ŚLEPACZKI CZ.VII -DO ZAMKNIĘCIA. dziękujemy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 22, 2014 19:59 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

No to w końcu jestem. Cały dzień walki, ale udało się wydostać Homera z podwórkowej komórki, w której go trzymano na zapadłej wsi. Znalazłyśmy mu dt w naszym miescie, zabrałyśmy do weta. Zaopatrzyłyśmy w co się da. Jutro zajmę się ustaleniem dalszego leczenia.

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/7513793 ... t&source=1


Dziękuję wszystkim za wsparcie. Mam nadzieję, ze nikt ani przez moment nie wątpił, że go tam nie zostawię!

jesis

Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Od: Śro wrz 08, 2010 20:16

Post » Czw paź 23, 2014 6:58 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

Mam nadzieję, że przyjazny wiaterek wokół Shili nadal wieje :ok: :ok: :ok:
Może to TEN domek? Całym sercem tego życzę tej cudnej kocie :1luvu:


Niestety wicherek ustał, Wicher czeka nadal :(
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Czw paź 23, 2014 20:27 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

Szukam pilnie osoby, która przeprowadzi dla Homera wizytę przedadopcyjną w Warszawie ( dzielnica Praga Południe). Proszę o info smsem na nr 692242034- oddzwonię.

jesis

Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Od: Śro wrz 08, 2010 20:16

Post » Pon paź 27, 2014 14:08 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

Mamy już pełną odsłonę nagród konkursowych :D - kusimy i zapraszamy do udziału w konkursie- naprawdę warto :ok:
viewtopic.php?f=1&t=165456
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Wto paź 28, 2014 7:56 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

Dziewczyny! Pomóżcie mi, bardzo proszę! Przypomnijcie mi standardowy zestaw do oczu od dr. Garncarza. Pamiętam tylko, że jest Braunol i Difadol. Nie korzystałam z tego ostatnio, bo nie miałam takiej potrzeby. Dobrze karteczkę ze ściągą schowałam:) Koleżanka ma kocięta z kk, jeden ma bardzo brzydkie oczko:(
Obrazek

joanna521

 
Posty: 571
Od: Wto wrz 22, 2009 11:00
Lokalizacja: Kielce

Post » Wto paź 28, 2014 8:15 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

Pilnie wizyta pa dla ślepaczka potrzebna. Może ktoś tutaj z warszawy jest i może pomóc?
viewtopic.php?f=13&t=165535
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto paź 28, 2014 8:34 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

joanna521 pisze:Dziewczyny! Pomóżcie mi, bardzo proszę! Przypomnijcie mi standardowy zestaw do oczu od dr. Garncarza. Pamiętam tylko, że jest Braunol i Difadol. Nie korzystałam z tego ostatnio, bo nie miałam takiej potrzeby. Dobrze karteczkę ze ściągą schowałam:) Koleżanka ma kocięta z kk, jeden ma bardzo brzydkie oczko:(


Ja mam zestaw leków od dr Buczek:
Tropicamidum 1% 2 x dz po 1 kropli do oka P i L przez 4 dni
10min przerwy
Vigamox 3 x dz po 1 kropli przez 14 dni
10min przerwy
Hyabak 2 x dz po 1 kropli przez 14 dni

To rozpiska dla tej kotki: https://www.facebook.com/JaPaczeSercem/ ... =1&theater

martazd

Avatar użytkownika
 
Posty: 431
Od: Nie lis 04, 2007 23:46
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto paź 28, 2014 8:46 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

ASK@ pisze:Pilnie wizyta pa dla ślepaczka potrzebna. Może ktoś tutaj z warszawy jest i może pomóc?
viewtopic.php?f=13&t=165535


Już po wizycie :ok: Piszą na FB, że Homerek będzie miał dom :-)
Obrazek

Jestem zbudowana z pamięci moich rodziców i dziadków, wszystkich moich przodków. Są w tym, jak wyglądam, w kolorze moich włosów. I jestem zbudowana ze wszystkich, których w życiu spotkałam, którzy zmienili sposób mojego myślenia. Więc kim jestem „ja"?

Kamakolo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1658
Od: Śro gru 30, 2009 8:21
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto paź 28, 2014 22:59 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

martazd pisze:
joanna521 pisze:Dziewczyny! Pomóżcie mi, bardzo proszę! Przypomnijcie mi standardowy zestaw do oczu od dr. Garncarza. Pamiętam tylko, że jest Braunol i Difadol. Nie korzystałam z tego ostatnio, bo nie miałam takiej potrzeby. Dobrze karteczkę ze ściągą schowałam:) Koleżanka ma kocięta z kk, jeden ma bardzo brzydkie oczko:(


Ja mam zestaw leków od dr Buczek:
Tropicamidum 1% 2 x dz po 1 kropli do oka P i L przez 4 dni
10min przerwy
Vigamox 3 x dz po 1 kropli przez 14 dni
10min przerwy
Hyabak 2 x dz po 1 kropli przez 14 dni

To rozpiska dla tej kotki: https://www.facebook.com/JaPaczeSercem/ ... =1&theater


DZięki! I pomagają te kropelki? Biedne ma oczka. Zajrzałam na FB.
Obrazek

joanna521

 
Posty: 571
Od: Wto wrz 22, 2009 11:00
Lokalizacja: Kielce

Post » Wto paź 28, 2014 23:03 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

Wiem, że od dr. Garncarza pomagają:)
Obrazek

joanna521

 
Posty: 571
Od: Wto wrz 22, 2009 11:00
Lokalizacja: Kielce

Post » Śro paź 29, 2014 11:33 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

joanna521 pisze:Wiem, że od dr. Garncarza pomagają:)

Dr Buczek jest wychowanką Garncarza. Kotka z FB dopiero od dziś rozpocznie leczenie tymi lekami.

martazd

Avatar użytkownika
 
Posty: 431
Od: Nie lis 04, 2007 23:46
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro paź 29, 2014 19:05 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

nie mam za wiele szczegółów ale PILNIE szukam DT / DS, dla około 2 miesięcznego kota schroniskowego po operacji usuwania gałki ocznej. Bardzo pilnie.
Dwa maluchy - chyba rodzeństwo - biedy takie, jedno jutro ma zabieg (oby się udało, z takimi biedami nigdy nic nie wiadomo) , niech nie musi wracać do schroniska.
Może ktoś by oba przygarnął?
Ale choć tego jednooczka, bo jak on wróci do zdrowia w boksie w schronie :(
pomogę bazarkiem, karmą
Kot jest w Kaliszu
jak będę wiedzieć jutro więcej - dam znać

aha - Na FB nie ma mnie, więc tam nic nie zdziałam
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Śro paź 29, 2014 19:59 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

Tak jest.Homer po operacji a my po wizycie przedadopcyjnej. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem to w przyszłym tygodniu Homciuś pojedzie do Warszawy.

jesis

Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Od: Śro wrz 08, 2010 20:16

Post » Śro paź 29, 2014 20:05 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

martazd pisze:
joanna521 pisze:Wiem, że od dr. Garncarza pomagają:)

Dr Buczek jest wychowanką Garncarza. Kotka z FB dopiero od dziś rozpocznie leczenie tymi lekami.


Dzięki za info:)
Obrazek

joanna521

 
Posty: 571
Od: Wto wrz 22, 2009 11:00
Lokalizacja: Kielce

Post » Czw paź 30, 2014 16:39 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wsparcia -str.78

Ślepaczki po mojej tymczasce Śliwce, przy której tak mi pomogłyście, los kotów niewidzących i niedowidzących leży mi na sercu 10 razy bardziej niż kiedyś. Do schroniska w Czartkach (powiat sieradzki, woj. łódzkie) trafił 3 tyg. temu 4-mies. kocurek z wrzodem na rogówce. Nie ma tam szans na adopcję, bo tam nawet zdrowym kotom jest ciężko znaleźć nowy dom, więc postanowiłam, że zabiorę go do siebie na DT. Dziś pojechałam go odebrać i tradycyjnie poszłam zrobić zdjęcia kociętom, które przyjechały w liczbie +/-20 w ciągu ostatniego tygodnia. Wtedy trafiłam na niego... Czarny okruszek, maleńki, chudziutki, ma ok. 4 mies. To chłopiec. Fatalna sierść, gluty wypływające z oczodołu i noska, obraz nędzy i rozpaczy. Nie mogę go zabrać do siebie, bo wynajmuję tylko 1 pokój, a teraz będę go dzielić z dwoma tymczasami, w tym z kociakiem, którego zabrałam dziś ze schroniska. Musiałam zostawić tą bidę, choć serce rozpadało mi się na milion kawałków. Błagam Was pomóżcie mi znaleźć dla niego jakiś DS lub DT. Nie mam wiele środków ale mogę się zobowiązać, że przez pierwszy okres pomogę finansowo osobie, która się nim zaopiekuje. Kocurek jest oswojony, proludzki, został odrobaczony i jest w tej chwili leczony z kociego kataru. Wydaje mi się, że oczodół powinien zostać oczyszczony i zaszyty, bo oka już w nim nie ma, ale nie jestem ekspertem. Wiem, że dajecie z siebie wszystko dla tych kotów, błagam pomóżcie też jemu! Z tego co wiem malec jest w tej chwili na ogólnych antybiotykach, został odrobaczony i odpchlony. Jest w schronisku od ok. 2 tyg., był bardzo bardzo chory, tak, że toczyła się walka o jego życie - i tu wielki ukłon dla schroniska, bo pewnie w większości innych schronisk zostałby uśpiony, a jemu dano szansę. Proszę Was nagłośnijcie sprawę. Nic więcej na temat kotka nie wiem, ale jeśli znajdzie się ktoś, kto mógłby pomóc, to postaram się pomóc jakoś w transporcie (mogę go przywieźć w najbliższy weekend do do Wrocławia, ew. Łodzi), podam dokładne namiary na schronisko. Bardzo Was proszę poruszcie niebo i ziemię, potraficie obudzić wiele ciepła w ludzkich sercach...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie udało mi się zrobić lepszych zdjęć, ale oczodół jest różowy i pusty.
O kociaku, który trafił pod moje skrzydła napiszę więcej po weekendzie, teraz najważniejszy jest ten czarnuszek.

michalinadzordz

 
Posty: 5271
Od: Nie wrz 25, 2011 9:24
Lokalizacja: Wrocław/Zduńska Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot], Szeska i 317 gości