ŚLEPACZKI CZ.VII -DO ZAMKNIĘCIA. dziękujemy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 22, 2014 9:24 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -wakacyjny ślepaczek-konkurs s.59

taragis pisze:
Jibril pisze:Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie podzielić się ze mną doświadczeniami.

Moja kotka ma zrosty na oczach po przebytym kocim katarze, przez co na jedno oko nie widzi w ogóle, na drugie słabo. Konsultowałam się z czterema weterynarzami w kwestii ewentualnego zabiegu uwolnienia zrostów – każdy mówił co innego. Część zalecała zabieg, inni mówili, że będzie potrzeba co najmniej dwóch, a i tak nie gwarantują poprawy, albo że zrosty będą wracać.
Jak w rzeczywistości to wygląda? Jest sens zdecydować się na zabieg?


Witaj, chciałam zapytać na czym stanęło z twoją kotka? Mam podobną sytuację i szukam jakichś podpowiedzi


Powołam się na doktora Garncarza, wg niego operuje się tylko wówczas gdy walczymy o wzrok, gdy nie ma już wiele do stracenia. Jeśli kotek coś widzi zrostów nie rusza. Niestety zrosty lubią nawracać po zabiegu:(
Taką opinię usłyszałam podczas wizyty u niego, więc to stanowisko nieoficjalne;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Pon wrz 22, 2014 9:43 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.70-71 maluszki

Bardzo dziękuję za podpowiedź :-)

taragis

 
Posty: 28
Od: Sob wrz 20, 2014 18:36

Post » Pon wrz 22, 2014 10:09 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.70-71 maluszki

potrzebuję pomocy:; chciałabym moją Stefcię-Ślepinkę już ogłosić szukając DS, ale nie mam doświadczenia w wyadoptowywaniu Ślepaczków, możecie cośs doradzić? jak umieścić post np. na Ja paczę sercem?

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Pon wrz 22, 2014 10:59 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.70-71 maluszki

margoth82 pisze:potrzebuję pomocy:; chciałabym moją Stefcię-Ślepinkę już ogłosić szukając DS, ale nie mam doświadczenia w wyadoptowywaniu Ślepaczków, możecie cośs doradzić? jak umieścić post np. na Ja paczę sercem?



margoth82
, zdjecia oraz gotowy tekst ogłoszenia koniecznie z Twoim numerem telefonu do kontaktu proszę , przeslij na mail ślepaczków a ukaże sie na japacze fb oraz na stronie www.
Jesli potencjalny domek bedzie w sporej odległosci od Ciebie i nei będziesz mogła sama przeprowadzić wizyty przedadopcyjnej, napisz, postaramy sie kogoś z nas znaleźć w okolicy, aby taka wizytę zrobił.
w sprawie jakiejkolwiek pomocy merytorycznej skontaktuj sie z jerzykowką -wszelkie dane sa na naszej stronie www w kontaktach, oto one:

http://www.japaczesercem.pl/index.php?pl_onas-kontakt,2

mail do przesłania ogłoszenia

pacze.sercem@gmail.com

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon wrz 22, 2014 11:07 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.70-71 maluszki

Pajączek z dt i filmik- jak niewiele trzeba, aby strach zniknął -dlatego tak ważne, szczególnie dla kotków, które zupełnie nie widzą, sa domy tymczasowe

Oto motek który tłukł główka w klatkę w lecznicy, w panice, siedział przerażony, jak sparaliżowany, gdy słyszał,że ktos sie zbliża - i teraz :

https://www.youtube.com/watch?v=ee_n2p0 ... e=youtu.be

Obrazek


takiego domku szukamy teraz dla Shilli, która przebywa w lecznicy


Bazyliszkowa pisze:Pozdrowiania od ślepinki Shili z Koterii.

Nadal doleczamy kk, ale dziewczyna najwyraźniej czuje się dużo lepiej - jest energiczna, ciekawska i coraz baaaardziej miziasta.

Niestety nie mamy dla niej nawet domu tymczasowego :(


Obrazek ObrazekObrazek

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon wrz 22, 2014 11:36 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.72, Pajączek w dt , Shilla szuk

Podniose i mocne :kotek: dla Shilli
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3717
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pon wrz 22, 2014 12:25 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.72, Pajączek w dt , Shilla szuk

Z całego serca życzę Shilli :1luvu: kochającego domu - jak najszybciej!!!!!!!!!!!
Ostatnio edytowano Pon wrz 22, 2014 12:57 przez jerzykowka, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Pon wrz 22, 2014 12:57 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.72, Pajączek w dt , Shilla szuk

jerzykowka pisze:Z całego serca życzę Shilli :1luvu: kochającego domu - jak najszybciej!!!!!!!!!!!
Czy ewentualny DT Shilli może mieścić się w innym mieście?

Na to pytanie mogę odpowiedzieć tylko tak: Każda propozycja dt czy ds rozpatrywana jest indywidualnie. Zasadą Koterii są adopcje w Warszawie i okolicach, ale zasady jak to zasady - sztywne nie są (np. moja koteryjna tymczaska zamieszkała w Hajnówce, a tymczasik pod Rzeszowem). Wszystkie chętne domki proszone są o kontakt e-mailem na adres: adopcjezkoterii@gmail.com a tam już zajmują się nimi dziewczyny odpowiedzialne za adopcje.

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 22, 2014 19:20 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.72, Pajączek w dt , Shilla szuk

Trzymamy kciuki za domki :ok:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

lidka02

 
Posty: 15732
Od: Czw cze 09, 2011 9:22

Post » Wto wrz 23, 2014 11:28 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.72, Pajączek w dt , Shilla szuk

Koti, jak koti, piękne zawsze są :1luvu: Ale Kubuś to wymiata po prostu :D ma zawsze takie fajne pozycje -powinnaś się, Lidziu zastanowić, czy do szkoły modeli go nie wysłać :1luvu: :wink:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto wrz 23, 2014 11:31 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -lista wrześniowa

lista wsparcia na wrzesień

1.Kolorcia pod opieką anka1515 Obrazek

-leczenie/zabieg


2. Pajączek dt spoza forum Obrazek

-zabieg wyczyszczenia obydwu oczodołów


Żuczek Obrazek białaczkowy kotek niedowidzący, pozostał po zmarłej - objęty specjalnym patronatem Klubu Ślepaczków w kwocie 60zł /miesiąc -dt Bożena z Wiśniewa
Ostatnio edytowano Wto wrz 23, 2014 14:38 przez Klub Ślepaczkowy, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Wto wrz 23, 2014 11:36 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.72, Pajączek w dt , Shilla szuk

Przypominamy o Shilli-szukamy dt

kontakt w jej sprawie adopcjezkoterii@gmail.com

Obrazek ObrazekObrazek

a także o Nince, pięknej koci ze schronu łodzkiego

Obrazek
Obrazek

Kontakt:
Ninka jest w schronisku w Łodzi na ul. Marmurowej 4
kontakt w sprawie jej adopcji Tatiana- tatianacze@wp.pl
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Wto wrz 23, 2014 18:52 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.72, Pajączek w dt , Shilla szuk

W krakowskim schronisku od roku czeka na dom koteczka Fizia z jednym oczkiem, może ktoś się ulituje nad kotusią. Poniżej link do ogłoszenia:
http://olx.pl/oferta/fizia-koteczka-z-j ... 462928d7ea

Fuci

 
Posty: 274
Od: Sob maja 31, 2014 12:45

Post » Śro wrz 24, 2014 7:25 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.72, Pajączek w dt , Shilla szuk

Oczyszczenie i zaszycie oczodołów to, jak wiadomo, proces nieodwracalny. Dlatego przed operacją chcemy się upewnić, że na 100% nie ma innego wyjścia - jutro Shila ma wizytę w gabinecie dr. Garncarza. Prosimy o kciuki.

Obrazek

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 24, 2014 10:53 Re: ŚLEPACZKI CZ.VII -...str.72, Pajączek w dt , Shilla szuk

i kciuki są i mry też jest!
... mry!
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agnieszka2009, magnificent tree, ryniek, Silverblue i 523 gości