transporter dla 2 kotów

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 14, 2013 14:10 transporter dla 2 kotów

Witam, jakie wg. was wymiary powinien mieć transporter dla 2 kotów? Przejrzałam oczywiście podobne wątki na forum nie rozwiało to jednak moich wątpliwości bo widzę że wasze koty mają różne, w dodatku sprawy nie ułatwia to że na stronach internetowych często podają wymiary zewnętrze - więc w praktyce powierzchnia dla kota jest mniejsza :/

Koty teraz są malutkie więc weszłyby i do zwykłego małego transportera ale nie ma sensu za pół roku kupować nowy więc lepiej od razu większy. No i jeszcze jedno pytanie - czy lepiej wozić je w jednym czy dwóch osobnych? Długich tras nie planujemy, raczej na wyjazdy do lecznicy itd. i samochodem.

makakk

 
Posty: 3
Od: Pt wrz 13, 2013 10:04

Post » Sob wrz 14, 2013 14:52 Re

To zależy, czy koty będą czuć się komfortowo, siedząc razem w transporterze. Póki są małe, niech razem wejdą i zobacz, jak się zachowują. Jeśli jest prychanie, bicie i inne nieprzyjazne odruchy z ich strony, to lepiej dokup drugi.
kicikicimiauhau
 

Post » Sob wrz 14, 2013 15:54 Re: transporter dla 2 kotów

Moja mama ma dwa koty i dwa transportery. Nigdy nam nie przyszło do głowy, żeby pakować oba do jednego. Maluchy, to co innego, ale jeśli chodzi o dorosłe koty, to chyba za ciasno by miały w jednym..? A poza tym, kto by to udźwignął takie coś? 8O

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Sob wrz 14, 2013 18:45 Re: transporter dla 2 kotów

Dziękuję wam za odpowiedzi - może faktycznie lepiej dwa osobne. No nic, jeszcze poczytamy i pooglądamy i coś się wybierze, zapoznałam się już z forumowym abc transporterowym więc na pewno weźmiemy wszystkie informacje stamtąd pod uwagę ;)

makakk

 
Posty: 3
Od: Pt wrz 13, 2013 10:04

Post » Sob wrz 14, 2013 19:17 Re: transporter dla 2 kotów

Ja mam dwa transportery-jeden z nich pomieści dwa koty, ale cięzko nieść
To własnie dokładnie taki:
Obrazek

To Linus cabrio
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Sob wrz 14, 2013 20:15 Re: transporter dla 2 kotów

i nie jest im ciasno ? widziałam ten transporter na animali ale myślałam patrząc na wymiary że raczej jest mały jak na dwa koty a tu proszę

makakk

 
Posty: 3
Od: Pt wrz 13, 2013 10:04

Post » Sob wrz 14, 2013 21:13 Re: transporter dla 2 kotów

Wszystko zależy od kociastych. Mam jeden transporter, w którym Kicuś przyleciał z Polski - jest więc dość spory. Mysię i Troczka próbowałam wozić osobno do veta ale miałam taki koncert, że wymiękłam. Teraz wożę je razem w jednym transporterze. Jest im trochę ciasno ale one to wolą bo i tak cały czas są w siebie wtulone.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Sob wrz 14, 2013 22:26 Re: transporter dla 2 kotów

Ja ostatnio kupiłam dla swojego grubaska taką torbę ala wózek .
Zmieścił się ogromny kot i maluch i jeszcze było miejsca.
http://animalia.pl/produkt,10319,66,tri ... 40-cm.html

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie wrz 15, 2013 13:46 Re: transporter dla 2 kotów

Jeśli jest możliwość - radziłabym dwa osobne.
Koty w czasie drogi swobodniej się czują pojedynczo, gdy są dwa, bywa że nawzajem się drażnią, jeden się kręci, drugi leży. mogą się nakręcać wzajemnym zdenerwowaniem, bywa że wdadzą się w bójkę ze stresu, w zamkniętym, ciasnym transporterku łatwo o poważne obrażenia.

Dwa kontenerki są łatwiejsze do noszenia - gdy zajdzie potrzeba wziąć oba koty (ja na okoliczność pojechania do weta z dwójką a jeżdżę tramwajem, mam dwie lekkie torby - pojedynczo też je w torbach transportowych wożę - kontenerki tylko do samochodu), a gdy trzeba jechać z jednym to mniejszy kontenerek jest tym bardziej poręczny.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kotcsg, Majestic-12 [Bot], Meteorolog1 i 265 gości