POMOCY!!! NOWOTWÓR UCHA

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 09, 2013 21:00 POMOCY!!! NOWOTWÓR UCHA

Proszę o pomoc! Orientuje się ktoś może czy na badaniu USG można sprawdzić jak rozległy jest nowotwór ucha kota i czy obejmuje też ucho środkowe? Jeśli nie to jakie badanie mogłoby to wykazać? Tomografia? Skąd wiadomo czy operacja ma sens, czy zmiany są już zbyt rozległe?

issunia

 
Posty: 18
Od: Czw lis 22, 2012 13:36

Post » Sob lis 09, 2013 22:00 Re: POMOCY!!! NOWOTWÓR UCHA

Badania usg i rtg powinny to wykazać. A to już pewna diagnoza? :(
kicikicimiauhau
 

Post » Sob lis 09, 2013 22:09 Re: POMOCY!!! NOWOTWÓR UCHA

Byłam u dwóch weterynarzy u obu diagnoza była ta sama. Kicia ma 6 miesięcy, od kiedy jest u mnie czyli od 4 miesięcy leczyłam to ucho, zaczęło się od zapalenia ucha, potem drożdżyca ostatnio było podejrzenie świerzbu. Ciągle jej coś wyciekało z tego uszka, miała nawet płukane miesiąc temu i weterynarz nic nie widział. A teraz już guz wystaje na tyle, że sama go dostrzegłam a jeszcze 2 tygodnie temu zaglądała do niego lekarka i nic nie było, więc nowotwór rozrasta się bardzo szybko :( Na wyniki biopsji czeka się do 3 tygodni, boje się, że tyle nie mamy. Ucho jest całe zajęte przez nowotwór aż do błony bębenkowej, nie wiadomo co jest za nią.
Wybieram się jutro na usg, ale nie wiem czy coś na nim wyjdzie bo przecież kości czaszki mogą przeszkadzać..

issunia

 
Posty: 18
Od: Czw lis 22, 2012 13:36

Post » Nie lis 10, 2013 0:08 Re: POMOCY!!! NOWOTWÓR UCHA

Ja bym po prostu kota operowała. Oczywiście może się zdarzyć, że raczysko będzie zbyt rozległe, żeby je całe wywalić, ale - w zasadzie każda metoda diagnostyczna pozostawia margines błędu, po drugie, skoro świństwo rośnie szybko, to bez operacji i tak kota nic dobrego nie czeka, a poza tym zwłoka na diagnostykę może być fatalna w skutkach....

TK i MR są kosztowne, w dodatku mało jest lecznic dysponujących sprzętem i lekarzem. A usg i rtg.... nie wszystko na nich widać- u jednej mojej suni nie było prawie nic w obrazowaniu, a rak jak się okazało był juz ogromny (czerniak- w pysku i gardle)....
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lis 12, 2013 21:02 Re: POMOCY!!! NOWOTWÓR UCHA

a nie lepiej wyciachać uszy (całe kanały)? są jakieś przerzuty? wiadomo czy to rak czy tylko zmiany polipowe (chociaż jak szybko rosną to zazwyczaj świadczy o złośliwości zmiany). Ja bym ciachała, to młody kot. Dużo życia przed nim a wycięcie całych kanałów usznych to jedyna metoda (o ile nie ma przerzutów ofc).
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, indianeczka, LimLim, magnificent tree, RichardSpoon, Silverblue i 501 gości