Purina cat chow special care 3in1 dla kastratów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 01, 2013 22:06 Purina cat chow special care 3in1 dla kastratów?

Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z karmą Purina cat chow special care 3in1 dla kastratów? Czy waszym zdaniem jest odpowiednia dla kastratów?

kotlik

 
Posty: 2
Od: Nie gru 01, 2013 21:29

Post » Pon gru 02, 2013 7:58 Re: Purina cat chow special care 3in1 dla kastratów?

głównie zboże i białko roślinne, a tylko 14% mięsa i odpadów mięsnych? Dla drapieżnika? Nie.

Raczej dla kur ;)

Szukaj takiej, gdzie na pierwszym miejscu w składzie jest mięso. A najlepiej, jeżeli w ogóle nie zawiera zbóż. I niekoniecznie dla kastratów - te z takim opisem różnią się od zwykłych większą ilością węglowodanów, a to od nich koty tyją. Lepiej kupić zwykłą, dobrej jakości bytówkę i nie przekarmiać oraz raz do roku kontrolować mocz i krew.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pon gru 02, 2013 13:35 Re: Purina cat chow special care 3in1 dla kastratów?

Nie zwróciłem uwagi na ilość mięsa, faktycznie dość ubogo... Do tej pory podawałem swoim kotom Brit Premium Sterilised, który swoją drogą mogę polecić - dobry stosunek ceny do jakości. Jednakże od jakiegoś czasu zdarza się im kilka razy w tygodniu zwracać kłaczki, stąd pomysł na zmianę karmy. Weterynarz polecił żeby mieszać typ sterilised z hairball. Ze wspomnianą na początku karmą nie miał do czynienia, jednak po przeczytaniu opisu stwierdził, że powinna być ok dla kastratów.

Jestem jednak przekonany do karmy dla kastratów, jest zakwaszana dzięki czemu nie mają problemów z układem moczowym, wolałbym nie ryzykować przestawiania na zwykła. Macie może jakieś pomysły na poradzenie sobie ze zwracaniem kłaczków? Co sądzicie o stosowaniu wyżej wspomnianej mieszanki? Może znacie jakąś karmę na kłaczki odpowiednią dla kastratów? Czy lepiej pomyśleć o jakiś pastach, innym sposobie?

kotlik

 
Posty: 2
Od: Nie gru 01, 2013 21:29

Post » Pon gru 02, 2013 14:26 Re: Purina cat chow special care 3in1 dla kastratów?

Tylko widzisz, zakwaszanie moczu to proszenie się o powstanie kamieni szczawianowych, a te to dopiero jazda i problemy, bo ich dietą nie rozpuścisz i gdy powstaną często pozostaje tylko operacja.

Najlepszą profilaktyką problemów z drogami moczowymi u kotów jest:
- spożywanie przez niedużej ilości wody, w piciu i pokarmie (o wiele lepsza jest karma mokra niż sucha), porozstawiane miseczki z wodą w różnych miejscach, niektóre koty chętniej korzystają z fontann.
- dbanie o aktywność kota
- pilnowanie jego wagi.

Skoro koty wymiotują kłakami o wiele lepiej jest je np. częściej czesać, u mnie świetnie sprawdza się rękawica która ściąga podczas głaskania kota wypadniętą sierść.
Skoro połykają tyle sierści że każdy kot wymiotuje nią kilka razy w tygodniu (tak zrozumiałam) to o wiele sensowniej jest zmniejszyć ilość tego połykanego futra.

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 254 gości