zależności od rozmówcy), przekazał mu koty pod przychodnią, więc nie wie gdzie ten pacjent mieszka. Czyli przekazał koty obcemu człowiekowi na ulicy i nie ma możliwości wskazania miejsca pobytu kotów.

Jednak koty przebywały już w schronisku na Paluchu. Zostały zabrane spod śmietnika na ulicy na Woli przez Straż Miejską wezwaną na interwencję. Straż Miejska przywiozła je do schroniska w pojemniku na brudną bieliznę, w bardzo krótkim czasie po zabraniu ich z domu (zapewne w tym samym pojemniku) przez ojca pani Gabrieli.

W piątek 13 grudnia udało mi się odebrać koty ze schroniska. Bardzo dziękuję pani dyrektor oraz pracownikom i wolontariuszom schroniska za pomoc w tej sprawie.

Oczywiście dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc. Wsparcie w kwestiach formalno-prawnych było nam niezbędne, więc dziękujemy wyjątkowo serdecznie.

Fundacja Agapeanimali będzie formalnie procedować, gdyż kradzież i porzucenie zwierząt to przestępstwa wg Kodeksu Karnego.
Obrazek

Agneska

 
Posty: 16483
Od: Wto paź 26, 2004 12:28

Post » Wto gru 17, 2013 16:08 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

w głowie się nie mieści :(

mam nadzieję że sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury
Obrazek

FUNDACJA STAWIAMY NA ŁAPY - NASZ WĄTEK NA FB https://www.facebook.com/stawiamynalapy/

katgral

 
Posty: 3407
Od: Pt gru 29, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 17, 2013 16:13 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

Co za ludzie, mam nadzieję że starego dziada spotka kiedyś ten sam los. :twisted:

lenka*

Avatar użytkownika
 
Posty: 1038
Od: Wto lip 31, 2012 17:58

Post » Wto gru 17, 2013 16:23 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

Czytam i przysłowiowy nóż w kieszeni się otwiera ...i życzę im dokładnie tego samego :x
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 17, 2013 16:32 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

Straszne co spotkało te biedne kotki. :(
Szyszka ............................................. Moris .............................................. Glutek i Muszka
Obrazek Obrazek Obrazek [url=https://naforum.zapodaj.net/e1a033c7ccbe.jpg.html][url=https://naforum.zapodaj.net/35b4fd9e2ec9.jpg.html]

iwaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2711
Od: Pt sie 12, 2011 18:33
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Post » Wto gru 17, 2013 18:04 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

Niewyobrażalne, barak słów, nawet tych mało parlamentarnych...
I to te kotki, tak tragicznie osierocone.. ludzie jednak nie mają serc :(
A przecież wystarczyło oddać je w Wasze ręce.. Dobrze, ze się udało je wyratować.. Choć tyle, brawo :1luvu:
pwpw
 

Post » Wto gru 17, 2013 18:20 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

dorcia44 pisze:Czytam i przysłowiowy nóż w kieszeni się otwiera ...i życzę im dokładnie tego samego :x


Jak to dobrze, że zostały odnalezione i nie trafiły na ulicę, gdzie czekałaby je tylko śmierć.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto gru 17, 2013 18:45 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

Dobrze, że Agapeanimali nie odpuści - mam nadzieję. Basi - horacy7 - pękłoby serce.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto gru 17, 2013 18:57 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

A co się teraz dzieje z kociakami? U kogo znalazły schronienie?
Obrazek

cairo

 
Posty: 637
Od: Nie lut 12, 2012 9:48
Lokalizacja: POZNAŃ

Post » Wto gru 17, 2013 19:10 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

Ludzie są straszni :| jak można zrobić coś takiego?
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto gru 17, 2013 19:13 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

cairo pisze:A co się teraz dzieje z kociakami? U kogo znalazły schronienie?

Są bezpieczne w domu tymczasowym :)
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 17, 2013 19:32 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

Czyli ten dziad wywalił biedaki w tym pojemniku? Zamknięte??? Na śmietnik?? :evil:
Z całego serca mu życzę samotnej, ciężkiej starości.
Żeby poznał do samych kości co to porzucenie.
Rzadko komuś coś złego życzę - w tym wypadku nie mam skrupułów.
Pewnych rzeczy po prostu się nie robi.
Bez względu na cokolwiek.
To co zrobił ten facet właśnie do takich rzeczy się zalicza.
Skrzywdził koty (na szczęście "tylko" straciły dom i najadły się strachu - mogło skończyć się znacznie gorzej), skrzywdził ich opiekunkę, zapewne jej brat też to odchoruje skoro to on był zmuszony pakować kociaki do pojemnika.
Masakra :(

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto gru 17, 2013 20:16 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

Mam nadzieję, że sprawa będzie prowadzona i dziad poniesie konsekwencje prawne. Nie można odpuścić.

U mnie jest Jasio (Brylant) i Brygidka od Basi - Horacy7. I czasem sobie myślę, że jeśli patrzy ona na nas to czuje spokój, że tym kotom jest dobrze.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, że moje koty, gdyby mnie zabrakło poszłyby na poniewierkę.
To jest zbrodnia nie tylko przeciwko kotom, ale również przeciwko Basi, przeciwko człowiekowi, który tym kotom pomagał wkładając w to całe serce.
,,W sztuce tracenia nie jest trudno dojść do wprawy (. . .)" Elizabeth Bishop

marta-po

 
Posty: 3318
Od: Pon sie 15, 2011 17:19
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Wto gru 17, 2013 20:27 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

Odchorowałam całą sytuację bo w głowie nie mieści się by człowiek tzw wykształcony był szumowiną niskich lotów. Nawet słowo szumowina jest za dobre. Ten "prawdziwy żul" nie skrzywdzi stworzenia Bożego.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto gru 17, 2013 21:09 Re: UWAGA na DOM w WARSZAWIE

I pewnie za tydzień połamie się opłatkiem życząc słowami pełnymi miłości zdrowia i pomyślności domownikom.
Chociaż za tydzień Wigilia to bardzo proszę nie odpuszczajcie tej kanalii. :twisted: :twisted: Co za bydle nieoskrobane.

Asiu to, że ktoś jest wykształcony to nie znaczy że jest inteligentny i mądry a empatię wynosi się z domu a nie z uczelni.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19580
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], jolabuk5, kasiek1510, Necz, Szeska, Zeeni i 292 gości