Kocia agresja, czy tylko zabawa? Prośba o pomoc

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 18, 2013 22:03 Kocia agresja, czy tylko zabawa? Prośba o pomoc

Mój pierwszy temat na tym forum dotyczył kociej rozłąki po adopcji. Przypomnę temat: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157971&p=10219868#p10219868.

Zdecydowaliśmy się na adopcję kocura, z którym nasz Adek przebywał w domu tymczasowym. Dziś go przywieźliśmy do domu. Na początku kotki się poznawały, a w zasadzie "przypominały" się sobie. Później nastąpiła wspólna zabawa. Teraz jednak trochę się boimy, bo nowy kocur zaczął wgryzać się w kark Adusia. Adek miauczy wtedy i odchodzi od Hermesa. Wydaje mi się, że nie miauczy z bólu, a hmmm... po prostu miauczy. Hermes chodzi za Adkiem i cały czas łapie go zębami za szyję (w okolicach tętnicy szyjnej). Adek ma ok. pół roku. Hermes podobno jest starszy o miesiąc, wydaje się, że więcej. Żaden jeszcze nie został wykastrowany, jest to oczywiście w planach jak kociaki podrosną. Czy powinniśmy się bać? Boimy się iść spać z obawy, że Hermes zrobi coś Adkowi. Nie wygląda to na walkę, ale też zdecydowanie nie wygląda to na zabawę. Przed chwilą zaobserwowaliśmy walkę "na łapy". Krótką, mało intensywną, ale miała miejsce. Koty nie syczą na siebie, nie warczą. Czy jest się czym przejmować? Podkreślam, że koty wcześniej przebywały razem ze sobą i podobno były bardzo ze sobą zżyte. Dziś nawet przez chwilę spały razem.

Kolejny już raz proszę o pomoc, liczę na Wasze, większe od mojego, doświadczenie.

Pozdrawiam :)

kokos91

 
Posty: 10
Od: Pt lis 01, 2013 19:19

Post » Wto lis 19, 2013 2:26 Re: Kocia agresja, czy tylko zabawa? Prośba o pomoc

To może być próba czy zaznaczanie dominacji starszego kocurka nad młodszym lub silniejszego nad słabszym. Może też mieć tło seksualne, jeśli chwytanie jest za kark, kociaki dojrzewają. Ja bym się tym nie przejmował, jeśli przy tej zabawie futro nie fruwa i krew się nie leje ...

jul-kot

 
Posty: 1063
Od: Wto sty 27, 2004 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 19, 2013 2:44 Re: Kocia agresja, czy tylko zabawa? Prośba o pomoc

Wygląda na ustalanie hierarchii :roll:
Póki nikomu krzywda się nie dzieje nie wtrącała bym się. Niech sobie chłopaki ustalą. :roll:
Potem jeszcze trzeba dostosować się do ich ustaleń. Ten wyżej w hierarchii pierwszy dostaje michę, pierwszy jest głaskany itd.
Zachowania seksualne to raczej łapanie za kark, nie od spodu :wink:
ObrazekObrazekObrazek

phantasmagori

 
Posty: 10170
Od: Czw sty 08, 2009 21:22
Lokalizacja: Katowice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Szeska, Zeeni i 506 gości