ilość pokarmu w ciągu doby? -nie wiem czy dobrze karmie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 11, 2013 20:58 ilość pokarmu w ciągu doby? -nie wiem czy dobrze karmie

witam,
mam pytanie odnośnie karmienia, moja kotka ma 7 miesięcy, już po sterylizacji, miseczka z suchym stoi zawsze pełna, kotka je rano i wieczorem karmę orjen dla kociaków(sama decyduje jaką ilość chce zjeść) a po 14-stej dostaje mięso, miesiąc temu ważyła 3kg teraz na kontroli ważyła już prawie 4 kg, jest to maine coon, nie wiem czy nie za szybo przybiera, może zrezygnować z wieczornego jedzenia? Wiem ze powinnam sie trzymać ilości pokarmu opisanej na opakowaniu ale jest mi to ciężko obliczyć bo kotka je codziennie mięso + kama(wg mnie suchej zjada stosunkowo nie wiele) i nie wiem jak to podzielić? zdaje sobie sprawę, ze pełna miska suchej karmu to extra kalorie do woli i nie wiem teraz czy dobrze ją karmie? oraz mam jeszcze drugie pytanie kończy mi sie ta karma czy kolejna moge kupic juz jak dla dorosłego kota czy lepiej dla kotów po sterylizacji a moze dalej podawać dla kociąt? Dodam, iz jest to moj pierwszy kotek, chcialabym dobrze o nia dbac i nie mam za duzej wiedzy, proszę o odpowiedzi i wyrozumiałość ;)

maja007q

 
Posty: 28
Od: Wto maja 21, 2013 20:28

Post » Czw gru 12, 2013 15:37 Re: ilość pokarmu w ciągu doby? -nie wiem czy dobrze karmie

Generalnie kot jest uznawany za kocię, póki nie skończy roku - w tym czasie może jeść do woli. Później przydałoby się zlikwidować stały dostęp do suchej i ustalić kilka regularnych posiłków, dorosły kot potrzebuje około 5g białka na kg masy ciała, czyli kot o wadze powiedzmy 7kg (bo maine coony są większe) powinien dostawać 35g białka dziennie.
Wtedy bardzo przydatne jest Liczydło: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=213 , wprowadzasz parametry karmy i mięska i manipulujesz ilościami tak, żeby otrzymać te 5g/kg.

A Orijen jest dla kotów we wszystkich stadiach życia. Odradzam za to karmy dla kastratów - napakowane zbożami, bezwartościowymi dla kota. Lepiej po prostu trzymać się wyliczonych porcji ;)
Obrazek Obrazek
Obrazek

Bellemere

 
Posty: 5079
Od: Nie lip 21, 2013 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec/Gliwice

Post » Czw gru 12, 2013 18:00 Re: ilość pokarmu w ciągu doby? -nie wiem czy dobrze karmie

super, dziękuje za rzeczową odpowiedz, bardzo mi się przyda to liczydło ;)

maja007q

 
Posty: 28
Od: Wto maja 21, 2013 20:28

Post » Pt gru 13, 2013 16:02 Re: ilość pokarmu w ciągu doby? -nie wiem czy dobrze karmie

u mnie sucha karma power of nature jest stale dostępna - nie zauważyłam aby koty się nią objadały, plusem jest to że jak potrzebują to sobie chrupną
rano dostają puszkę, wieczorem surowe mięso bez żadnych wspomagaczy (tj nie barfa)
jak dotąd taki sposób karmienia służy i kotom i mnie ponieważ pracuję a i kotów mam trochę sztuk
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt gru 13, 2013 18:47 Re: ilość pokarmu w ciągu doby? -nie wiem czy dobrze karmie

Mam pierwszego w życiu kota, właściwie kotkę Bunię, też mi tak tyła po sterylizacji. Zmieniłam karmę na Brit dla kotów sterylizowanych http://www.4lapy.pl/Brit-Premium-Cat-Sterilised-300g-800g-1,5kg-8kg która nie zawiera pszenicy. Niestety po sterylizacji zrobiła się spokojniejsza przez co mniej się rusza. Staram się ja pobudzać do zabawy zabawkami, które zawsze lubiła.

Sajana

 
Posty: 2
Od: Pt gru 13, 2013 18:13

Post » Nie gru 22, 2013 20:23 Re: ilość pokarmu w ciągu doby? -nie wiem czy dobrze karmie

Sajana pisze:Mam pierwszego w życiu kota, właściwie kotkę Bunię, też mi tak tyła po sterylizacji. Zmieniłam karmę na Brit dla kotów sterylizowanych która nie zawiera pszenicy. Niestety po sterylizacji zrobiła się spokojniejsza przez co mniej się rusza. Staram się ja pobudzać do zabawy zabawkami, które zawsze lubiła.


Ale zawiera ryż, ziemniaki i mnóstwo kukurydzy, więc na jedno wychodzi. Tylko szkodzisz kotu tymi węglowodanami.

Muhikons

 
Posty: 69
Od: Nie lis 10, 2013 10:59




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 558 gości