Jak oduczyć wyciągania pazurów w zabawie?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 31, 2013 11:43 Jak oduczyć wyciągania pazurów w zabawie?

Pewnie było sto tysięcy razy, ale zaryzykuję i zapytam.

Mam nowego Kota z Pola. Jest młodziutki (1-2 lata), już się pięknie oswoił i teraz się rwie do zabawy, ale strasznie przy tym rani pazurami. Ja w zasadzie lubię kocie drapanie i o ile krew nie tryska, to mi nie przeszkadza. No ale tu tryska. Widać, że biedak nie miał okazji bawić się z nikim poza może matką i nie rozumie, co czyni.

Proszę o krótką procedurę - co się robi, jak dziabie za mocno? Przyjmujemy, że mamy do czynienia z egzemplarzem o przeciętnej inteligencji.

Z góry dziękuję za wskazówki.

joanek

 
Posty: 25
Od: Czw lis 26, 2009 10:51

Post » Czw paź 31, 2013 13:39 Re: Jak oduczyć wyciągania pazurów w zabawie?

Przyciąć pazurki, to po pierwsze.Specjalnymi cążkami, albo nożyczkami, w żadnym wypadku nie takimi dla ludzi, miażdżą bowiem pazurki.Nie wolno kotu pozwalać bawić się ręką, podsuwać mu trzeba jakąś zabawkę, majtać wędką, rzucać myszkę..itd.Kot powinien mieć też drapak.Jaki? Nie mam pojęcia, u mnie każdy kot lubi inny.Są koty, które uwielbiają drapać pudła tekturowe, może też być kawałek wykładziny dywanowej.Kupno wypasionego drapaka może okazać się nie trafioną inwestycją, ale coś być musi.
A tak szczerze to najlepszy jest drugi kot.Nie wierzyłam, kilka miesięcy nie dawałam się przekonać, bo z jednym trochę zachodu, a jeszcze drugi? Mieszkanie małe...itd.Nic z tych rzeczy.Dwa koty to większy spokój w domu, koty się nie nudzą, nie rozrabiają, czują się bezpieczne, można je zostawić w domu same nawet na cały weekend.Z jednym się nie da.Brzmi mało przekonująco, ale to prawda.Koszty nie są dużo większe, po prostu mniej jedzenia się marnuje, wystarczy jedna kuweta.Koty mające towarzystwo są zdrowsze, oszczędza się na wecie.
a
A oto artykuł, który wciąż wklejam
TWO ARE BETTER THAN ONE !
DWA SĄ LEPSZE NIŻ JEDEN!

1. Cats need stimulation during the day like humans. Studies in the United States have shown that some animals left alone most of the day in the house have brains that weigh up to 25% less than those that live on the street.

Koty, podobnie jak ludzie w ciągu dnia potrzebują stymulacji. Amerykańskie badania pokazały, że niektóre zwierzęta, pozostawiane same w domu prawie przez cały dzień, mają mózgi o 25% lżejsze od tych, które żyją na ulicy.

2. In Switzerland, an anti-cruelty law was passed that requires people who are buying dogs and cats to get two instead of one since it is the nature of an animal to have company of its own kind.

W Szwajcarii w ustawie o ochronie zwierząt wprowadzono zapis zobowiązujący kupującego psa lub kota do brania dwu zamiast jednego, gdyż w naturze tych zwierząt jest posiadanie towarzystwa swojego gatunku.

3. Cats that have a playmate tend to be more socially well-adjusted and avoid behaviour problems like shyness, biting, hissing, being frightened and hiding in the company of people they don’t know.

Koty mające kompana do zabawy są lepiej społecznie przystosowane i nie sprawiają problemów behawioralnych takich jak wycofanie, gryzienie, syczenie, panika w towarzystwie obcych ludzi.

4. They are much less likely to gain weight due to lack of movement and to suffer related illnesses.

W mniejszym stopniu narażone są na nadwagę z braku ruchu i na choroby z tym związane.

5. They are less likely to ruin furniture out of boredom.

Mniej się nudzą i mniej niszczą meble.

6. If you must work long hours or travel for a couple of days, two or more cats keep each other company and are more tranquil during your absence.

Jeśli spędzasz wiele godzin w pracy lub musisz wyjeżdżać na parę dni, dwa koty (lub więcej) są spokojniejsze podczas twojej nieobecności.

7. By having two or more cats, you are able to enjoy the true social nature of cats and their relationship with each other.
Mając dwa lub więcej kotów masz okazję podziwiać prawdziwą społeczną naturę kotów i ich wzajemne relacje.

8. It’s more likely that people bring back an adopted cat (kitten) due to behaviour problems when only one has been adopted rather than two.

Prawdopodobieństwo zwrotu kota/kociaka z adopcji z powodu złego zachowania jest większe przy pojedynczo wyadoptowanym kocie niż przy dwóch.

9. Your cat will remain more playful and youthful into his/her later years with a companion.

Z towarzyszem twój kot dłużej w starszym wieku zachowa młodość i chęć do zabawy.

10. The workload to care for two cats remains relatively the same.

Obciążenia przy opiece nad dwoma kotami pozostają względnie takie same.

11. You don’t need more space for a second cat.

Drugi kot nie potrzebuje dodatkowej przestrzeni.

12. Because……………….TWO ARE BETTER THAN ONE!
Wreszcie... DWA SĄ LEPSZE NIŻ JEDEN!
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55068
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ashai, Vi i 180 gości