Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżcie:(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 02, 2013 13:35 Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżcie:(

Witam. Już nie wiem gdzie prosić o pomoc. Schronisko jest malutkie, miejsce jest dla 30- 35 kotów, a w tej chwili jest około 90 kotów!!! Trzy kociaki ze złamanymi łapkami, dwa upchnięte na tymczasie, jeden w schronisku, ciężko kociakowi samodzielnie nawet skorzystać z kuwety czy się napić:( Ponad 20 kotów chorych na koci katar, kilka miało panleukopenię, kilka odeszło pomimo starań i leczenia;((( Zarażają się od siebie, a tymczasem codziennie podrzucają nowe kociaki:( Nie mamy nawet wolnej klatki na kolejne. Jesteśmy zrozpaczeni:( Tylko za ten miesiąc mamy dług w lecznicy 8 tysięcy złotych:( W listopadzie skończą się wszystkie pieniądze i przyjdzie nam chyba zamknąć schronisko i poszukać sobie mocnej gałęzi , żeby się powiesić:( Brakuje kuwet, mleka dla kociąt, strzykawek 2ml, igieł, kocy, wszystkiego:( Czy możecie nam jakoś pomóc? W tym miesiącu spróbujemy po raz kolejny wystartować w krakvecie, może się uda.. ale wątpię:( Może chociaż znajdzie się tymczas dla kociaka z połamaną łapką? To oswojony miziak, dorosły burasek.. Może ktoś znajdzie chwilę i pomoże nam poszukać domów dla choć kilku kociaków? Codziennie napływają nowe bezdomne koty. Jest jedno miejsce gdzie zmarła właścicielka, której kiedyś wysterylizowaliśmy wszystkie kociaki, teraz trzeba będzie je zabrać, a..nie ma gdzie:( W tym roku udało się zrobić wybieg dla kotów, naprawdę piękny, duży , z trawą, tak się cieszyliśmy..No ale co z tego jeśli teraz nie mamy pieniędzy i miejsca, bo ilość kotów jakie trafiły do nas ostatnio przerosła nasze najśmielsze oczekiwania:( Proszę w imieniu bezdomnych, skrzywdzonych zwierzaków o pomoc.. jakąkolwiek pomoc:(

Schronisko Oświęcim

 
Posty: 23
Od: Pon sie 05, 2013 10:00

Post » Śro paź 02, 2013 14:05 Re

Spróbuj załatwić jakieś zbiórki karmy, kocy i innych potrzebnych rzeczy w szkołach, przedszkolach, zakładach pracy. Może byłaby możliwość przeprowadzenia zbiórki pieniędzy i darów na głównym placu miasta? No i zbiórka taka w sklepach, centrach handlowych - skarbonka i wózek, żeby ludzie jakieś jedzenie dawali. Jakiś bazarek niepotrzebnych rzeczy tutaj można zrobić no i może otwórz konto bankowe dla schroniska i napisz w pierwszym poście, może znajdzie się ktoś trochę bardziej z pieniędzmi... Nie mam już innych pomysłów, ale takie zbiórki chociaż jedzenia by trochę pomogły zebrać. A może jacyś weci z Oświęcimia i okolic mieliby leki, kroplówki itp. na terminie i by podarowali?
kicikicimiauhau
 

Post » Śro paź 02, 2013 14:13 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

kicikicimiauhau pisze:Spróbuj załatwić jakieś zbiórki karmy, kocy i innych potrzebnych rzeczy w szkołach, przedszkolach, zakładach pracy. Może byłaby możliwość przeprowadzenia zbiórki pieniędzy i darów na głównym placu miasta? No i zbiórka taka w sklepach, centrach handlowych - skarbonka i wózek, żeby ludzie jakieś jedzenie dawali. Jakiś bazarek niepotrzebnych rzeczy tutaj można zrobić no i może otwórz konto bankowe dla schroniska i napisz w pierwszym poście, może znajdzie się ktoś trochę bardziej z pieniędzmi... Nie mam już innych pomysłów, ale takie zbiórki chociaż jedzenia by trochę pomogły zebrać. A może jacyś weci z Oświęcimia i okolic mieliby leki, kroplówki itp. na terminie i by podarowali?


Popieram :)
Nasze schronisko co jakiś czas przeprowadza taką zbiórkę jedzenia, żwirków, kocyków, itede.
Dzieciaki chętnie uczestniczą. Mój młody co roku taszczy do przedszkola na zbiórkę karmę, koce i inne rzeczy.
Z tego, co widać, takie akcje działają i cieszą się dużym zainteresowaniem.
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Śro paź 02, 2013 14:16 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

czy schronisko jest czynne w sobotę ?
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro paź 02, 2013 14:29 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

Proszę podaj adres na jaki można wysłać .Kupię strzykawki i igły / podaj nr igieł/.
Nie będzie tego dużo ale tylko tak mogę pomóc.
Trzymajcie się :ok:
Obrazek

muza_51

 
Posty: 2261
Od: Pon paź 04, 2010 10:04
Lokalizacja: Jarosław

Post » Śro paź 02, 2013 18:13 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

Schronisko ma konto:
PKO BP SA O/ Oświęcim 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698
Schronisko dla bezdomnych zwierząt ul. Kamieniec, 32-600 Oświęcim
Zbiórki też robimy, w szkołach dopiero się zaczną, ale teraz jest tragicznie, magazyn świeci pustkami, trzy kotki w ciągu jednego tygodnia miały połamane łapki i musieliśmy wykonać skomplikowane operacje:( Ponad 20 kotów jest chorych na kk , dwa odeszły na panleuko - na szczęście póki co robiliśmy wszystko, by panleuko się nie rozniosła i chyba się udało.. Wózki w sklepach nie zapłacą nam faktury w lecznicy 8 tysięcy złotych:( Zrobimy akcje zbiórki w sklepie, ale to wszystko mało:( Poza tym jest tyle pracy, że chwilowo nie ma czasu nawet najprostszej akcji zorganizować. To, że tu coś napisałam to i tak cud, bo od jutra znowu zaczynam dyżury, a jak wrócę to...padam, a w mieszkaniu czeka mnie 5 kotów i srający gołąb z wykrzywioną łapką:( Pilnie potrzebny domek dla dorosłego kocurka Mitka, który jest już po zabiegu rekonstrukcji tylnej łapki, bo miał zmiażdżoną. Chirurg odwalił kawał dobrej roboty. Czy możemy liczyć na Waszą pomoc jeśli wystartujemy w krakvecie? Tam można wygrać karmę za 15 tysiecy zł - o ile to prawda. Przynajmniej nie martwilibyśmy się o karmę.. Powiedzcie jak tutaj wrzucać foty? Wyśle Wam skan faktury z lecznicy jeśli trzeba. Wejdźcie na naszą stronę, sami zobaczycie ile robimy, by jakoś to schronisko podnieść na nogi, a tak naprawdę jest nas tylko kilka osób :( http://otozanimalsoswiecim.pl/o-nas/ Jeszcze trzy lata temu to Zakład Usług Komunalnych prowadził schronisko i był taki dramat, że nie spałyśmy po nocach, a teraz.. tyle zrobiliśmy już, a dalej nie możemy spać - choć z innych powodów, bo ciągle mnożą się problemy z wolnym miejscem, z pieniędzmi, z brakiem rąk do pracy :( Może ktoś chciałby do nas dołączyć? Zawsze mile widziane są dodatkowe ręce choćby do wymiziania kociaków, do posiedzenia przy kroplówce, cokolwiek.. ?

Schronisko Oświęcim

 
Posty: 23
Od: Pon sie 05, 2013 10:00

Post » Śro paź 02, 2013 18:37 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

Na mój głos możecie liczyć!!!!!!-startujcie!!!!!
Prośba do "kumatych" w FB-proszę w imieniu Oświęcimia o wydarzenie-my sami niewiele możemy, każdy ma po kilka kotów w domu, po kilkanaście bezdomniaków na garnuszku :(
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Śro paź 02, 2013 18:47 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

KropeczkaXL dziękuję! Możecie nas odwiedzić w każdej chwili. Proszę przyjedźcie, sami zobaczycie z czym musimy się borykać. Poznacie nasze kociaki. Może ktoś z Was będzie zaglądał częściej? Pleasss...

Schronisko Oświęcim

 
Posty: 23
Od: Pon sie 05, 2013 10:00

Post » Śro paź 02, 2013 18:56 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

Niestety-ja z drugiego końca Polski-z Warmińsko-mazurskiego :( :( :(
Ale jak będzie wydarzenie, będe udostępniać i zaproszę znajomych-to nie może byc tak,że zostajecie sami z taka tragedią! :(
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Śro paź 02, 2013 18:59 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

Ja z daleka ale podajcie adres to coś wyślę, ręczniki i takie tam...
Kosmici są wśród nas !

agnieszka.mer

Avatar użytkownika
 
Posty: 2881
Od: Pt lut 25, 2011 18:54

Post » Śro paź 02, 2013 19:00 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

Warto zwrócic sie do szkół - podstawówka czy gimnazjum w celu zorganizowania wolontariatu. teraz uczniowie klas końcowych maja dodatkowe punkty za wolontariat, więc raczej sa chętni . Może licealisci też. Tzn zaproponujcie wolontariat, ale działania pozostawcie szkołom. Niech wolontariusze wykażą się pomysłami. Może zorganizuja kiermasz na rzecz zwierzaków - paźdiernik to przecież miesiąc dobroci dla zwierząt. może zajmą sie ogłoszeniami adopcyjnymi w necie i beda to pilotowac do momentu rozmowy z chętnym domkiem, może sponsora znajdą, może do gazety/lokalnego programu napiszą, by naświetlił sytuację.
Sercem jestem z Wami, bo w Oświęcimiu spędziłam pierwszych 7 dni mojego życia.
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro paź 02, 2013 19:03 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

Na swoim wątku napisałam prośbę o pomoc, poprosiłam tez o banerek na wątku banerkowym
Nijak więcej nie mogę pomóc-sama mam w domu 7 kotów i bezdomniaki pod blokiem i w osrodku wypoczynkowym, które moga liczyc tylko na mnie :(
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Śro paź 02, 2013 19:23 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

Startujcie w Krakwecie. Wszyscy tutaj poprosimy swoich znajomych o głosy.

Niestety nie umiem zrobić wydarzenia na FB, ale poszukam kogoś kto potrafi.
ObrazekObrazekObrazek

phantasmagori

 
Posty: 10170
Od: Czw sty 08, 2009 21:22
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro paź 02, 2013 19:26 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

Moja Elunia!!! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Śro paź 02, 2013 19:37 Re: Schronisko w Oświęcimiu - dramatyczna sytuacja!!! Pomóżc

ObrazekObrazekObrazek

phantasmagori

 
Posty: 10170
Od: Czw sty 08, 2009 21:22
Lokalizacja: Katowice

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], włóczka i 177 gości