Nagłe potrząsanie łapkami (?)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 13, 2013 20:53 Nagłe potrząsanie łapkami (?)

Witam, mam problem z moją kociczką. Od jakiegoś czasu zauważyłam że mała ma czasami jakieś dziwne tiki. Budzi się zeskakuje z łóżka i zaczyna potrząsać łapkami (tak jakby zamoczyła je w wodzie) po czym zaczyna się lizać, czasami też podskakuje jakby się wystraszyła. Takie zachowanie zdarza się też czasami np. po jedzeniu. Miał ktoś kiedyś podobny problem? Bardzo proszę o odp. :(
Obrazek
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=143408 krótka historia moich znajdek ;)

paula179

 
Posty: 87
Od: Czw cze 21, 2012 11:41

Post » Czw lis 14, 2013 9:33 Re: Nagłe potrząsanie łapkami (?)

Nikt? Nic?
Obrazek
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=143408 krótka historia moich znajdek ;)

paula179

 
Posty: 87
Od: Czw cze 21, 2012 11:41

Post » Czw lis 14, 2013 15:23 Re: Nagłe potrząsanie łapkami (?)

Moja Sonia tak robi ale nigdy się tym nie przejmowałam. Ona tak ma, bo to jest wielka dama i wszystko ją brzydzi - jak czegoś dotknie i się jej to nie spodoba, kiedy jej jedzenie nie smakuje, kiedy inny kot podejdzie za blisko lub pies - oj, to już całkiem źle ;) Wtedy zawsze otrzepuje łapki w geście dezaprobaty dla danego zjawiska. Czasem otrzepuje łapki i nerwowo się wylizuje, jeśli ją pogłaskam - bo to nieodpowiednia pora ;) Kot - neurotyk ;)

A to jakieś takie uporczywe jest u twojej kotki?

mahob

Avatar użytkownika
 
Posty: 12523
Od: Czw lut 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lis 14, 2013 15:44 Re: Nagłe potrząsanie łapkami (?)

Wiesz, to tak niespecyficzny 'objaw', że trudno jedynie na jego podstawie coś sądzić.
Może jak zeskakuje z łóżka po przebudzeniu, to robi tak, bo podłoga jest dużo zimniejsza niż wygrzana miejscówka? Może to dezaprobata, jak pisała mahob?
A może to reakcja na kłopoty z krążeniem i związane z nim drętwienie niedotlenionej kończyny?
Jeżeli coś cię niepokoi, zachowania tego nie obserwowałaś wcześniej u kotki - to przegadaj to może z wetem przy okazji, pokaż na filmiku, co Cię niepokoi.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw lis 14, 2013 15:57 Re: Nagłe potrząsanie łapkami (?)

Trzepanie łapką ( tak jakby chciał coś strząsnąć) przed myciem to typowe zachowanie u wielu kotów.
Nie należy tego odbierać jako niepokojący objaw.
Podobnie śmiesznym odruchem u kotów jest kłapanie zębami na widok ptaszka czy muchy.
Twoja kicia nie kłapie?

Natomiast dziwne podskakiwanie, świadczy o tym, że coś mu przeszkadza. Może rzeczywiście zimna podłoga.
Czasami koty tak robią jak coś je swędzi, zaboli, ukąsi pchła.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw lis 14, 2013 17:03 Re: Nagłe potrząsanie łapkami (?)

megan72 pisze:Wiesz, to tak niespecyficzny 'objaw', że trudno jedynie na jego podstawie coś sądzić.
Może jak zeskakuje z łóżka po przebudzeniu, to robi tak, bo podłoga jest dużo zimniejsza niż wygrzana miejscówka? Może to dezaprobata, jak pisała mahob?
A może to reakcja na kłopoty z krążeniem i związane z nim drętwienie niedotlenionej kończyny?
Jeżeli coś cię niepokoi, zachowania tego nie obserwowałaś wcześniej u kotki - to przegadaj to może z wetem przy okazji, pokaż na filmiku, co Cię niepokoi.


Widzisz po przebudzeniu nie robi tego często, o wiele częściej po jedzeniu. Robi tak od kilku dni. Myślałam że to może jakaś reakcja alergiczna na pokarm bo kicia wtedy zachowuje się brzydko mówiąc jak naćpana. Myśl o problemach z krążeniem też mi przeszła po głowie. A jakie inne objawy mogą występować przy problemach z krążeniem?
Wizyta u weta jest nieunikniona tutaj chciałam się po prostu dowiedzieć czy bywają takie przypadki i czy już mam panikować :cry: Dzięki za wszystkie odp. :ok:

Dodam jeszcze że kocia ogólnie nie ma problemów z kondycją, jest najszybsza i najwyżej skacząca z moich wszystkich kotów, bardzo rzadko się męczy, apetyt też ma w miarę
Obrazek
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=143408 krótka historia moich znajdek ;)

paula179

 
Posty: 87
Od: Czw cze 21, 2012 11:41

Post » Czw lis 14, 2013 17:12 Re: Nagłe potrząsanie łapkami (?)

to może być to w fazie niezaawansowanej: viewtopic.php?f=1&t=15332&hilit=faluj%C4%85cej+sk%C3%B3ry

britta

Avatar użytkownika
 
Posty: 2355
Od: Śro sie 03, 2011 21:30
Lokalizacja: kraków

Post » Czw lis 14, 2013 20:34 Re: Nagłe potrząsanie łapkami (?)

britta pisze:to może być to w fazie niezaawansowanej: viewtopic.php?f=1&t=15332&hilit=faluj%C4%85cej+sk%C3%B3ry


Kurcze no na chorą to mi ona nie wygląda... Tak się teraz zastanawiam, tydzień temu kupiłam nowe mleczko do mebli które pozostawia tłustą warstwę na powierzchni, może to jej w jakiś sposób zaszkodziło... Tak czy siak pójdziemy do weta.
Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi, chociaż trochę się uspokoiłam :wink:
Obrazek
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=143408 krótka historia moich znajdek ;)

paula179

 
Posty: 87
Od: Czw cze 21, 2012 11:41

Post » Pon lis 18, 2013 13:20 Re: Nagłe potrząsanie łapkami (?)

Znalazłam przyczynę zachowania kota, problem okazał się banalny. Koty nie wiadomo skąd nabawiły się pcheł, Lilusia nigdy ich nie miała stąd jej dziwaczne zachowanie :)
Obrazek
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=143408 krótka historia moich znajdek ;)

paula179

 
Posty: 87
Od: Czw cze 21, 2012 11:41

Post » Pon lis 18, 2013 13:34 Re: Nagłe potrząsanie łapkami (?)

paula179 pisze:Znalazłam przyczynę zachowania kota, problem okazał się banalny. Koty nie wiadomo skąd nabawiły się pcheł, Lilusia nigdy ich nie miała stąd jej dziwaczne zachowanie :)


Tak nieśmiało sugerowałam. Mogłaś przynieść na sobie, zdarza się.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 241 gości