Kocia rozłąka po adopcji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 01, 2013 19:45 Kocia rozłąka po adopcji

Witam,

Na początek się przedstawię. Mam na imię Rafał. Postanowiłem napisać na forum, gdyż wraz z rodziną mamy pewien dylemat dotyczący adoptowanego dwa dni temu czteromiesięcznego kocurka. Kotek nazywa się Adek. Adoptowany został ze schroniska, jednak kilka ostatnich tygodni (nie wiem ile) przebywał u wolontariuszki w domu tymczasowym. Jak dowiedziałem się podczas adopcji, kociak przebywał tam razem z innym 5-miesięcznym kocurkiem, z którym bardzo się zżył. Adek często chodzi po domu i miauczy. Czyżby szukał swojego kolegi? Czy taki kocurek będzie u nas szczęśliwy (będzie kotem niewychodzącym)? Nie będzie tęsknił i nudził się, gdy sam zostanie w domu? Nurtuje mnie ta kwestia, gdyż zależy mi, aby dać zwierzakowi jak najwięcej szczęścia.

Z góry dzięki wielkie za pomoc :)

kokos91

 
Posty: 10
Od: Pt lis 01, 2013 19:19

Post » Pt lis 01, 2013 20:18 Re: Kocia rozłąka po adopcji

Jako DT nie rozdzielam zaprzyjaźnionych bardzo kotów. Nie chcę by brzmiało to jak namawianie ale dwa młode koty lepiej się chowają. My, ludzie nie jesteśmy w stanie zapewnić im takiej ilości zainteresowania i takiej zabawy jak drugi towarzysz. Może zastanówcie się.
Tak, kot może tęsknić i pewnie tęskni. No normalne. Z DT gdzie nie był jedynakiem trafił do bezkotowego mieszkania. Ale to uspokoi się. Należy go zajmować zabawą, gadać do niego, przekupywać smakowitymi kęskami... Powolutku. DT na pewno uprzedził,że taka sytuacja może zaistnieć.Uważajcie na niego pilnując by nie miał czasu an samotność. Jak kuwetkuje, je i pije to jest ok.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt lis 01, 2013 20:33 Re: Kocia rozłąka po adopcji

Osobiście jestem za tym żeby kotek mial kocie towarzystwo.U nas pierwszy był Moris, ale szkoda mi go było jak byliśmy oboje w pracy , a on siedział sam.Wprowadziła się więc Szyszka. Finansowo dużej różnicy nie ma.Ale za to jest przeogromna różnica dla kota :D. Jeśli macie taką możliwość, to może adoptujcie tego drugiego. Samemu, jest zawsze smutno na świecie,a i Wy będziecie mieli więcej radości z oserwacji kocich zachowań , zabaw i miłości. :D
Szyszka ............................................. Moris .............................................. Glutek i Muszka
Obrazek Obrazek Obrazek [url=https://naforum.zapodaj.net/e1a033c7ccbe.jpg.html][url=https://naforum.zapodaj.net/35b4fd9e2ec9.jpg.html]

iwaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2711
Od: Pt sie 12, 2011 18:33
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Post » Pt lis 01, 2013 20:50 Re: Kocia rozłąka po adopcji

Ja zdecydowanie jestem za adopcją drugiego kotka. Jest jednak problem w postaci babci, która za nic na drugiego zwierzaka nie chce się zgodzić. Ja jednak nie poddaję się i mam zamiar próbować. Pytam jednak w razie, gdyby nie udało się jej przekonać i kocurek musiałby zostać "jedynakiem".

kokos91

 
Posty: 10
Od: Pt lis 01, 2013 19:19

Post » Pt lis 01, 2013 21:01 Re: Kocia rozłąka po adopcji

Adek tęskni do swojego przyjaciela. Jeśli poświęcicie dużo czasu na zabawy z Adkiem najprawdopodobniej przestanie szukać swojego towarzysza, ale... Ja bym pędziła po tego drugiego kocurka, bo patrzeć na kocią przyjaźń, zabawy i wygłupy to coś czego nie kupi się za żadne pieniądze.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Sob lis 02, 2013 2:34 Re: Kocia rozłąka po adopcji

Miałam tak z psem ze schroniska. Platon był w jednej "celi" ze swoim bratem Kevinem a wcześniej był tam jeszcze brat Killer. Kilka dni psinka tęskniła, ale pod blokiem żyły koty wolnożyjące więc nimi się zainteresował (obecnie koty też są u mnie - no jak bym mogła nie przygarnąć kolegów Platona :P). Obecnie jesteśmy w 4kę :D. Znaczy sorry siebie nie policzyłam - 5tka ze mną :D.
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AGdansk, elmas, Sisi111 i 295 gości