SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 09, 2014 13:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

nataleia pisze:czy mój kot "nie umrze z głodu" jeśli będzie dostawał tylko 100g mokrej karmy na dzień i dodatkowo ok. 50g suchej


Nie wiem jaką masz suchą karmę. Z opakowania swojej (PoN) wyczytałam, że dzienna porcja na 4 kg kota to 50 g. Doświadczenie nauczyło, że to nawet za dużo. Więc dając tyle suchej karmy + 100 g mokrego raczej obawiać się powinnaś czegoś odwrotnego, niż zamorzenie głodem.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro lip 09, 2014 13:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Aktualnie sucha karma do Royal Canin Calm - na opakowaniu jest, żeby dziennie ok. 50g. U nas w praktyce wygląda to inaczej, ja jej tyle daje, ale z tego zjada ok 30g, głownie w nocy. Z tym, że u nas sucha ciągle jest w misce (nie umiem się przestawić, żeby dawać osobno), po prostu kotka kilka razy w ciągu dnia dziubie suchą.

nataleia

 
Posty: 282
Od: Śro lut 19, 2014 14:47

Post » Pon lip 14, 2014 8:50 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

hej
Dostalam probki takiej pasty i zastanawiam sie czy zaczac ja podawac regolarnie. Czy to faktycznie cos kotom daje czy jest to pic na wode i naciaganie na kase http://www.zooplus.pl/shop/koty/przysma ... sta/234089

jok3r

 
Posty: 7
Od: Nie cze 29, 2014 11:07

Post » Pon lip 14, 2014 16:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Dla mnie na wstępie tę pastę eliminuje jej skład: "mięso i mięsne produkty uboczne, roślinne produkty uboczne, mleko, mleczne produkty", a właściwie to mleko i mleczne produkty, bo rośliny w pokarmach i smakołykach dla kotów mnie nie przerażają - są w prawie każdym.
(...) powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć". Zrozumiałam wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na hodowcach i jak ważne są podstawowe zasady, którym powinni oni pozostać wierni przez całe życie. (...)

mów mi Fatum

 
Posty: 802
Od: Pon maja 03, 2010 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 17, 2014 10:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Kot byl u weterynarza - dostal steryd i kroplowke. Poprawilo sie, rana zaczela sie goic. Ale wczoraj kolejny problem - kot smutny, nieruchliwy, wymiotujacy - dzis jest na badaniach - wstepna diagnoza - cukrzyca, problem z trzustka i watroba. Po pracy bede wiedzial wiecej. Czeka mnie duzo lektury i pracy ale wierze, ze uda sie go wyciagnac.
Na razie zaczne od sprawdzenia co dobre dla niego do jedzenia zgodnie ze slusznym podejsciem a nie marketingowo-"weterynaryjnym"...
No i od razu pytanie - po informacji od weterynarza - czy sa jakies alternatywy dla RC Diabetic? Nie mam zaufania do RC - ostatnio kot dostal RC Gastro intensal mokre - pozostale koty tylko zapach poczuly i zostawily CFF pedzac do miski z RC. Cos tam musi byc na zachete w takim razie. Nie sa wybredne, ale daawno temu kiedy dostaly awaryjnie Whiskasa bylo to samo. Podobnie koty sasiadow...
Obrazek Obrazek Obrazek <--- a ja rosne i rosne ;)

foxtrot

 
Posty: 125
Od: Czw lut 18, 2010 13:00
Lokalizacja: Warszawa/Piastow

Post » Czw lip 17, 2014 16:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Idź na http://www.kotycukrzycowe.pl/kotycukrzycowe/index.php - jest tam bardzo dużo i o chorobie, i o żywieniu.
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Czw lip 17, 2014 18:16 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

nataleia pisze:To znowu ja, ale tym razem nie z problemem, ale z prośbą o radę :)
U nas zmiany. Koniec z rozpieszczaniem kota, czyli na początek, koniec z kupowaniem puszek/saszetek/tacek itp większych niż 100g, bo np. Animonda Carny 200g, moja kicia zjadała ok. 100g i reszta bleee, a na drugi dzień to już w ogóle niejadalne. Zabieram się za zakupy.. za dużo do kosza jedzenia szło...lub bezdomniaczki dostawały, ale im osobno kupuje ( z własnej kieszeni, bo rodzice nie chcą ich sponsorować:D )

Nie będzie chodził głodny. Moje "głodne zmory" dostają 2 razy dziennie po łyżce mięsa i wyglądają jak dwie kulki. :201487 suchą karmę dostają od czasu do czasu jako przekąskę a puszki i saszetki,żeby nie przyzwyczajać tylko i wyłącznie do jednego rodzaju karmy.I jeśli chodzi o karmę gotową to traktuję ją jako rodzaj fest fujów typu Mc Donalds.Kupuję najróżniejsze rodzaje począwszy od applaws przez animondę shebą po najtańsze marketówki.Dostają rzadko więc nieszczególnie im szkodzi. Po za tym gadziny dobrze wiedzą co dobre. Jakieś 2-3 tyg. temu zabrakło mięska i dostały animondę.Tak zdegustowanych min dawno nie widziałam :ryk: Skubnęły troszkę aby nie umrzeć z głodu(resztę zjadł pies). Za to mięsko (jak uzupełniłam zapasy) poszło w całości :ryk:
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

Post » Pt lip 18, 2014 9:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

gpolomska pisze:Idź na http://www.kotycukrzycowe.pl/kotycukrzycowe/index.php - jest tam bardzo dużo i o chorobie, i o żywieniu.


Bardzo dziekuje, liczylem na Twoj komentarz :)
Obrazek Obrazek Obrazek <--- a ja rosne i rosne ;)

foxtrot

 
Posty: 125
Od: Czw lut 18, 2010 13:00
Lokalizacja: Warszawa/Piastow

Post » Pt lip 18, 2014 14:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Prosimy o zamknięcie, 100 stron stuknęło.

Zapraszam do 4 części viewtopic.php?f=1&t=163530
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 246 gości