Cm. Wolski - przygotowania do zimy.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 19, 2015 19:11 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -szuka DT/DS s.

kurier cmentarny:

w piątek znów próbowaliśmy dorwać Grafitka Białowąsa Autystycznego - znów skończyło się to niepowodzeniem :( o ile grafitek jest dość ufny w sytuacji zwykłego karmienia, o tyle kiedy mam za plecami podbierak robi się zadziwiająco czujny... oczywiście o takiej sytuacji możemy mówić tylko, kiedy TWZ w ogóle nie pokazuje się kotom :ryk: bo zaraz jak się zwiedzą, że jest na cmentarzu, to z 20 sztuk robią się 2 - co najzabawniejsze, zostają 2 najdziksze i najpłochliwsze sztuki ;) jako, że nie znają go na tyle, żeby wiedzieć, iż hycluje :mrgreen: to bardzo zmyślne bestie. grafitek stanowi trudny orzech do zgryzienia, bo klatkę też kuma. trzeba będzie może spróbować z innym modelem...

niestety, mam też złą wiadomość - w piątek okazało się, że mamy innego kota w bardzo alarmującym stanie. jest to egzemplarz o pseudonimie "Biała Twarz", bardzo płocha kiciokrówka. jeszcze w zeszłym tygodniu wyglądała OK, w tym już niestety dość fatalnie - z otwartego pyszczka ciągnie się długi, żółty ropośllinoglut :( kotka ciągle mlaszcze, nie myje się. proszę o kciuki za szybkie złapanie! najepiej obu sztuk.

Lilka jest nadal w lecznicy - po doprowadzeniu do zdrowia planujemy sterylkę. miała być przedwczoraj, ale przesunięto ją ze względu na pokichiwanie.

parę fot:

zagadka: ile kotów jest na poniższym zdjęciu?
Obrazek

Obrazek

Biała Twarz
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Śro kwi 22, 2015 13:56 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -szuka DT/DS s.

jak wszystko pójdzie dobrze, to, odpukać, mamy fajny, pruszkowski DT dla Lilki! :) PANIE już się poznały i przypadły sobie do gustu. niestety Lila ciągle u weta, bo pokichiwała, więc przełożono sterylkę - mam nadzieję, że zostanie wykonana dziś!
alysiu, myślę, że można już zdjąć z tytułu DT, ewentualnie zostawić DS :)

mimo prób, nie udało się jeszcze dorwać ani Białej Twarzy, ani grafitki :( proszę o dużo kciuków!! :ok:

zapraszam też wszystkich na bazarek na rzecz naszych cmentarniaków - fantami są przesłodkie, koreańskie kocie grafiki!
viewtopic.php?f=20&t=168539
wrzucę tu tylko foto paru przykładowych, żeby nie zazdjęciować wątkowej strony:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Śro kwi 22, 2015 14:41 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -szuka DT/DS s.

:ok: to za zdrowko dla Lilusi
:1luvu: to podziekowania dla DT
:ok: to za pojmanie "Bialej Twarzy"

a ja zapytam niesmialo o Bezunie... jak sie ma , czy juz zapomniala o cmentarnej poniewierce?

alysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 2237
Od: Pt sie 17, 2007 21:56
Lokalizacja: W-wa/Holandia

Post » Czw kwi 23, 2015 0:57 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -prosi o DS s.3

jakieś 2 tygodnie temu podpytywałam p. Grażynę - jest ok, Beżutka nadal dzikawa, ale powoli się rozkręca. Ma problem z kuwetą, ale jakoś sobie radzą, chyba idzie ku lepszemu. Nie daje się jeszcze głaskać, ale już się nie chowa i rozgląda.

niestety, dziś się nie udało :( ani jedno, ani drugie. taka była biedna, już do połowy w klatce - niestety się wycofała:

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Czw kwi 23, 2015 1:18 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -prosi o DS s.3

Za wszystkie kotki mocne :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3717
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Sob kwi 25, 2015 15:38 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -prosi o DS s.3

Meteorolog1 pisze:Za wszystkie kotki mocne :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


dzięki! niestety, ciągle potrzebne.

w tym tygodniu spędziłam na cmentarzu jakieś 6,5 godziny, TWZ pewnie coś około 8. plony w kotach żadne :( Biała Twarz była bardzo blisko złapania, do połowy w klatce, ale się wycofała. Emocje towarzyszące obserwowaniu tego procesu były skrajne :strach:

próbowaliśmy złapać jeszcze kocurka do kastracji, niskonóżkowego jamniczka, który wędruje po całym cmentarzu, niestety akurat się nie pojawiał w miejscach, gdzie próbowaliśmy.

trochę też martwi mnie Amorosia - czerń na jej grzbiecie lekko zrudziała i mam wrażenie, że widać trzecią powiekę... na pewno jest efekt "mniejszych oczu"... no i trochę schudła, ale faktem jest, że to ogólna tendencja wiosenno-letnia u cmentarniaków. mam nadzieję, że to nic poważnego. nadal bardzo pilne do złapania są Biała Twarz i Grafitka Białowąs...

odnowiony mur bez prześwitów:
Obrazek

Amorosia :(
Obrazek

zrudziały całkiem Białowąs, jeden z kotów "na celowniku":
Obrazek

cmentarna primadonna:
Obrazek

Obrazek

sreberko wyciąga kopyta ;p
Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Śro kwi 29, 2015 13:27 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -prosi o DS s.3

wczoraj znowu parogodzinne próby nie przyniosły rezultatu :-( acz kotów w klatce pojawiło się tym razem dużo. szkoda tylko, że ani razu żaden z pożądanych :(
zrobiłam parę fot miłosnych naszego dueciku :1luvu: niezmiennie poraża mnie miłość wzajemna tych dwóch kociutów :) udało mi się też nieźle wygłaskać srebrnego Mumina, ale niestety już nie zdołałam wyjąć mu kleszcza.
mam teraz mocny niedoczas, jak znajdę chwilę, wrzucę fotki. dzisiaj też niestety odpadam z prób łapalniczych, ale wiem, że TWZ twardo próbuje, więc proszę o moc kciuków!
:ok: :ok: :ok: :ok:

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Śro kwi 29, 2015 21:55 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -prosi o DS s.3

Dziś kolejna nieudana łapanka. Potencjalni pacjenci siedzieli sobie obok siebie i patrzyli na mnie, zastanawiając się, czego od nich chcę. I dlaczego do cholery zamknąłem jedzenie w klatce. Czyli w sumie nic nowego.

Natomiast niespodzianką był rudy, nie widziany do tej pory kot... Zauważyłem rudego kota z opatrunkiem na lewej przedniej łapie. Czerwony elastyczny bandaż i biały opatrunek pod spodem. Kocur pojawił się nagle i po tym jak próbowałem go zwabić do miski z jedzeniem, dość szybko uciekł na mój widok. Więcej go nie zauważyłem. Akurat tego dnia karmniki były puste, więc nie wiem, czy zostanie na cmentarzu dłużej. Nie wiem, czy w ogóle trafił do któregoś z nich.

Czy ktoś coś wie o zaginionym na Woli, dzikim lub nie, rudym kocie?

Tutaj link do osobnego wątku: viewtopic.php?f=1&t=168677
Obrazek
Obrazek

Tajemniczy Wujek Z.

 
Posty: 1651
Od: Sob mar 28, 2009 14:14
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa

Post » Czw maja 07, 2015 22:47 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -prosi o DS s.3

dawno nie pisałam z braku czasu, ale cmentarniaków nie zaniedbujemy. jest jeden sukces!! we wtorek udało nam się pojmać biedną, zrudziałą Grafitkę Białowąsą, na którą pierwszy raz zapolowaliśmy w zimie! wieeeleeee godzin spędzonych od tamtej pory na próbach opłaciło się - Mistrz TWZ dorwał ją na podbierak! emocje były niesamowite, ale kicia nawet nieszczególnie się zestresowała, podobno w lecznicy też jest spokojna i grzeczna, można na luzie przy niej sprzątać klatkę. jutro prawdopodobnie będzie operacja, na pierwszy rzut idą zęby, okaże się, czy coś jeszcze?

w kolejce do weta są jeszcze 4 koty, niestety psują nam się :( mamy też 2 pełnojajeczne kocurki, które planujemy odjajczyć.

powiem Wam jeszcze, że cmentarniaki wolskie to cudowne koty. naprawdę.

Obrazek

w środku Muminek-Filipek? :)
Obrazek

Muminek-Filipek :) (niczym Konrad-Gustaw)
Obrazek

fiord, je z ręki:
Obrazek

"Mała Grafitka", kolejna do serwisu...
Obrazek

Amorcia ostatnio smutniej wygląda:
Obrazek

Białowąsia przed pojmaniem:
Obrazek

Marmurka w pozie dzikokociej:
Obrazek

ta kicia, robiona ząbkowo w zeszłym roku, otrzymała imię Przytyłka ;P
Obrazek

Białowąsia już bezpieczna, uffff...
Obrazek

Kawaler Orderu Srebrne Jajko - nowy przybłąkaniec na cmentarzu, kastrowany zeszłą zimą (bardzo się zdziwiliśmy, że okazał się jajecznym kocurkiem). gruby i piękny, żarty niesłychanie, ale niestety BARDZO rzęzi i charkoli :/ ma kichogluta
Obrazek

Filcak, kotka robiona zębowo w listopadzie :) niedługo pseudonim straci rację bytu, bo futro się poprawia.
Obrazek

ostatnio serwisowana Bubka i Mumin-Filip :D :1luvu: moja uluiona fota:
Obrazek

i moje ulubione ujęcie bardzo płochej kitki "Biały Policzek" :ryk:
Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Sob maja 09, 2015 21:48 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -prosi o DS s.3

donoszę o kolejnym sukcesie!! :kotek:
po poprzednim paśmie niepowodzeń łapalniczych, znowu SUKCES! złapaliśmy wczoraj najbardziej priorytetową, zmarniałą kicię z cieknącym ropą pyszczkiem o pseudonimie "Biała Twarz". tym samym 2 najpilniejsze przypadki mamy już u weta, z czego Grafitka już po operacji ząbków.
do serwisu jeszcze nadaje się Kawaler Orderu Srebrnego Jajka, czarny kotek przychodzący zza muru Chudeł, drobniutka Mała Grafitka i wydrapanym futerkiem pod szyją. nie są to jednak takie pilne przypadki jak te już złapane 2, więc trochę odetchneliśmy. mamy też jeszcze 4 jajka do usunięcia z cmentarza, czyli 2 kocurki. dzięki bagheerze :1luvu: która pobrała talony, spróbujemy je po złapaniu ciachnąć na Żytniej, dla podreperowania finansów.

poza tym kotałki ostatnio jedzą z apetytem dużo serc dzięki Bazarkowiczom :1luvu: a ja dużo kroję ;P można powiedzieć, że nieraz wychodzę do nich z sercem na dłoni. kilka sztuk nauczyło się ładnie pobierać serduszka, a Amorosia ma "niestety" taką przypadłość, że podajnik z sercem (czyli moją rękę) z rozpędu barankuje, rozmaślając sobie mięso na czole. ale co poradzić - czułość ważniejsza niż spożyw :ryk: nadal "chodzą ze sobą" z Muminem-Filipkiem, kochają się wzruszająco :1luvu: ale Mumin już je ładnie prosto z palców, nie drapie przy tym ani nie przygryza ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dooobra pułapeczka, miiiiła klateczka ;P
Obrazek

pacjentka przed pojmaniem:
Obrazek

Obrazek

nareszcie! po wielu próbach, wielu godzinach na cmentarzu. była całkiem spokojna.
Obrazek

a tutaj złapany we wtorek Grafitek już w lecznicy:

Obrazek

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Nie maja 10, 2015 0:32 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -prosi o DS s.3

Pozdrawiam serdecznie Wszystkie Przecudne Cmentarniaki Wolskie i z całego serca serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze dla ich Opiekunów Przeszlachetnych. :201461 :201461 :201461 :201461
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3717
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Nie maja 10, 2015 0:46 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -prosi o DS s.3

Meteorolog1 pisze:Pozdrawiam serdecznie Wszystkie Przecudne Cmentarniaki Wolskie i z całego serca serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze dla ich Opiekunów Przeszlachetnych. :201461 :201461 :201461 :201461


:ok: nareszcie ktoś zajrzał do bandy hien cmentarnych i docenił ich pięknotę! ;D opiekunowie może nie tacy znowu platynowi, ale dziękujemy :ok:

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

Post » Nie maja 10, 2015 0:51 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -prosi o DS s.3

Fleur pisze:
Meteorolog1 pisze:Pozdrawiam serdecznie Wszystkie Przecudne Cmentarniaki Wolskie i z całego serca serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze dla ich Opiekunów Przeszlachetnych. :201461 :201461 :201461 :201461


:ok: nareszcie ktoś zajrzał do bandy hien cmentarnych i docenił ich pięknotę! ;D opiekunowie może nie tacy znowu platynowi, ale dziękujemy :ok:

Szczerze powiem: Dziękuję! Dziękuję za to co robicie dla tych kotów. To właśnie Wy jesteście Głosem Sumienia dla nas wszystkich, który z różnych przyczyn - a każde usprawiedliwienie jest dobre, aby się wykręcić od odpowiedzialności - nie czynią tego co Wy. Naprawdę chylę czoła. Oby było lepiej.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3717
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Nie maja 10, 2015 18:25 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -prosi o DS s.3

Meteorolog1 pisze:
Fleur pisze:
Meteorolog1 pisze:Pozdrawiam serdecznie Wszystkie Przecudne Cmentarniaki Wolskie i z całego serca serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze dla ich Opiekunów Przeszlachetnych. :201461 :201461 :201461 :201461


:ok: nareszcie ktoś zajrzał do bandy hien cmentarnych i docenił ich pięknotę! ;D opiekunowie może nie tacy znowu platynowi, ale dziękujemy :ok:

Szczerze powiem: Dziękuję! Dziękuję za to co robicie dla tych kotów. To właśnie Wy jesteście Głosem Sumienia dla nas wszystkich, który z różnych przyczyn - a każde usprawiedliwienie jest dobre, aby się wykręcić od odpowiedzialności - nie czynią tego co Wy. Naprawdę chylę czoła. Oby było lepiej.


dobrze napisane :ok:

Fleur - kicie jak malowane, tlusciutkie kuleczki , robicie kawal wspanialej roboty.. :ok: :1luvu:

alysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 2237
Od: Pt sie 17, 2007 21:56
Lokalizacja: W-wa/Holandia

Post » Nie maja 10, 2015 20:31 Re: Cm.Wolski -biała kicia-MINIATURKA u weta -prosi o DS s.3

dzięki Wam za miłe słowa, przekazałam kolegom i koleżankom karmicielom i wspieraczom!

nie jest jednak za różowo prawdę mówiąc - w zimę było jako tako, na wiosnę pierwsze posypały się cmentarne piwniczaki od p. Bożeny - Myszka i Mała, obie były po parę dni w szpitalu, Mała ma struwity. chcieliśmy ją przetrzymać jakiś czas na leczeniu, nawet p. Wanda zgodziła się ją przechować parę tygodni, ale okazało się, że jest tak strasznie dzika, że efekt uboczny byłby gorszy od zamierzonego. potem jedyne pół roku polowań na Grafitkę Białowąsą - na szczęście we wtorek się w końcu udało, pewnie w przyszłym tygodniu wróci podreperowana. z miesiąc trwały polowania na Piratkę, ps. Biała Twarz - trafiła do szpitala w piątek, przydałyby się kciuki za zdrowie obu. generują spore koszta :( przydałoby się też przeserwisować kolejne koty: grubego Kawalera Jajko, bo ma ewidentnie infekcję górnych dróg oddechowych, Małą Grafitkę, bo jest chuda, całkiem zrudziała i ma wskubane futerko pod szyją, Chudełka, czarnego nowego odwiedzacza cmentarza, który jest bardzo mocno wychudły i potargany, zupełnie nie pasuje do pozostałych spaślaków.
po wyprowadzce Beżki z małego cmentarza osiadł tam nowy kot, bardzo dziki, wychudły burasek. jego też trzeba będzie ułapać.
mamy też jeszcze 2 kastracje chłopaków w planach.

martwi mnie jedno sreberko i Amorozia - obie mają takie jakby... zmalałe? oczka. niby nie ropieją, ale widać, że coś się zmieniło, są mizerniejsze. Mumin-Filip ma znowu kołtuny, nie wiadomo, czy coś się dzieje w paszczy, czy po prostu zaniedbuje rozczesywanie gęstego futera. no i strasznie jeżdżą po cmentarniakach kleszcze. bardzo dawno nie widziałam "Pana Kreski", pingwinka z białą kreską na nosku, stacjonującego w okolicach kościoła - ostatni raz pojawił się mi jakoś w grudniu.

z lepszych wiadomości - rozmawialiśmy z księdzem Zenonem, jest dobrym człowiekiem przychylnym kotom :) mamy też kontakt z sympatycznym i sympatyzującym z kotami panem Tomkiem, dzięki któremu nieraz możemy łapać do 21. :ok: :ok: atmosfera od razu jest o niebo lepsza!

Fleur

Avatar użytkownika
 
Posty: 4241
Od: Sob paź 01, 2005 21:51
Lokalizacja: w DT

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 530 gości