Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 25, 2013 19:34 Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

Hej,
kolega pracowy znalazł 22.10 na wycieraczce pod drzwiami miauczące cudo.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*Obrazek*Obrazek

Futerko zadbane, oczka, uszka czyste - wygląda jak czyjaś zguba. Tyle, że nie widać, aby ktoś szukał :(. Ogłoszenia w okolicy rozwieszone... i cisza. Może Wy coś wiecie, ktoś słyszał.... Macie pomysł jak szukać? Wizyta u wet miała być dzisiaj, będę znała płeć, wiek. Podejrzenia są, że to kocur, ale kolega jest subtelny, kocio jeszcze speszony, więc nie chciał go onieśmielać ;).
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 25, 2013 19:44 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

O matko jaki piękny kocisz :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Szyszka ............................................. Moris .............................................. Glutek i Muszka
Obrazek Obrazek Obrazek [url=https://naforum.zapodaj.net/e1a033c7ccbe.jpg.html][url=https://naforum.zapodaj.net/35b4fd9e2ec9.jpg.html]

iwaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2711
Od: Pt sie 12, 2011 18:33
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Post » Pt paź 25, 2013 19:52 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

a sąsiadów przepytał ? może komuś nawiał z domu

wiedźma_65

 
Posty: 1345
Od: Śro lis 08, 2006 22:38
Lokalizacja: Łódź- Bałuty

Post » Pt paź 25, 2013 19:58 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

wiedźma_65 pisze:a sąsiadów przepytał ? może komuś nawiał z domu

sąsiadów zna, ale pytał też. I ogłoszenia wiszą w okolicy... dziwne... bo skoro zadbany, to nie może być z daleka :?: :?: :?:
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 25, 2013 20:26 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

Taki kot i nikt go nie szuka 8O
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 25, 2013 20:46 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

Annaa pisze:Taki kot i nikt go nie szuka 8O

Wiecie, dla mnie to każdy jest piękny: i burasia i krówki powinno szukać się ze łzami w oczach. Ale faktycznie różnie bywa... raczej się tak nie porzuca rasowych i w typie... no chyba, że persy :roll:
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 25, 2013 20:53 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

wygląda na rasowego kota, to dziwne że go nikt nie szuka...piekny kot
Obrazek

magdaradek

 
Posty: 27150
Od: Pon kwi 14, 2008 9:24
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 25, 2013 20:59 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

Ludzie czasem mają dziwne :evil: podejście i już kilka razy słyszałam takie słowa,że kot sobie poszedł
Ale wydaje się że właśnie rasowego to natychmiast powinni szukać
wszędzie powinny wisieć już ogłoszenia.Dziwne to.
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 25, 2013 23:04 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

Faktycznie dziwna sprawa, a rusek wyjątkowo piękny i zadbany. No ale ludzie mają szalone pomysły więc nie ma się co dziwić że np. pozbyli się go. I tak dobrze że na klatce zostawili a nie wypuścili do lasu. Mam nadzieję, że kolega go przygarnie, bo trudno nie pokochać takiego cuda :lol: jeżeli nie odnajdą się właściciele.
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob paź 26, 2013 12:20 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

Koniecznie sprawdźcie czy kocio nie ma chipa.
Koty giną w różnych okolicznościach, ten kot mógł zaginąć daleko, np. wskoczył do jakiegoś samochodu albo ktoś go wywiózł i właściciel szuka go w innej części miasta bo nie ma pojęcia gdzie on jest. Czasem zdarza się wypadek samochodowy i ranni ludzie trafiają do szpitala a kot ucieka.

Ja kiedyś znalazłam kota, też u mnie na wycieraczce, który mieszkał ponad 5 km, dalej. Prawdopodobnie ktoś go wywiózł (wychodził przed dom) albo wlazł do zaparkowanego samochodu.
Zupełnym przypadkiem moje ogłoszenie dotarło do jego właścicieli.

Ten kot ma wszelkie predyspozycje by być kotem zaginionym, warto poogłaszać go tak by zasięg ogłoszeń był szeroki, nie tylko w pobliżu miejsca znalezienia.
U wetów w całym mieście, na lokalnych portalach.
Kot jest charakterystyczny.

Blue

 
Posty: 23501
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob paź 26, 2013 17:35 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

dzięki Blue za cenne uwagi :). Przekażę je koledze :ok:
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 28, 2013 10:57 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

wiadomo już kto zacz? czy chłopczyk? i w jakim wieku? ma chipa?

możemy go wrzucić na stronę, ale warto też umieścić na stronie schroniska. Tylko że jak nie ma chipa to jak zweryfikować domek???
Georg ['] Klemens ['] Miriam [']

Georg-inia

 
Posty: 22395
Od: Czw lut 02, 2006 12:13
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 28, 2013 11:19 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

Georg-inia pisze: Tylko że jak nie ma chipa to jak zweryfikować domek???

No właśnie. Warto by było zwrócić uwagę, czy kot ma jakiekolwiek znaki szczególne, coś o co można by zapytać osobę, która się zgłosi - i nie wszystko pisać w ogłoszeniu.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon paź 28, 2013 18:53 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

wiadomo już, że półroczny chłopczyk, jeszcze nie ciachany :roll:. Ciekawe czy odjajczanie było w planie, czy taki ładny, to może pokryć. Nie ma czipa ani nic szczególnego na tyle, co by mogło świadczyć o pochodzeniu, bo kotuś był w lecznicy sprawdzany. Okazało się, że w uszkach ma już świeżb, ale poza tym bez zarzutów.
Georg-inia pisze: Tylko że jak nie ma chipa to jak zweryfikować domek???
z tym chyba nie ma problemu, bo nikt się nie zgłasza. Za to do kolegi ustawia się już kolejka chętnych, więc raczej przyszłość ma zabezpieczoną. Jak to mówią, ładnemu w życiu łatwiej :roll: (chociaż dla mnie osobiście dachowce są najpiękniejsze). Przy okazji rozmów o niebieskim ros. wspominam od razu, że mamy jeszcze jednego na wydaniu, który też czeka na dom...
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 28, 2013 19:00 Re: Łódź, Zarzewska, rosyjski niebieski znaleziony

A skąd ten drugi rusek?
Pytam, bo moja siostra chciała się dokocić i zakochana w mojej kotce właśnie myślała o rusku.
Obrazek Obrazek
Klarunia [*] 06.2004 - 10.02.2013 czekaj na mnie za TM BARF-ujemy od września 2013r.

ab.

 
Posty: 8557
Od: Pt kwi 12, 2013 21:10
Lokalizacja: Koszalin

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: 3 x, kasiek1510 i 510 gości