Co poradzic na odwodnienie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 26, 2013 3:26 Co poradzic na odwodnienie

Witam, ostatnio zauważyłem że moj kot schudl, ma biegunke, pije wiecej wody niz zwykle, przestal wychodzic z domu, lezy i odpoczywa, ma 13 lat, co mu moze byc? Czytalem na forach ze mozna sprawdzic czy jest odwodniony poprzez naciagniecie skory, u odwodnionego kota skora powraca wolno i tak wlasnie jest z moim kotem tyle ze nie wiem dlaczego sie odwodnil skoro pije i to bardzo czesto w dodatku ma apetyt jak nigdy wczesniej a schudl dosc mocno, znacie przyczyny? Czy to powazna choroba, zatrucie czy "widzi mi sie" mojego kota? W dodatku ostatnio polubil uprzykrzac mi zycie i wali kupy po kątach a ma wielką kuwete w ktorej ma czysto bo mu sprzatam czesto. Dodam ze jak go glaskam to mruczy jak by bylo wszytko ok. Prosze o pomoc bo mi ręce opadają :-)

Marcel194

 
Posty: 9
Od: Sob cze 01, 2013 14:32

Post » Wto lis 26, 2013 3:52 Re: Co poradzic na odwodnienie

Według mnie powinieneś z kicią jak najszybciej pojechać do dobrego weta, niech mu zrobi badania i go obejrzy.
Jest wiele chorób dających na pierwszy rzut oka podobne objawy - koty więcej piją przy problemach z nerkami ale również przy cukrzycy.
Koty to są mistrzowie w ukrywaniu swoich dolegliwości, jak będzie po kici widać, że coś jest nie tak to będzie znaczyło, że jest już bardzo źle.
Nikt nie zdiagnozuje Ci kota przez internet, nie obędzie się bez wizyty u weta. Sprawdź w dziale weci polecani - może znajdziesz kogoś godnego zaufania w Twojej okolicy. Spiesz się i nie odkładaj tego bo skoro kicia schudła, więcej pije i zmieniała swoje zachowanie to myślę, że trzeba go zbadać jak najszybciej.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Wto lis 26, 2013 7:00 Re: Co poradzic na odwodnienie

Twój kot jest ciężko chory, koniecznie i to jak najszybciej musi trafić do lekarza, koniecznie też musi mieć zrobione badania krwi - morfologię, kreatyninę, mocznik, enzymy wątrobowe, poziom glukozy, poziom TSH.
Objawy które opisujesz mogą sugerować niewydolne nerki, chorą wątrobę, cukrzycę, chorą tarczycę i wiele innych chorób. Łączy je jedno - bez Twojej pomocy kot nacierpi się jeszcze więcej a na koniec umrze.
A sam przecież do lekarza nie pójdzie.
Tylko Ty mu możesz pomóc.

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto lis 26, 2013 9:49 Re: Co poradzic na odwodnienie

Pojade z nim do veta, ile kosztuja mniej wiecej te badania?

Marcel194

 
Posty: 9
Od: Sob cze 01, 2013 14:32

Post » Wto lis 26, 2013 18:17 Re: Co poradzic na odwodnienie

Ta kotka w czerwcu rodziła viewtopic.php?f=1&t=153553, może po kolejnej ciąży straszy organizm nie daje rady wrócić do normy...
Obrazek

andorka

 
Posty: 13131
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Wto lis 26, 2013 22:43 Re: Co poradzic na odwodnienie

Marcel194 pisze:Pojade z nim do veta, ile kosztuja mniej wiecej te badania?

Bardzo różnie (zależy od lecznicy), najlepiej wcześniej zadzwonić i zapytać.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Wto lis 26, 2013 22:50 Re: Co poradzic na odwodnienie

Moze mieć ropomacicze ta kotka, bez szybkiej pomocy umrze.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14696
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto lis 26, 2013 23:14 Re: Co poradzic na odwodnienie

andorka pisze:Ta kotka w czerwcu rodziła viewtopic.php?f=1&t=153553, może po kolejnej ciąży straszy organizm nie daje rady wrócić do normy...


:strach:
O kurczę, mam nadzieję, że te kotki od czerwca to już dawno wysterylizowane są.
A szczepione są?
Jakieś zmiany w karmie, albo co?
Może to też być coś z nerkami ze względu na wiek.

Jak najszybciej do lekarza, tylko unikaj tych na Mieszka I :|
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight, dwa książątka półkrwi i mała czarownica :)
http://emberiza.deviantart.com/

Obrazek

Pleiades

Avatar użytkownika
 
Posty: 5159
Od: Czw lip 29, 2004 13:07
Lokalizacja: Kórnik

Post » Sob lis 30, 2013 8:28 Re: Co poradzic na odwodnienie

Co z koteczką? Co powiedział wet? :?:
kicikicimiauhau
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, magnificent tree, ryniek i 496 gości