NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 08, 2013 0:17 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

Jeżel jest to nowotwór ktory będzie sie rozrastał i ktory nadal bedzie utrudnial wyróżnianie i powodowal ból i pogorszenia komfortu życia to wydaje mi się iz należało go nie wybudzać. Przedłuzania zycia o miesiąc dwa wydaje mi się nie ma sensu.
Jest mi żal kocurka liczyłam że operacja pomoże że to narastająca kość. Ale w takiej sytuacji jak opisujecie to dla kota jest meczarnia.
Rozumiem walkę o zycie ale jeżeli jest szansa na bezbolesne zycie.
Wiem że taka decyzje podejmuje sie bardzo trudno ale to byłaby najlepsza decyzja dla kocurka, a chyba o niego chodzi.
Obrazek
Obrazek

Iburg

 
Posty: 5024
Od: Wto sty 04, 2005 21:52
Lokalizacja: Rybnik

Post » Pt lis 08, 2013 6:13 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

strasznie ciężko przyjąć taką myśl ..
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt lis 08, 2013 7:55 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

biedaczek :(
Obrazek

SASZEŃKO NA ZAWSZE BĘDZIESZ W NASZYCH SERCACH [*]

Edytka1984

 
Posty: 13550
Od: Czw cze 17, 2010 19:13
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 08, 2013 10:29 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

:(

tamiss

 
Posty: 6179
Od: Śro lut 10, 2010 17:08

Post » Pt lis 08, 2013 11:00 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

Iburg pisze:Jeżel jest to nowotwór ktory będzie sie rozrastał i ktory nadal bedzie utrudnial wyróżnianie i powodowal ból i pogorszenia komfortu życia to wydaje mi się iz należało go nie wybudzać. Przedłuzania zycia o miesiąc dwa wydaje mi się nie ma sensu.
Jest mi żal kocurka liczyłam że operacja pomoże że to narastająca kość. Ale w takiej sytuacji jak opisujecie to dla kota jest meczarnia.
Rozumiem walkę o zycie ale jeżeli jest szansa na bezbolesne zycie.
Wiem że taka decyzje podejmuje sie bardzo trudno ale to byłaby najlepsza decyzja dla kocurka, a chyba o niego chodzi.

Jeżeli tak jest, masz rację.
Tylko na 100% tego nie wiadomo, bo nie ma badań.
A ja, jak to czytam, mam przed oczami Promysia z mojego osiedla, który 3 lata temu stoczył walkę o życie po podaniu trutki :|
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt lis 08, 2013 12:09 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

Erin pisze:
Iburg pisze:Jeżel jest to nowotwór ktory będzie sie rozrastał i ktory nadal bedzie utrudnial wyróżnianie i powodowal ból i pogorszenia komfortu życia to wydaje mi się iz należało go nie wybudzać. Przedłuzania zycia o miesiąc dwa wydaje mi się nie ma sensu.
Jest mi żal kocurka liczyłam że operacja pomoże że to narastająca kość. Ale w takiej sytuacji jak opisujecie to dla kota jest meczarnia.
Rozumiem walkę o zycie ale jeżeli jest szansa na bezbolesne zycie.
Wiem że taka decyzje podejmuje sie bardzo trudno ale to byłaby najlepsza decyzja dla kocurka, a chyba o niego chodzi.

Jeżeli tak jest, masz rację.
Tylko na 100% tego nie wiadomo, bo nie ma badań.
A ja, jak to czytam, mam przed oczami Promysia z mojego osiedla, który 3 lata temu stoczył walkę o życie po podaniu trutki :|



A jakie badania jeszcze chcesz zrobic. Kot byl otworzony jelita wyczyszczone i weci stwierdzili ze nie będą brali wycinku bo nowotwór szybciej będzie się rozrastał. Było podobno robione zdjęcie więc pewnie tam widac jak to wygląda.
2-ch czy 3-ch wetow stwierdziło że jest to nieoperacyjne, kot z tego powodu nie może się wypróżniac piewnie też go boli, więc nie wiem na co czekać.
Żal mi ogromnei kocurka ale nie pozwoliłabym mu cierpiec jeżeli nie ma szansy na wyleczenie. A z tego co zostało napisane raczej nie ma, przedłuży mu sie życie nie na kilka lat a raczej może miesiąs góra dwa i to zycia w cierpieniu.
PIsze dlatego w ten sposób bo mialam ukochanego psa ktorego leczylam na różności zanim ktorys w kolejnych wetów nie postawil dobrej diagnozy że to nowotwor odbytu. Diagnoza gór a pół roku zycia na środkach p. bólowych ktore jak brał to spał a jak przestaly działac to cierpiał. Mógł miec operację zrobienia stomii ale jaki to dla niego komfort życia i na ile by się mu to życie przedłuzyło 1-2 miesiące. Trudno było podjąc decyzję i zwlekałam z podjęciem ale nie mogłam patrzeć jak cierpi.
Obrazek
Obrazek

Iburg

 
Posty: 5024
Od: Wto sty 04, 2005 21:52
Lokalizacja: Rybnik

Post » Pt lis 08, 2013 12:12 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

Wybacz, ale dla mnie stwierdzanie raka bez badania tkanki jest jakimś nieporozumieniem.
Promyka też chcieli uśpić bez badań, bo na pewno miał raka w podniebieniu.
Okazało się, że to nadżerka. I od tego czasu jestem zdecydowaną przeciwniczką usypiania zwierzaków na podstawie diagnozy "na oko".
Szczególnie, iż sama zaznaczyłaś, że szansy raczej nie ma - ale nie na pewno.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt lis 08, 2013 13:15 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

Myślę, że lekarz operujący jest w stanie ocenić z czym ma do czynienia jeszcze w trakcie zabiegu.
W końcu na tej podstawie podejmuje określone decyzje.
A w tym przypadku podobno ściągnięto do pomocy (dwóch?) specjalistów.
Ewentualne badania wycinków mogą uszczegółowić diagnozę ale wstępne rozpoznanie może być postawione już w wyniku laparotomii zwiadowczej.
Natomiast wet, który nie potrafi odróżnić zmiany nowotworowej od nadżerki powinien się douczyć.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Sob lis 09, 2013 14:45 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

kasiu1568, może ten lek by się Jerremu nadał?
viewtopic.php?f=1&t=55431&start=0
... mry!
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 09, 2013 14:58 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

Myślę, że warto spróbować :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob lis 09, 2013 15:42 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

Erin pisze:Wybacz, ale dla mnie stwierdzanie raka bez badania tkanki jest jakimś nieporozumieniem.
Promyka też chcieli uśpić bez badań, bo na pewno miał raka w podniebieniu.
Okazało się, że to nadżerka. I od tego czasu jestem zdecydowaną przeciwniczką usypiania zwierzaków na podstawie diagnozy "na oko".
Szczególnie, iż sama zaznaczyłaś, że szansy raczej nie ma - ale nie na pewno.


Zgadzam sie z toba najzupelniej!!!!

czarnykapturek

 
Posty: 1389
Od: Pt wrz 21, 2012 18:54
Lokalizacja: Madryt (Hiszpania)

Post » Sob lis 09, 2013 16:44 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

ewa_mrau pisze:kasiu1568, może ten lek by się Jerremu nadał?
viewtopic.php?f=1&t=55431&start=0
... mry!

Nie sądzę, żeby w przypadku Jerrego ten preparat przyniósł jakiekolwiek korzyści.
To homeopatyk.
Jakiś czas temu był on stosowany np. przez dr Jagielskiego (onkologa) przed zabiegami mastektomii.
Doktor twierdził, że jego podawanie przyczynia się do lepszego "odgraniczenia" zmiany nowotworowej, którą potem usuwa się chirurgicznie. Ale od jakiegoś czasu chyba już go nie stosuje zwłaszcza, że preparat jest dość trudno dostępny a efekty jego działania - dyskusyjne.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Sob lis 09, 2013 20:54 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

Jasne :roll:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie lis 10, 2013 12:11 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

Przeprasza ale wczoraj byłąm cały dzień w robocie :cry: .
Na fb wczoraj informacja o Jerrym:
cyt. Dom Tymczasowy "Na Stałe"
Wiemy, że się martwicie, zastanawiacie, niecierpliwicie. Nie mamy jednak jeszcze w nowym miejscu zamieszkania dostępu do internetu, więc piszemy tylko z doskoku.
Dzięki Wam Jerry już spaceruje po lecznicy
Od momentu wybudzenia przebywa w MaxVecie, doszliśmy z lekarzami do wniosku, że najlepiej, jeśli będzie pod stałym nadzorem oraz w spokoju, którego przy naszych podopiecznych nie zaznałby w takim stopniu.
Kot ma się dobrze, nabiera sił i powoli zaczyna dokazywać.
:1luvu: :1luvu: mam nadzieję, ze już teraz będzie tylko lepiej :ok:
Ewunia wrzuciłam zapytanie o tym leku z jadu tarantuli, nie ma jeszcze odpowiedzi , zobaczymy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kasia1568

 
Posty: 1539
Od: Śro cze 12, 2013 14:37
Lokalizacja: WARSZAWA-SRÓDMIEŚCIE

Post » Pon lis 11, 2013 12:00 Re: NAJPILNIEJ! UMIERA KOT, PROSIMY O POMOC!!!!!!

kasia1568 pisze:[...]Ewunia wrzuciłam zapytanie o tym leku z jadu tarantuli, nie ma jeszcze odpowiedzi , zobaczymy.

przeklejam z tamtego wątku:
mirek_smok pisze:Klinika centrum w Bydgoszczy jeszcze maja ale sie kończy i nie wiadomo czy bedzie bo na słowacji tez wycofali .

... mry!
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Szeska i 524 gości