nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.......?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 02, 2016 21:38 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

hahaha, wiecie, mam takie same przypuszczenia. szcególnie po dzisiejszym dniu, gdy maluchy bezczelnie wprowadziy sie do budy grubego!!!
wiecie jak to jest. na wsi niewysterylizowaną kotkę i tak jakiś kot dopadnie więc nie ma większego sensu kastrować starego kocura (co mi też wetka kiedyś odradziła) tylko sens jest sterylizować koteczki. no ale teraz faktycznie wygląda to tak, jakby kocia mama przyszła po alimenty. trudno, płacić będę ;) kotkę wysterylizuję jak już pozbędziemy się małych grubciowatych.
mąż mój już się nawet nie dziwi! sam chciał kombinować kociakom jakieś schronienie po dzisiejszej burzy, więc się facet wyrobił hehe.

mam nadzieję, że uda się z domkami. ostatnio szukałam pomocy dla kotki, którą znalazłam ledwo żywą i dom się znalazł bardzo szybko. obawiam się jednak, że teraz, gdy sezon na kocięta w pełni tak łatwo nam to nie pójdzie :(

agaga21

 
Posty: 646
Od: Pt lut 11, 2011 20:07

Post » Nie lip 03, 2016 5:33 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

No, ale trzeba Grubciowi przyznac, ze odpowiedzilany z niego facet. Nie wyparl sie potomstawa i dba o nie :D Takich facetów lubie :D
Ostatnio edytowano Nie lip 03, 2016 5:36 przez Kamionka, łącznie edytowano 1 raz
regułą w przypadku kotów jest to, że nie ma żadnych reguł.. Obrazek

Kamionka

Avatar użytkownika
 
Posty: 332
Od: Pon lut 23, 2015 2:17

Post » Nie lip 03, 2016 5:35 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

Aga mam prosbe czy moglabys zajrzec tu.

viewtopic.php?f=1&t=175725&p=11534610#p11534610

Nie wiem ile maja male Grubcie, i czy Burasia jeszcze karmi, ale jesli jeszcze karmi, moze to by byla szansa i dla niej i dla innych kociot. Zajrzyj prosze.
regułą w przypadku kotów jest to, że nie ma żadnych reguł.. Obrazek

Kamionka

Avatar użytkownika
 
Posty: 332
Od: Pon lut 23, 2015 2:17

Post » Nie lip 03, 2016 18:42 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

Kamionka pisze:Aga mam prosbe czy moglabys zajrzec tu.

viewtopic.php?f=1&t=175725&p=11534610#p11534610

Nie wiem ile maja male Grubcie, i czy Burasia jeszcze karmi, ale jesli jeszcze karmi, moze to by byla szansa i dla niej i dla innych kociot. Zajrzyj prosze.

Już sie tam wpisałam, szczerze mówiąc bardzo bym chciala by to się udało. Male grubciowe w zasadzie mogłyby zaraz iść do nowych domów a jeśli ktoś by wziął ode mnie całą trójkę by małe oswoić z domem i potem je wydać a kotka by miala swoj wlasny dom a i jeszcze jakby wykarmiła te maluszki to byłoby wspaniale. Tylko co jeśli ona tych nowych nie przyjmie?

agaga21

 
Posty: 646
Od: Pt lut 11, 2011 20:07

Post » Pon lip 04, 2016 21:19 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

osiwieję przez te kociska! dzisiaj cały dzień się zamartwiałam, bo kotka była sama, bez małych. w końcu przyprowadziła tego większego i kilka godzin była tylko z nim. nawet już wieczorem przyprowadziła go do budki i sama zajęła miejsce obok budki, by pilnować a tego drugiego nie było! już miałam przed oczami same najgorsze scenariusze, że na pewno nie żyje albo umiera gdzieś ranny lub z głodu a on chwilę temu się pojawił! oczywiście nakarmiłam, dał sie przez swoją nieuwagę przy jedzeniu nawet głaskać zanim się zorientował co się dzieje. no więc teraz mogę spac spokojnie, choć nie podoba mi się to, że tak tego mniejszego gdzies zostawia na tak długo. nie wiem czy to dobry pomysł by go złapać i zaopiekować się nim w domu nim cos mu się stanie czy lepiej jeszcze zostawić go z mamą? co myślicie? ona wciąż je karmi.

i jeszcze jedno pytanie. kiedy ona może dostać ruję? i co wtedy z małymi się dzieje?

agaga21

 
Posty: 646
Od: Pt lut 11, 2011 20:07

Post » Wto lip 05, 2016 4:43 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

Na filmie i fotach te maluchy wyglądają mi na ok. dwumiesięczne (przynajmniej ten większy). Są już samodzielne, same jedzą, mama tylko dokarmia mlekiem. Ja bym je już złapała i oswajała w domu, a matkę umówiła na sterylkę. Rujki może dostać w każdym momencie.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Wto lip 05, 2016 8:42 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

miszelina pisze:Na filmie i fotach te maluchy wyglądają mi na ok. dwumiesięczne (przynajmniej ten większy). Są już samodzielne, same jedzą, mama tylko dokarmia mlekiem. Ja bym je już złapała i oswajała w domu, a matkę umówiła na sterylkę. Rujki może dostać w każdym momencie.

na sterylkę gdy ona karmi??? tego się chyba nie robi. powiem tak- wzięcie do domu kociaka/kociaków to ostateczność bo w zasadzie nie mam jak i gdzie ale w sytuacji zagrożenia życia kota wezmę tak rezerwowo. niestety chętnych na dom jak na razie brak...
sytuację mam taką, że w domu są 4 psy, z których minimum 2 a może nawet 3 zagryzły by intruza. jasne, mam łazienkę, ale mam też 2 dzieci, które mogłyby niechcący z łazienki towarzystwo wypuścić. także to nie jest łatwa sytuacja.

mniejszy kociak wygląda mi na 6 tygodni. oba mają jeszcze oczka niebieskie, a ponoć w 7 tygodniu się wybarwiają (nie wiem czy to prawda, tak słyszałam)

agaga21

 
Posty: 646
Od: Pt lut 11, 2011 20:07

Post » Wto lip 05, 2016 8:44 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

Ona już tylko dokarmia, maluchy jedzą samodzielnie pokarm stały.
Karmienie nie przeszkadza w ponownym zajściu w ciążę niestety.
http://www.vetopedia.pl/odpowiedz3993-S ... _koty.html
Ostatnio edytowano Wto lip 05, 2016 8:50 przez miszelina, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Wto lip 05, 2016 8:46 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

miszelina pisze:Ona już tylko dokarmia, maluchy jedzą samodzielnie pokarm stały.
Karmienie nie przeszkadza w ponownym zajściu w ciążę niestety.

no tak, zdaję sobie z tego sprawę. tylko karmienie chyba w sterylizacji przeszkadza. trzeba by znaleźć jej dt by przeczekać ten okres aż mleko nie zniknie.

agaga21

 
Posty: 646
Od: Pt lut 11, 2011 20:07

Post » Wto lip 05, 2016 8:51 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

Edytowalam post wklejajac informację z vetopedii. Można sterylizować kotkę karmiącą (tam podają, że nawet z kociętami 5 tygodniowymi)
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Czw lip 07, 2016 8:44 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

spóźniłam się :placz:
wyjechałam odebrać dzieci od babci, nie było mnie półtorej doby. gdy wróciłam, znalazłam większe kociątko zmasakrowane na drodze! mąż mówił, że jeszcze tego popołudnia karmił całą trójkę, że to na pewno nie "nasze" ale jednak nasze.
dzisiaj prawdopodobnie mniejsze będzie miało dt jeśli je złapię. nie wiem co z mamą...

agaga21

 
Posty: 646
Od: Pt lut 11, 2011 20:07

Post » Czw lip 07, 2016 12:19 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

Dzisiaj jadą na 2 osobne dt . Niesety mama po sterylce tu wraca jeśli nikt jej nie zaoferuje domu.

agaga21

 
Posty: 646
Od: Pt lut 11, 2011 20:07

Post » Czw lip 07, 2016 12:58 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

Aga,nie kapuję.Jedno kocię zginęło,została mama z drugim.To jakie dwa DT,skoro mama (ewent.)wraca po sterylce?Jedzie do DT,zeby tam miec sterylkę?
Nie było,nie ma i nie będzie-takiej jak TY...*

kochamcię

 
Posty: 157
Od: Wto maja 12, 2009 0:43
Lokalizacja: mazowieckie

Post » Czw lip 07, 2016 14:05 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

kociak do jednego dt a mama do czasu sterylki i na wygojenie do drugiego dt. potem mama wraca tutaj jeśli nikt jej nie zechce :(

agaga21

 
Posty: 646
Od: Pt lut 11, 2011 20:07

Post » Czw lip 07, 2016 20:48 Re: nie dość, że gruby, to jeszcze łysy :( liczę na cud.....

Acha.Dobrze,ze mama bedzie po sterylce,bo z Grubcia niezły Casanova....
Nie było,nie ma i nie będzie-takiej jak TY...*

kochamcię

 
Posty: 157
Od: Wto maja 12, 2009 0:43
Lokalizacja: mazowieckie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Google [Bot] i 493 gości