Na jaki czas kotka może zostawić jedniodniowe kocięta?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 19, 2013 14:09 Na jaki czas kotka może zostawić jedniodniowe kocięta?

Witam. Wczoraj w południe u mnie w piwnicy okociła się dzika kotka. Podrzuciłam jej stary koc, kilka plasterków wędliny oraz mleko, po czym zostawiłam przymknięte okno. Dzisiaj rano jej nie było (godz. 9:00), mimo że kotki piszczały. Pomyślałam, że poszła po coś do jedzenia albo się przejść, nic strasznego :) niedawno zajrzałam ponownie (godz. 14:30), ale kotki nadal nie było (okienko wskazywało na to, że nie było jej od rana). Małe nadal piszczą i krzyczą. Czy jest możliwe, że kotka wróci? Czy po prostu je porzuciła? Co mogę zrobić? Mieszkam w mieście, kotka kręci się po okolicy czasem, ale dzisiaj jej nie widziałam:(

EDIT
Znalazłam kotkę z jeszcze jednym kociakiem w innej "skrytce" kawałek od domu. Zaniosłam kociaka do pozostałych czterech. Kotka wzięła dwa i poszła w jeszcze inne miejsce. Kotki są ledwo ciepłe... Wsadziłam je w karton, owinęłam w ręcznik i postawiłam niedaleko tego nowego miejsca. Mam nadzieję, że przyjmie wszystkie. (dowiedziałam się, że to jest pierwszy miot tej kotki)

Raptoress

 
Posty: 1
Od: Czw wrz 19, 2013 14:00

Post » Czw wrz 19, 2013 16:48 Re: Na jaki czas kotka może zostawić jedniodniowe kocięta?

Skąd jesteś?
Najlepiej zamknąć rodzinkę w jakimś bezpiecznym miejscu i donosić jej jedzenie, postawić kuwetę.
Do jedzenia nie dawać mleka ani wędlin tylko zakupić jakąś karmę dla karmiącej. Postaraj się, aby małe miały ciepło i sucho. Jak małe mają jeszcze zamknięte oczy to można je zanieść do weta i uśpić, mamusię złapać i ciachnąć.

aassiiaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 8288
Od: Pt sty 20, 2006 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw wrz 19, 2013 16:55 Re: Na jaki czas kotka może zostawić jedniodniowe kocięta?

Jeżeli udało by Ci się ją złapać to zamknij ją w piwnicy z kociakami.
Ona jest w stresie po porodzie i kotki tak potrafią się zachowywać.
Ona te małe pogubi.Może latać od jednych do drugich.

anka1515

 
Posty: 4110
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Farcia, ryniek i 504 gości