Cm. Wolski - przygotowania do zimy.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 11, 2014 15:05 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

Nemi pisze:Piękne, te cmentarne koty ... Jak dobrze, że są ludzie, którzy się nimi zajmują :1luvu:


piękne, fakt :) i oby ludzka współpraca nie gasła, a rosła w siłę, na zdrowie cmentarniakom :) :ok:

tymczasem Kubuś ponownie pozdrawia z anielskich włości. bardzo się cieszę, że w tym roku z okazji święta zmarłych nie odwiedzał grobów ;P

Obrazek

a na cmentarzu:

Obrazek

Obrazek

i fotki nowej (choć już nie tak nowej! :D) wolontariuszki Ani, która bez względu na pogodę, również w deszczu stara się, żeby przemokłym kotuchom nie burczało w brzuchach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pon lis 17, 2014 21:45 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

kolejny nius - w piątek TWZ w sposób imponująco sprawny pojmał kolejnego cmentarniaczka - czarno-białą, płochą Misię. już jakiś czas temu p. Bożena zgłaszała, że kotka ma problemy z jedzeniem i gryzieniem. udało się chyba za trzecią łapanką, ale za to w pięknym stylu (sama widziałam! :)) Misiunia już po zabiegu, usunięto jej 4 ząbki i wyczyszczono pozostałe. Poza tym uszy czyste i panienka waży 3,6 kg - mam nadzieję, że z nowym "uśmiechem" przybierze na wadze na zimę :) :ok: lada dzień wróci na cmentarz.
Obrazek

Obrazek

trochę przestraszony Misio, ale będzie jej teraz o wiele lepiej :ok:

poza tym chciałam zaznaczyć, że leczenie wolszczaków obciąża Tajemniczego Wujka Z - dodatkowo potrzeba wsparcia na karmę i przygotowanie "techniczne" do mrozów. nawet złotówkowe wpłaty przyjmiemy z wdzięcznością:

Fundacja Ochrony Zwierząt „Bezpieczna Przystań”
01-962 Warszawa
ul. Przytyk 9/20

numer konta: 15 1020 1026 0000 1602 0114 5549
z dopiskiem cmentarz wolski

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Wto lis 18, 2014 1:00 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

A ja tak nieśmiało i pewnie głupio :oops: zapytam - na czym polega "techniczne" przygotowanie do mrozów ? Domki :?: Jeśli chodzi o karmę, to wiadomo - zwierzaki wciągną każdą ilość :wink:
ObrazekObrazekObrazek

Nemi

 
Posty: 3134
Od: Nie wrz 13, 2009 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 18, 2014 2:08 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

tak, nowe budki - sporo ich straciliśmy po 1 listopada. pewna Dobra Dusza obiecała pomoc, ale nie wiadomo, czy to zaspokoi potrzeby wszystkich kotowych, których jest jednak sporo, a i nie wszystkie się wzajemnie lubią. w tych budkach, które jeszcze się ostały, trzeba wymienić polar (jedna już odhaczona). przydałoby się także odrestaurowanie kilku ukrytych karmników - choć najważniejszy, centralny karmnik po "katastrofie budowlanej" został już na nowo zbudowany przez naszego (już nie tak~) nowego karmiciela poniedziałkowego, Artura :ok: ostatnio dodatkowo karmnik został wyłożony od góry i od dołu PCV, który daje efekt luksusowych paneli podłogowych :smokin: a przede wszystkim chroni przed rozmoczeniem sklejki i daje się łatwo czyścić (chociaż, na szczęście, jeżaste już chyba śpią, bo kup ostatnio mniej widać).

choć oczywiście najważniejsze jest to, aby brzuchy były pełne. o dystrybucji uzbieranej kasy zadecyduje największy cmentarnowolski Inwestor i Przedsiębiorca, TWZ ;-) :201494

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw lis 20, 2014 18:31 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

zapraszam na bazarek z przeznaczeniem na serca drobiowe dla kociszów:

viewtopic.php?f=20&t=166082&p=10865572#p10865572

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw lis 20, 2014 20:02 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

Postaram się poprzeklejać z fb co nieco o Pulpetinie obecnie Mańce ;)
Mańka w danej chwili leży wyciągnięta na kanapie, ale nadal tym ludziom nie za bardzo ufa.
Najlepiej jest gdy dają w miski rano.
Ożywiam się też w okolicach północy (hm), zwiedzam kuwetę i drapaczek, albo daję się namówić rezydentce na chwilę zabawy
A ci ludzie to mają nieustająca nadzieję, że znormalnieję :mrgreen:
Obrazek Obrazek

bagheera

 
Posty: 2312
Od: Pt mar 11, 2011 20:22
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 20, 2014 22:32 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

bagheera pisze:Postaram się poprzeklejać z fb co nieco o Pulpetinie obecnie Mańce ;)
Mańka w danej chwili leży wyciągnięta na kanapie, ale nadal tym ludziom nie za bardzo ufa.
Najlepiej jest gdy dają w miski rano.
Ożywiam się też w okolicach północy (hm), zwiedzam kuwetę i drapaczek, albo daję się namówić rezydentce na chwilę zabawy
A ci ludzie to mają nieustająca nadzieję, że znormalnieję :mrgreen:


oo, zabawy z rezydentką?

ale Elżbieta, tutaj chyba jeszcze nikt nie wie o co chodzi :D ja się nie chciałam chwalić udomowieniem Pulpeta, który w trakcie zmienił płeć ;) wszak to Wasze zaszczyty! :1luvu: nieść dobrą nowinę :) :ok:

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pt lis 21, 2014 22:13 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

No właśnie. Przepraszam za zakręcenie. It's a long story, jak mówią Francuzi, pewnego pięknego popołudnia (akurat mżyło i było zimno, ale mniejsza o to ;) ) wylądowałam z czymś w garści, co miało być czarnym mizialskim kocurem z Wolskiego, Pulpetem zwanym. Po drodze między cmentarzem, wetem a domem ktoś kocura podmienił na kotkę, niekoniecznie mizialską, choć nadal czarną :lol: No i od tego czasu się do siebie przyzwyczajamy... :kotek:

Fleur, "zabawy" z rezydentką trwają coś koło 30 sekund, rezydentka chętnie by dłużej, ale czarne na razie jeszcze na dystans, żeby nie powiedzieć że głównie leży pod stołem albo na kanapie (jak wyciągniemy za łeb spod stołu)
Obrazek Obrazek

bagheera

 
Posty: 2312
Od: Pt mar 11, 2011 20:22
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 22, 2014 12:00 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

bagheera pisze:No właśnie. Przepraszam za zakręcenie. It's a long story, jak mówią Francuzi, pewnego pięknego popołudnia (akurat mżyło i było zimno, ale mniejsza o to ;) ) wylądowałam z czymś w garści, co miało być czarnym mizialskim kocurem z Wolskiego, Pulpetem zwanym. Po drodze między cmentarzem, wetem a domem ktoś kocura podmienił na kotkę, niekoniecznie mizialską, choć nadal czarną :lol: No i od tego czasu się do siebie przyzwyczajamy... :kotek:

Fleur, "zabawy" z rezydentką trwają coś koło 30 sekund, rezydentka chętnie by dłużej, ale czarne na razie jeszcze na dystans, żeby nie powiedzieć że głównie leży pod stołem albo na kanapie (jak wyciągniemy za łeb spod stołu)


noo, co do płci, to moja wina :201429 lekce to potraktowałam - patrzę: grube, to niech będzie Pulpet :roll: ale mizialskie była :D no i proszę oddać sprawiedliwość - przy jedzeniu nadal mizialskie ;)
ogólnie proces adaptacyjny w trakcie :) ja trzymam mocno kciuki za pełnię szczęścia :ok: i proszę kibicujących o to samo :ok:

bagheera - Tobie dzięki za ciepły i dobry dom dla cornego :1luvu:

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Sob lis 22, 2014 13:54 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

Bagheera :1luvu: :ok: i wielkie kciuki za udomowienie pulpeta.. :ok:

Fotka jakas by sie zdala tego malego transwestyty.. :wink:

alysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 2237
Od: Pt sie 17, 2007 21:56
Lokalizacja: W-wa/Holandia

Post » Sob lis 22, 2014 14:37 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

alysia pisze:Bagheera :1luvu: :ok: i wielkie kciuki za udomowienie pulpeta.. :ok:

Fotka jakas by sie zdala tego malego transwestyty.. :wink:


tu jeszcze jako Pulpet:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a Mańki to ja nie znam, to bagheera pewnie wklei :lol: :1luvu:

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw lis 27, 2014 19:42 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

zagadka: który to wolszczak?

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pt lis 28, 2014 9:41 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

Gdyby nie bialy koniec ogonka, powiedzialabym - Bezunia..

alysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 2237
Od: Pt sie 17, 2007 21:56
Lokalizacja: W-wa/Holandia

Post » Pt lis 28, 2014 15:56 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

ale tak, to Beżka :D ten ogonek od spodu alternatywny taki ;)

w nagrodę za wygraną:

Obrazek

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pt lis 28, 2014 16:05 Re: Cment.Wolski, W-wa, PUSTA KASA!!! POMOCY!!!!

A wypatrzyłaś już jakieś miejsca na domki? Szkoda, żeby kociny marzły, kiedy 5 ciepłych domków czeka u mnie w piwnicy.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14728
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 179 gości