Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 04, 2013 20:54 Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

Witam,
Bardzo proszę o pomoc. Przyjmę wszystko co związane z akcesoriami dla kotów (lub odkupię za symboliczną kwotę) kuweta,miseczki, żwirek, karmę, zabawki, drapak, kocyki, transporter. Jeśli macie niepotrzebne rzeczy po starym kocie itp bede bardzo wdzieczna. Robię za DT dla kotów i za wszelką pomoc bardzo dziękuje... Nie jestem w stanie zaopatrzyc sie we wszystkie nowe rzeczy, a ktos moze posiada niepotrzebne lub odsprzeda za symboliczna kwote? Od soboty na DT bede miec od 2 do 4 kotow. Jesli bedziecie zainteresowani bede na biezaco informowac jak wyglada sprawa z kotami u mnie na DT :)
Jestem z Wrocławia
Bede bardzo wdzieczna!

paati924

 
Posty: 21
Od: Śro gru 04, 2013 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 05, 2013 7:58 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

Pewnie, ze jesteśmy zainteresowani -ja nie mam niczego do odstąpienia, ale chętnie poczytam o Twoim DT.
Jakie będziesz miała koty -maluchy czy dorosłe?


czemu w każdym miejscu piszesz dokładnie ten sam tekst? przy dwóch kotach na DT to przecież kuweta nie jest chyba problemem?
W Tesco kuwety są po niecałe 10 zł.
Czemu bierzesz koty na DT jeśli nie stać Cie nawet na kuwetę?
Tak samo za miseczki, jeśli nie możesz kupić kilku plastikowanych po 2/3 zł zł, można użyć zwyczajnie coś co się ma w domu.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 05, 2013 10:56 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

Już odpowiadam:
Napisałam wszędzie artykułu na temat tego - żeby każdy zauwazyl nie wiem ktore strony sa najczesciej uzywane.
W sobote będą małe kociaki od 2 do 4. A jak zostana wydane to będą albo duże albo małe zależy które będą potrzebować. Kuweta nie jest problemem tak naprawdę nic nie jest problemem ale jakbym zaczęła wszystko nowe kupować to koszty już byłyby wysokie.
Nawet jeśli mnie by nie było stać to jak myślisz? Chyba lepiej wziąć koty na DT czy lepiej zeby powoli zamarzały na dworze? Sama sobie na to odpowiedz. Nie chodzi o to czy mnie stać czy nie ale jeśli ktoś ma to nie ma potrzeby kupowania. Drapak już mam załatwiony, kuwete wstępnie też co do miseczek to przecież miseczki mogę dać nawet zwykłe, które mam w domu ale może ktoś ma niepotrzebne to bym odkupiła bądź przyjęła skoro już napisałam to pytałam o wszystko.
Głównie też chodzi o zabawki. Ja tutaj nie mam nic a nie mogę sobie pozwolic nagle wydac na zwirek, karme, zabawki, kocyki bo wyjdzie trochę kasy a z tego powodu, ze sama sie utrzymuje to nie jest takie proste jak wczesniej.
Czemu ludzie we wszystkim muszą się czegoś doszukiwać... Człowiek chce być dobry ale i tak jest podejrzany o niewiadomo co.

paati924

 
Posty: 21
Od: Śro gru 04, 2013 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 05, 2013 11:07 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

Możesz już wysyłać pw? Jeżeli tak to daj mi swój adres, wyślę Ci jakieś kocyki, posłanka.Zabawką może być kulka foliowa, sznurówka, naprawdę.Tak na początek, potem się wszystkiego dorobisz.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw gru 05, 2013 11:10 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

niczego się nie doszukuję
po prostu się zdziwiłam

pojawiasz się znikąd
nie piszesz nic o sobie ani o kotach
nie wiadomo ile będzie tych kotów ,a ni jakich
tylko w 4 postach piszesz to samo
paati924 pisze:Przyjmę wszystko co związane z akcesoriami dla kotów (lub odkupię za symboliczną kwotę) kuweta,miseczki, żwirek, karmę, zabawki, drapak, kocyki, transporter.


tutaj dużo osób ma DT
ale jakoś najpierw piszą o sobie, o kotach -a potem dopiero o potrzebach

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 05, 2013 11:22 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

Patmol

Bo ja nie mialam pozakladanych kont. Wczoraj zalozylam dopiero na forach. Jestem na dogomanii na forum, a jesli chodzi o koty to na FB : przygarnij kota, fundacja EBRA koci zakatek, dlatego tak... Masz racje... Kociaki będą w sobote są łapane (półdzikie) znalezione zostały na działkach na Grabiszyńskiej (Wrocław) jak tylko do mnie dotrą porobię zdjęcia i albo będę kontynuować o kociakach na tym wątku albo założe im nowy i przesle Wam linka :)
Niewiadomo ile tych kotów jest wiem, że od 2 do 4. Małe czarno białe koty. Chciałabym, żeby było dograne do tego czasu :)
To teraz moja historia : mieszkam od dwóch tygodni we Wrocławiu cały mój "zwierzyniec" został w domu rodzinnym, nie sądziłam, że będę pomagać w ten sposób dlatego nic od mojego kota czy psa nie zabierałam. Zostawiłam w domu 9 letnia kociczke i 7 letnego Amorka (sznaucer miniaturka) bardzo chcialam je ze soba wziąc, ale nie chcialam im tak nagle zmieniac srodowisko... Moj psiak jest przyzwyczajony do otaczajacych go ludzi, rodzice pracuja na zmiane wiec zawsze ktos w domu jest.. Ja z chlopakiem pracujemy 8-16 wiec bylby sam i na pewno by tesknil... Chociaz ostatnio do mnie zadzwonil tato i powiedzial, ze on ma chyba depresje nie chce jesc caly czas lezy, a zawsze byl wesoly szczesliwy, i ze pewnei teskni... Jak kiedys wyjechalam na 2 miesiace do Francji mial takie same "objawy" wiec pewnie teskni... Az mi sie plakac chce no ale niewiadomo co byloby dla niego lepsze. CHcialam wziac moja kociczke ale ona 9 lat mieszka u nas w bloku na parterze wyskakuje przez balkon na dwor kiedy chce wraca kiedy chce, nauczyla sie nawet zalatwiac tylko na dworze w domu nic nie robi jest olbrzymia indywidualistką i jakbym ja zabrala to na pewno bym ją tym skrzywdzila biorac pod uwage, ze tutaj na pewno bym jej nie wypuscila na dwor... Dlatego jestem sama i pomyslalam, ze moge pomoc chociazby w taki sposob jako DT. Wczoraj byla Pani przeprowadzic ze mna rozmowe czy sie nadaje jako DT opinie wystawila na dogomanii ze bez problemu.

Mam nadzieje, ze po krótce rozumiecie juz :)

Ewar moge dodac do przyjaciol lub do wrogow, po jakim czasie mozna pisac PW? Moze przez meila? moj meil : paati924@gmail.com
Ewar bardzo CI dziekuje! Jestem bardzo wdzięczna!

paati924

 
Posty: 21
Od: Śro gru 04, 2013 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 05, 2013 12:06 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

w takim razie witamy serdecznie -wszystko jasne
Obrazek

maluchom koniecznie załóż wątek -i daj linka -będę czytać :mrgreen:

jak bardziej dzikie te kociaki -to może warto je na początek trzymać w klatce bytowej
łatwiej byłoby Ci je kontrolować -czy jedzą, czy zdrowe itd
no i nie pochowają się po mieszkaniu
i łatwiej łapać, jak będziesz je brała do veta

ciężkie życie bez psa -to rozumiem, bo tez mam psa 8)

nie wiem jakie małe te kociaki
ale
niektórzy zamiast żwirku używają pelletu https://www.google.pl/search?q=pellet&c ... 27&dpr=0.9
można kupić np w Castoramie 20 zł za 20 kg
albo i taniej czasem z dostawą do domu

jeśli będziesz o nich pisała na FB -też daj linka
będę udostępniać


a Ty psa tez bierzesz na DT?
u Ciebie była Poker w sprawie DT dla psa?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 05, 2013 12:30 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

Jeśli chodzi o półdzikie kotki to mam doświadczenie. Rok temu w Szklarskiej Porębie jak byłam na wakacjach uratowałam kota mieszanka kota syjamskiego (łudząco podobny) był malutki może miał 2 miesiące. Był w strasznym stanie siedział apatycznie w trawie posklejana siersc strasznie kulał miał koci katar, zaropiałe oczka, ale jak tylko czlowiek podchodzil to uciekal gdzie pieprz rosnie. Postanowialm go zabrac, ale moje polowanie trwalo.. 4 dni i tyle z odpoczynku:P Złapałam go ludzie z blokow mi pomogli małego kota lapalismy w 8 osob! hahaha jak sobie przypomne to masakra:) Tak czy inaczej udało się złapaliśmy go zabrałam do siebie do miasta, pchły byly doslownie wszedzie:) siedzial przestraszony w pudełku. Zawiozłam do weterynarza zaczelismy leczenie, po 2 tygodniach jak z brzydkiego kaczatka zamienil sie w labedzia! Od tamtej pory zakochalam sie DOSZCZĘTNIE w kotach... Tofik wyszedl z tego, oczka doszły do siebie, siersc cudowna mięciutka, ale kulał bardzo długo, w koncu wet dal mu sterydy i nagle przestał:) Wiecie co bylo najpiekniejsze w tym kocie? On nie umial sie bawic... jego poczatki nauki zabawy byly przecudowne... strasznie go kochalam i jak teraz to pisze to łzy do oczu mi sie cisna... spał ze mna chodzil za mna albo byl bardzo wdzieczny albo ten jego charakter... był przeuroczym kotem, nigdy takiego nie poznalam. Byl u mnie 4 miesiace i nagle jak rano zawsze wstaje (on spal mi zawsze na szyi) to wstawal i chodzil za mna, a tym razem nie wstal, podeszlam zeby sprawdzic co z nim i lezal niesamowicie ciezko oddychal...myslalam, ze cos zjazdl ale jak wstal i sie przewrocil od razu zabralam go do weterynarza i wet nie wiedzial co mu jest... dopiero pozniej powiedzial, ze ta noc bedzie decydujaca i prawdopodobnie ma cos z sercem dal go pod tlen... ja wrocilam do domu... myslalam myslalam, i stwierdzilam, ze nie zostawie go u niego... bo on nie zrobil mu badan stwierdzil co mu jest po domyslach... powiedzialam, ze zabieram go do klinikii we Wrocławiu pojechalam po niego o 3 w nocy zadzwonilam powiedzialam, ze chce go odebrac bylam pewna, ze zyje! przyjechalam wchodze a on biedny juz nie zyl :( Nigdy sie z tym nie pogodze.... tak czy inaczej chcialam napisac ze dzikie kotki czasami mozna duzo latwiej oswoic niz wystraszone skrzywdzone przez czlowieka... Tofik jest niesamowitym przykladem... jak z dzikiego kotka przeobrazil sie po prostu w kota ktory nie odstepowal mnie na krok:(

tak byla Poker, ale sprawa z Mordkiem się wyjaśniła. Mialam wziac najpierw Mordka na DT, ale Rubik napisala, ze przestal przychodzic ale rozmowe Poker moze ze mna przeprowadzic ja jej mowilam, ze moze byc kot pies, lub kot z psem opowiadalam jej tez o Tofiku. Tak czy siak Mordek okazalo sie, ze znalazl dom :) i pozniej sie potoczylo ze kociaki mialam telefon w ich sprawie i DT im udziele teraz mam pewna informacje, ze beda 3 to na pewno. Jeden dzisiaj bedzie u mnie popoludniu zadzwonila do mnie Pani Agnieszka z ta informacja wiec biore jeszcze jednego małego. Dzisiaj bedzie popoludniu cos zorganizuje na dzisiaj. Zaraz bede jechac do korony na male zakupy. Dzieki wielkie nie wiedzialam, ze zwirek mozna zastpaiac pellet :) To jest sprawdzone?

Jak dzisiaj dotrze do mnie kociak, porobie zdjecia i juz bede robic ogloszenia :) Zaloze nowy watek bez problemu :)
Ostatnio edytowano Czw gru 05, 2013 12:40 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączyłam posty

paati924

 
Posty: 21
Od: Śro gru 04, 2013 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 05, 2013 12:39 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

gdzie mieszkasz ?tz. jakie miasto.
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 05, 2013 12:39 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

Wrocław :)

paati924

 
Posty: 21
Od: Śro gru 04, 2013 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 05, 2013 12:41 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

paati924 pisze:ze zwirek mozna zastpaiac pellet :) To jest sprawdzone?

zależy jakie małe te kotki

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 05, 2013 12:43 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

Na wszelki wypadek kupie normalny żwirek, nie wiem nie mam dokladnej informacji ile maja miesiecy czy 2 czy 3. Dzisiaj po poludniu bedzie jeden wtedy bede wiedziala porobie zdjecia wysle Wam linka :)

paati924

 
Posty: 21
Od: Śro gru 04, 2013 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 05, 2013 12:46 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

a znasz ulvhedinn z dogo ?
jest u niej mój transporterek ,mogła byś go za adoptować :wink:
pamiętając że przenosząc w nim jakiegokolwiek kota warto dodatkowo zabezpieczyć np. spiąć paskiem żeby się nie otworzył .
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 05, 2013 12:51 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

Dla 2-3 miesięcznych kotków nie kupuj zwykłego bentonitowego żwirku. Jak wezmą do dziubka, może się to bardzo źle skończyć. Dla takich maluchów najlepszy będzie drewniany, albo pelet.
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Czw gru 05, 2013 12:54 Re: Podstawowe akcesoria dla kota na DT!! POMOC

Napisałam do niej - nie kojarzę ale spróbuje :) Bardzo Ci dziekuje:) Pewnie zabezpiecze bardzo dobrze:) Zobaczymy czy mi odpisze i jak sie potoczy sytuacja... ALe jestem bardzo wdzieczna!
Wiecie co najbardziej zaskakuje? Są ludzie którzy naprawde pomagaja... nie tylko gadaja, to takie miłe... :)

Dzięki Zosik taki kupie:)

paati924

 
Posty: 21
Od: Śro gru 04, 2013 19:43
Lokalizacja: Wrocław

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, Google [Bot], kasiek1510, ryniek, Vi, Zeeni i 536 gości