Cm. Wolski - przygotowania do zimy.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 12, 2016 17:36 Re: Cmentarniaki - potrzebujemy doświadczonego łapacza!

nie mieliśmy wyjścia, musieliśmy zamówić suchą karmę, karmicielom już się pokończyła. oto zapas:

Obrazek

niestety, przez to na koncie pozostała mała kwota, która pewnie nie wystarczy nawet na leczenie i hospitalizację Trójkąta - tymczasem nie ma co zwlekać z Syrenką, której cierpienie związane z jedzeniem rzuca się już na psychikę, dlatego chciałabym spróbować ją dorwać jeszcze w tym tygodniu. tylko że nie będzie za co jej hospitalizować.

jeśli któryś z sympatyków naszych kotów chciałby dorzucić grosz na zdrowie futrzanych jełopów, i one (może w dalszej perspektywie, hehe) i my będziemy bardzo wdzięczni.

Fundacja Ochrony Zwierząt „Bezpieczna Przystań”
01-962 Warszawa
ul. Przytyk 9/20
numer konta: 15 1020 1026 0000 1602 0114 5549
KONIECZNIE Z DOPISKIEM "CMENTARZ WOLSKI"


Buba prosi:

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pon wrz 12, 2016 20:48 Re: Cmentarniaki - potrzebujemy doświadczonego łapacza!

zrobilam maly przelew

annakk

 
Posty: 459
Od: Pt gru 07, 2012 23:04

Post » Pon wrz 12, 2016 21:35 Re: Cmentarniaki - potrzebujemy doświadczonego łapacza!

Fleur pisze:
jeśli któryś z sympatyków naszych kotów chciałby dorzucić grosz na zdrowie futrzanych jełopów, i one (może w dalszej perspektywie, hehe) i my będziemy bardzo wdzięczni.

Fundacja Ochrony Zwierząt „Bezpieczna Przystań”
01-962 Warszawa
ul. Przytyk 9/20
numer konta: 15 1020 1026 0000 1602 0114 5549
KONIECZNIE Z DOPISKIEM "CMENTARZ WOLSKI"


Buba prosi:

Obrazek

Śliczna Buba wyszła! :ryk:

Parę fot z dziś.

Syrenka - chudzinka
Obrazek
I w wersji "kangur": Obrazek

Trochę sreberek (po prawej Irys - Dracula):
Obrazek Obrazek

I trochę czarnego:
Mała Czarna:
Obrazek

Mała Czarna i Chudeł:
Obrazek

Czarny z małego - po posiłku:
Obrazek Obrazek

Żarłoczny Babon

Avatar użytkownika
 
Posty: 76
Od: Śro lut 25, 2015 14:40

Post » Wto wrz 13, 2016 13:06 Re: Cmentarniaki - potrzebujemy doświadczonego łapacza!

annakk pisze:zrobilam maly przelew


oj, nie tylko to zrobiłaś, nie tylko. chwała Ci za to.

Babonku, prawda, że Buba to wspaniała modelka? :lol:

Twoje foty też niczego sobie. Schowany srebrzak to Sępik. Rozróżnienie MC i Chudła to już najwyższy stopień wtajemniczenia gębowego. Znaczy, morderczego ;)

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Wto wrz 13, 2016 18:50 Re: Cmentarniaki - potrzebujemy doświadczonego łapacza!

czy wiadomo cos wiecej o przyczynie chudniecia Trojkata ?

annakk

 
Posty: 459
Od: Pt gru 07, 2012 23:04

Post » Wto wrz 13, 2016 19:59 Re: Cmentarniaki - potrzebujemy doświadczonego łapacza!

tak. jest tragicznie.
wolałbym nie mieć tak trafnej intuicji.

opiszę wszystko jak wrócę do domu, (teraz jestem w drodze) będę potrzebować pomocy

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Wto wrz 13, 2016 23:40 Re: Cmentarniaki - potrzebujemy doświadczonego łapacza!

Fleur pisze:tak. jest tragicznie.
wolałbym nie mieć tak trafnej intuicji.

opiszę wszystko jak wrócę do domu, (teraz jestem w drodze) będę potrzebować pomocy


założyłam osobny nowy wątek:

viewtopic.php?f=1&t=176819

zajrzyjcie, proszę.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pon wrz 19, 2016 12:00 Re: Cmentarniaki wolskie - Trójkąt bardzo chory

podjęliśmy leczenie Trójkąta. potrzebne kciuki.
sobotnia łapanka Syrenki vel Sówki niestety nie udała się - koty zachowywały się, jakby były uprzedzone o akcji.
nie poddamy się jednak, bo zachowanie kotki dobrze nie wróży.

trochę zdjęć - na razie z poprzedniego piątku i soboty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

migracja z jednego karmnika do drugiego ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pon wrz 19, 2016 12:45 Re: Cmentarniaki wolskie - Trójkąt bardzo chory

Chyba najliczniejsze cmentarne stado w Warszawie.
Są piękne.

Fleur, mają wystarczającą ilość domków? Potrzebne jakieś? Może polar? A czy ktoś wymienia im polarowe posłanka? Czasem budka stoi, wydaje się ok, a tam syf w środku. Wczoraj robiłam przegląd na Bródnie. Cześć budek zajęły jeże. A jeże to straszne brudasy. Sikają i sra..... w posłanie, w miski z jedzeniem. Wczoraj myślałam, że w jednej budce znajdę kociego trupka - tyle much krążyło nad budką i w środku. Okazało się, że zamelinował się tam wielki jeż, a polar był mokry od odchodów w różnej konsystencji. Zmieniłam jeżykowi polar ale pewnie niedługo zrobi to samo.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon wrz 19, 2016 20:19 Re: Cmentarniaki wolskie - Trójkąt bardzo chory

Praksedo, dzięki za zainteresowanie. Z tego co kojarzę, przegląd budek był planowany na po 1. listopada, bo jak się wstawi wcześniej, to mogą zaginąć. Ale to jeszcze Fleur się wypowie, ja mogłam coś pokręcić.

Trochę zdjęć z dzisiaj, głównie zbliżenia:

Sówka aka Papuśki:
Obrazek

Posępoliczek:
Obrazek Obrazek

Kołtun wraca!
Obrazek

Irysyrenka i sreberka:
Obrazek Obrazek

Chudeł:
Obrazek

Czarny z małego:
Obrazek

I jeszcze raz Syrenka - obiekt naszych polowań. Najbliższe w środę.
Obrazek

Żarłoczny Babon

Avatar użytkownika
 
Posty: 76
Od: Śro lut 25, 2015 14:40

Post » Pon wrz 19, 2016 20:34 Re: Cmentarniaki wolskie - Trójkąt bardzo chory

Chudeł zrobił się bardzo elegancki! podobny do excmentarniaka, Felka z plusem. może syn?

Prakseda pisze:Chyba najliczniejsze cmentarne stado w Warszawie.
Są piękne.

Fleur, mają wystarczającą ilość domków? Potrzebne jakieś? Może polar? A czy ktoś wymienia im polarowe posłanka? Czasem budka stoi, wydaje się ok, a tam syf w środku. Wczoraj robiłam przegląd na Bródnie. Cześć budek zajęły jeże. A jeże to straszne brudasy. Sikają i sra..... w posłanie, w miski z jedzeniem. Wczoraj myślałam, że w jednej budce znajdę kociego trupka - tyle much krążyło nad budką i w środku. Okazało się, że zamelinował się tam wielki jeż, a polar był mokry od odchodów w różnej konsystencji. Zmieniłam jeżykowi polar ale pewnie niedługo zrobi to samo.


Praksedo, przegląd deweloperski zrobimy rzeczywiście po 1 listopada, wcześniej nie ma sensu nawet zmieniać polaru. Jakoś na początku listopada trzeba będzie ogarnąć ten temat, policzyć, ile budek przepadło, ile jeszcze mamy. Ewelina ma chyba jeszcze jakieś 2 zapasowe, z czego jedną z odzysku, nie wiem jakiej jakości.
Na pewno teź przydadzą się 2 nowe, w miejsce znalezione przez Bubę.
Jedna z małego cmentarza też zginęła - jestem naprawdę pod wrażeniem tego, jak to się stało. Ledwo mogłam się przecisnąć, żeby tam zerknąć, a co dopiero wyciągać budę. Ktoś się strasznie, bezinteresownie namordował.

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Pon wrz 19, 2016 20:56 Re: Cmentarniaki wolskie - Trójkąt bardzo chory

Obrazek

to Feluś

Obrazek

a to babonowy Chudeł

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Wto wrz 20, 2016 9:45 Re: Cmentarniaki wolskie - Trójkąt bardzo chory

Fleur pisze:Chudeł zrobił się bardzo elegancki! podobny do excmentarniaka, Felka z plusem. może syn?

Prakseda pisze:Chyba najliczniejsze cmentarne stado w Warszawie.
Są piękne.

Fleur, mają wystarczającą ilość domków? Potrzebne jakieś? Może polar? A czy ktoś wymienia im polarowe posłanka? Czasem budka stoi, wydaje się ok, a tam syf w środku. Wczoraj robiłam przegląd na Bródnie. Cześć budek zajęły jeże. A jeże to straszne brudasy. Sikają i sra..... w posłanie, w miski z jedzeniem. Wczoraj myślałam, że w jednej budce znajdę kociego trupka - tyle much krążyło nad budką i w środku. Okazało się, że zamelinował się tam wielki jeż, a polar był mokry od odchodów w różnej konsystencji. Zmieniłam jeżykowi polar ale pewnie niedługo zrobi to samo.


Praksedo, przegląd deweloperski zrobimy rzeczywiście po 1 listopada, wcześniej nie ma sensu nawet zmieniać polaru. Jakoś na początku listopada trzeba będzie ogarnąć ten temat, policzyć, ile budek przepadło, ile jeszcze mamy. Ewelina ma chyba jeszcze jakieś 2 zapasowe, z czego jedną z odzysku, nie wiem jakiej jakości.
Na pewno teź przydadzą się 2 nowe, w miejsce znalezione przez Bubę.
Jedna z małego cmentarza też zginęła - jestem naprawdę pod wrażeniem tego, jak to się stało. Ledwo mogłam się przecisnąć, żeby tam zerknąć, a co dopiero wyciągać budę. Ktoś się strasznie, bezinteresownie namordował.

[quote]

To ja zarezerwuję 3 budki (o ile będą sponsorzy na pudła).
A w listopadzie w jakiś weekend mogę się z Wami wybrać na przegląd i ew. poprawki.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto wrz 20, 2016 12:06 Re: Cmentarniaki wolskie - Trójkąt bardzo chory

Fleur pisze:Jedna z małego cmentarza też zginęła - jestem naprawdę pod wrażeniem tego, jak to się stało. Ledwo mogłam się przecisnąć, żeby tam zerknąć, a co dopiero wyciągać budę. Ktoś się strasznie, bezinteresownie namordował.


czy to ta zza bluszcza?

to niesamowite

mam budki i polar ten słabszy (bo ze śmieciami) chyba Lidka obiecywała lepszy, ale nie wiem co z nim w końcu
Ewelina

Obrazek

3koty

 
Posty: 65
Od: Śro mar 12, 2014 7:35

Post » Wto wrz 20, 2016 14:34 Re: Cmentarniaki wolskie - Trójkąt bardzo chory

tak, zza bluszcza. porąbane, nie? zwłaszcza, że ten bluszcz od czasu zainstalowania budki narósł masakrycznie i taki pozostał. naprawdę nie wiem, jak ją wyciągnęli.

Praksedo, dziękujemy! Zarezerwuj może maksymalnie 2 budki, jak będzie nadwyżka.

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 380 gości