Czy to tasiemiec? Help

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 01, 2013 19:21 Czy to tasiemiec? Help

Mam problem, tak jak pisałam w innym temacie, od ok 3 tygodni mam 4 miesięcznego kocurka w domu, kociak nie był szczepiony, byłam z nim u weta tydzień temu go odrobaczył i za tydzień miało być szczepienie pierwsze.
Kociak ma apetyt, robił w pół rzadkie kupale, ale teraz już jest okey, dziś robił chyba z 3 razy no i przed chwilą jak sprzątałam znalazłam w kale dwa robale wyglądały jak tasiemce (martwe) ponieważ już późno napisałam emaila do 4 łap i zadzwoniłam do weta który go odrobaczał po radę, on powiedział, że małe koty nie mają tasiemcy i najprawdopodobniej to glisty (czy to prawda?) powiedział, że to efekt odrobaczenia i żeby przyjechać jutro to ponowi odrobaczenie, podał nazwę środka, ale nie zapamiętałam :oops:
Ostatnio edytowano Wto paź 01, 2013 19:30 przez Ariake, łącznie edytowano 2 razy

Ariake

 
Posty: 306
Od: Sob wrz 28, 2013 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 01, 2013 19:27 Re: Czy to tasiemiec? Help

Koty miewają tasiemce.
Człony tasiemca wyglądają jak ziarenka ryżu. Jeśli w kale widzisz coś na kształt małych ziarenek ryżu, to jest tasiemiec.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Wto paź 01, 2013 19:29 Re: Czy to tasiemiec? Help

Koty maja tasiemce. Jednak wydalaja pojedyncze człony, które przypominają ziarna ryżu.
Jesli w kale widziałas cienkie i długie ( kilka centymetrów) białawe robale, to najprawdopodobniej glisty ( nie glizdy).
Łatwo się ich pozbyć :wink:

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Wto paź 01, 2013 19:33 Re: Czy to tasiemiec? Help

Już się poprawiłam ;)
Znalazłam zdjęcie tego w google podpisane jako glista, dokładnie dwie takie martwe znalazłam http://www.wroblewscy.net/wp-content/up ... ocia-2.jpg . Jutro pojadę z nim do weta. Moje jeszcze jedno pytanie, kot śpi ze mną w łóżku, bardzo często tuż przy mojej twarzy (kładzie się na mnie) czy mam mu tego zabronić ?

Ariake

 
Posty: 306
Od: Sob wrz 28, 2013 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 01, 2013 20:19 Re: Czy to tasiemiec? Help

Szansa, że przez nieuwagę polkniesz glistę jest minimalna.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro paź 02, 2013 7:50 Re: Czy to tasiemiec? Help

Odrobacz go po prostu kilkukrotnie w odstępach 10/14-dniowych. Najlepiej użyć różnych środków, bo bywa, że używane u kociąt pasty są trochę za słabe, by wybić całe towarzystwo. Przy dużej inwazji glist dwukrotne odrobaczenie to za mało.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Wto lip 29, 2014 8:34 Re: Czy to tasiemiec? Help

Witam. Czy twój kotek miał tasiemca czy to glisty były? Ja byłam wczoraj u wetki bo kotu wyszła trzecia powieka i miał zaczerwienione oczka i taki odruch wymiotny. Myslałam ,że kot ma może kk bo też kichał czasami i wcześniej już przechodził kk. W drodze do wetki z pupci wyszło mu tak jakby kawałek makaronu spaghetti z 1,5 cm cienkie, białe. Wetka stwierdziła że to tasiemiec ale czytałam, że tasiemiec to takie człony maleńkie by wychodziły jak ryż. Wetka się uparła, że to tasiemiec i dała zastrzyk, po 2 tyg. ma być powtórka. I teraz mam wątpliwości czy jeśli to była glista to czy zastrzyk pomoże czy tylko na tasiemca zadziała. Jak myślisz?

Ariake pisze:Mam problem, tak jak pisałam w innym temacie, od ok 3 tygodni mam 4 miesięcznego kocurka w domu, kociak nie był szczepiony, byłam z nim u weta tydzień temu go odrobaczył i za tydzień miało być szczepienie pierwsze.
Kociak ma apetyt, robił w pół rzadkie kupale, ale teraz już jest okey, dziś robił chyba z 3 razy no i przed chwilą jak sprzątałam znalazłam w kale dwa robale wyglądały jak tasiemce (martwe) ponieważ już późno napisałam emaila do 4 łap i zadzwoniłam do weta który go odrobaczał po radę, on powiedział, że małe koty nie mają tasiemcy i najprawdopodobniej to glisty (czy to prawda?) powiedział, że to efekt odrobaczenia i żeby przyjechać jutro to ponowi odrobaczenie, podał nazwę środka, ale nie zapamiętałam :oops:

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Wto lip 29, 2014 8:41 Re: Czy to tasiemiec? Help

Zastrzyk się nazywa chyba AMPRACIT 0,4. Czy on zadziała również na glisty czy to tylko na tasiemca jest??? Proszę o pomoc!!! Bo jeśli to jest tylko na tasiemca to trochę się boję, że glisty dalej zostaną w kocie.

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Nie gru 28, 2014 17:12 Re: Czy to tasiemiec? Help

Witam po kilku miesiącach. Od ostatniego odrobaczania mojego kota minęło ok.5 miesięcy. Dzisiaj zauważyłam, że z pupci kota wystaje coś białego i cienkiego. Po wyciągnięciu zauważyłam, że to się rusza, rozciąga i raz jest długie raz robi się okrągłe. Myślę, że to może być tasiemiec chociaż nie jestem pewna.... Miałam w domu tabletkę ANIPRAZOL więc dałam kotu pół. Myślałam, że drugie pół mam dać za 2 tygodnie a na ulotce pisze, żeby dawać przez kolejne 3 dni. Proszę o doświadczone osoby w tym temacie o odp.Może jakiś weterynarz się wypowie. Z góry dziękuję.

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Nie gru 28, 2014 17:29 Re: Czy to tasiemiec? Help

Bardzo zależy mi na odpowiedzi!

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Nie gru 28, 2014 22:18 Re: Czy to tasiemiec? Help

Hej,
Mój mały kot miał tasiemca jako kociak. Jadł bardzo dużo i relatywnie mało przybierał na wadze. Tasiemca trudno się pozbyć. Tabletkę, (aniprazol) miał dobraną do swojej wagi ciała. Dostał trzy dni pod rząd porcję leku i drugiego dnia wydali dużo zdechłego czegoś (domniemany tasiemiec bo był wyraźnie widoczny - szare coś co niedawno zdechło). Dla pewności weterynarz kazała powtórzyć jeszcze raz to dawkowanie i aż nie mogłam uwierzyć, ale ponownie ubiliśmy wewnętrznego zwierzaka - też taki jasnoszary potwór. Duże to i nie da się z niczym pomylić. Kot stracił na wadze 800gr. (a ważył ze 2,5 kg przed odrobaczaniem)

betell

 
Posty: 73
Od: Nie gru 14, 2014 23:12

Post » Pon gru 29, 2014 2:47 Re: Czy to tasiemiec? Help

http://www.citovet.pl/pl4/index.php?p=p ... =aniprazol
daj tą drugą połówkę i do weta po więcej.robaki nieraz ,,zeby ubić trzeba kilka razy podać.

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon gru 29, 2014 9:45 Re: Czy to tasiemiec? Help

czy podawanie kotu tabletkek 3 dni pod rząd go nie zabije?

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Pon gru 29, 2014 10:08 Re: Czy to tasiemiec? Help

Takie jest właściwe podawanie tych tabletek.
3 dni , 1 tabletka na 10 kg kota/psa
Ludzki odpowiednik przy zwalczaniu glistnicy też podaje się 3 dni.
Preparat z przewodu pokarmowego wchłania się w małym stopniu.
Mógłby zaszkodzić przy chorych jelitach i mocno uszkodzonej wątrobie.

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Pon gru 29, 2014 15:51 Re: Czy to tasiemiec? Help

NITKA/KARINKA czy wiesz może jak wygląda tabletka ANIPRAZOL? Jest z podziałką czy cała? Raz miałam z podziałką na 4 części a raz całą, raz w blistrze, raz luzem. Czy może są takie i takie? Przepraszam, że tak głowę truję, ale boję się o mojego zwierzaka i zastanawiam się czy tą tabletkę którą dałam wczoraj i dzisiaj kotu czy to aby na pewno aniprazol czy tylko ulotka z aniprazolu a wsadzona jakaś inna tabletka...
Może ktoś z Was ma w domu tą tabletkę?

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bells, kasiek1510 i 537 gości