JAK PROMOWAĆ STERYLIZACJĘ? męczymy media ;)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 04, 2014 14:25 Re: JAK PROMOWAĆ STERYLIZACJĘ? męczymy media ;)

no to se sikne (sorry, ale dopiero teraz tu dotarłam!)
miło Cię znowu spotkać (chociaż wirtualnie), VeganGirl85!
- jestem na etapie pisania pisma do naszej Pani Prezydent, skończę, to Ci wyślę
VeganGirl85 pisze: Nie wiem, czy się dzielimy, czy robimy zmasowany atak

myślę, że zmasowany atak; czytaj: takie zapchanie skrzynek
... mry!
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lut 04, 2014 14:32 Re: JAK PROMOWAĆ STERYLIZACJĘ? męczymy media ;)

ewa_mrau pisze:no to se sikne (sorry, ale dopiero teraz tu dotarłam!)
miło Cię znowu spotkać (chociaż wirtualnie), VeganGirl85!
- jestem na etapie pisania pisma do naszej Pani Prezydent, skończę, to Ci wyślę
VeganGirl85 pisze: Nie wiem, czy się dzielimy, czy robimy zmasowany atak

myślę, że zmasowany atak; czytaj: takie zapchanie skrzynek
... mry!


mnie również miło, a jeśli mogę w czymś pomóc, chętnie :)
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Sob lut 08, 2014 20:22 Re: JAK PROMOWAĆ STERYLIZACJĘ? męczymy media ;)

Ciekawostka dla promotorek:
"Uczynienie kotów niezdolnymi do rozmnażania jest rozwiązaniem skutecznym – przyznają specjaliści – ale może okazać się nazbyt radykalne. Naukowcy z Tufts University wykazali, że gdyby jedną z metod sterylizacji zastosować tylko u co 3 kota, w ciągu 11 lat zwierzęta te wyginęłyby całkowicie. Do takiego wniosku doszli badacze na podstawie 16-letniej obserwacji grupy 200 dziko żyjących kotów. Niektóre z nich łapali, poddawali różnym metodom sterylizacji i wypuszczali na wolność. Potem śledzili losy wszystkich członków grupy, ich zwyczaje, także łowieckie, notowali zgony i narodziny.

Nieprzypadkowo wybrali tak długi czas obserwacji. Z wcześniejszych badań wynikało bowiem, że bezpańskie koty żyją średnio 3 lata, te, które przebywają w cieplarnianych warunkach dożywają przeciętnie 15 lat. Naukowcy chcieli więc prześledzić losy przynajmniej niektórych zwierząt od narodzin do śmierci. Potem wszystkie dane poddali analizie komputerowej, a wyniki opublikowali w sierpniu w cenionym czasopiśmie weterynaryjnym „Journal of the American Veterinary Medical Association”."

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lut 12, 2014 23:32 Re: JAK PROMOWAĆ STERYLIZACJĘ? męczymy media ;)

co myślicie, żeby do promowania sterylizacji wykorzystać budżet partycypacyjny?

http://konsultacje.um.warszawa.pl/conte ... -warszawie

myślę, że nie będzie łatwo zyskać faktyczne fundusze na sterylizacje, ale już samo zgłoszenie takiego projektu w jakiś sposób by zaznaczyło obecność problemu?

przydałby się ktoś chętny z meldunkiem w Warszawie.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Nie lut 16, 2014 14:59 Re: JAK PROMOWAĆ STERYLIZACJĘ? męczymy media ;)

Fleur pisze:co myślicie, żeby do promowania sterylizacji wykorzystać budżet partycypacyjny?

http://konsultacje.um.warszawa.pl/conte ... -warszawie

myślę, że nie będzie łatwo zyskać faktyczne fundusze na sterylizacje, ale już samo zgłoszenie takiego projektu w jakiś sposób by zaznaczyło obecność problemu?

przydałby się ktoś chętny z meldunkiem w Warszawie.


a podrzucę, projekty można zgłaszać chyba do 9 marca.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Wto lut 18, 2014 17:09 Re: JAK PROMOWAĆ STERYLIZACJĘ? męczymy media ;)

VeganGirl85 pisze:
Trzymam kciuki :) jak dasz radę i nikt nie będzie przeszkadzał, jesteś w stanie zająć się sterylizacją. Powiem Ci gdzie pukać po dofinansowanie :)


dopiero teraz przeczytałam ... mimo, że aż oczy mnie bola jak patrze na kotkę w czasie rui a za nia stado samców , to nie mam jak ogarnąć zabiegów, łapanki , i przechowania kocic :(
Obrazek
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
- Albert Schweitzer

inusia00111

 
Posty: 877
Od: Wto kwi 17, 2012 11:20
Lokalizacja: Tczew

Post » Pon lut 24, 2014 0:58 Re: JAK PROMOWAĆ STERYLIZACJĘ? męczymy media ;)

inusia00111 pisze:
VeganGirl85 pisze:
Trzymam kciuki :) jak dasz radę i nikt nie będzie przeszkadzał, jesteś w stanie zająć się sterylizacją. Powiem Ci gdzie pukać po dofinansowanie :)


dopiero teraz przeczytałam ... mimo, że aż oczy mnie bola jak patrze na kotkę w czasie rui a za nia stado samców , to nie mam jak ogarnąć zabiegów, łapanki , i przechowania kocic :(


Mam nadzieję, że wiesz że można kastrować także ciężarne kotki i to lepsze rozwiązanie niż poród. Może uda się znaleźć pomoc i lecznicę która podejmie się przetrzymania kotki? Ile dam radę, pomogę Ci, tylko mieszkam daleko.

Fleur, ja mam meldunek w Warszawie jak coś. Śródmieście konkretnie.

felin, nie wydaje mi się, żeby rozwiązanie problemu nadpopulacji i cierpienia zwierząt było zbyt radykalnym działaniem. I na razie niestety daleko do tego rozwiązania. A szkoda...
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Pon lut 24, 2014 19:34 Re: JAK PROMOWAĆ STERYLIZACJĘ? męczymy media ;)

VeganGirl85 pisze:
inusia00111 pisze:
VeganGirl85 pisze:
Trzymam kciuki :) jak dasz radę i nikt nie będzie przeszkadzał, jesteś w stanie zająć się sterylizacją. Powiem Ci gdzie pukać po dofinansowanie :)


dopiero teraz przeczytałam ... mimo, że aż oczy mnie bola jak patrze na kotkę w czasie rui a za nia stado samców , to nie mam jak ogarnąć zabiegów, łapanki , i przechowania kocic :(


Mam nadzieję, że wiesz że można kastrować także ciężarne kotki i to lepsze rozwiązanie niż poród. Może uda się znaleźć pomoc i lecznicę która podejmie się przetrzymania kotki? Ile dam radę, pomogę Ci, tylko mieszkam daleko.

Fleur, ja mam meldunek w Warszawie jak coś. Śródmieście konkretnie.

felin, nie wydaje mi się, żeby rozwiązanie problemu nadpopulacji i cierpienia zwierząt było zbyt radykalnym działaniem. I na razie niestety daleko do tego rozwiązania. A szkoda...



tak tak, wiem sterylizacja aborcyjna... niestety - mój wet nie przetrzymuje... a ja nie mam gdzie przetrzymać,łapanka etc. i jeszcze ta głupia godzina- od 12-15 zabiegi, gdzie o 16.30, jestem ze szkoły. LIPA ;/
Obrazek
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
- Albert Schweitzer

inusia00111

 
Posty: 877
Od: Wto kwi 17, 2012 11:20
Lokalizacja: Tczew

Post » Nie mar 02, 2014 23:18 Re: JAK PROMOWAĆ STERYLIZACJĘ? męczymy media ;)

inusia00111 pisze:
VeganGirl85 pisze:
inusia00111 pisze:
VeganGirl85 pisze:
Trzymam kciuki :) jak dasz radę i nikt nie będzie przeszkadzał, jesteś w stanie zająć się sterylizacją. Powiem Ci gdzie pukać po dofinansowanie :)


dopiero teraz przeczytałam ... mimo, że aż oczy mnie bola jak patrze na kotkę w czasie rui a za nia stado samców , to nie mam jak ogarnąć zabiegów, łapanki , i przechowania kocic :(


Mam nadzieję, że wiesz że można kastrować także ciężarne kotki i to lepsze rozwiązanie niż poród. Może uda się znaleźć pomoc i lecznicę która podejmie się przetrzymania kotki? Ile dam radę, pomogę Ci, tylko mieszkam daleko.

Fleur, ja mam meldunek w Warszawie jak coś. Śródmieście konkretnie.

felin, nie wydaje mi się, żeby rozwiązanie problemu nadpopulacji i cierpienia zwierząt było zbyt radykalnym działaniem. I na razie niestety daleko do tego rozwiązania. A szkoda...



tak tak, wiem sterylizacja aborcyjna... niestety - mój wet nie przetrzymuje... a ja nie mam gdzie przetrzymać,łapanka etc. i jeszcze ta głupia godzina- od 12-15 zabiegi, gdzie o 16.30, jestem ze szkoły. LIPA ;/


a w sobotę, niedzielę jakby złapać? Albo z czyjąś pomocą? I może szkoła zgodzi się na przetrzymanie? Jak będzie problem to wpiszę prośbę na wątku kastracyjnym na Facebooku.

Jak uda się zdążyć PRZED ciążą zawsze można pigułki podawać :)

*****
widziałam dziś, że uruchomiony zostanie po Teleexpressie nowy program - Teleexpress Extra. Szukają tematów. Myślicie że kwestia kastracji i walki z pseudohodowlami może być? :mrgreen:

***** (2)
myślę, jak walczyć ze zjawiskiem odradzania kastracji przez wetów, żeby ludzie się nie zniechęcali, tylko w razie potrzeby poszli do innego gabinetu... chciałabym wpisać coś na wydarzenie w podpisu, ale nie chcę sprawiać wrażenia mądrzenia się ;)
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 498 gości