Zapalenie pęcherza u kotki?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 14, 2013 10:12 Zapalenie pęcherza u kotki?

Mam wątpliwości co do opinii weterynarza. Stwierdził zapalenie pęcherza u mojej kotki i przepisał antybiotyk. Ale z tego co mi się wydaje to antybiotyk przepisuje się na bakterie, a w badaniu moczu nie stwierdzono w moczu bakterii (jedynie pojedyncze bakterie wpw w osadzie).

Leukocyty: 100 wpw (norma: <10)
Erytrocyty: 25 (norma: 0,0-5,0)
Białko w moczu: 194,90 (norma: <10,00)
i kryszt. szczawianu wapnia: dość liczne wpw

reszta w normie (bakterii brak)

a w osadzie:
bakterie: pojedyncze wpw
nabłonki płaskie: pojedyncze wpw
leukocyty: 15-20 wpw
erytrocyty świeże: 10-12 wpw
erytrocyty wyługowane: 2-3 wpw

Teraz leczymy zapalenie pęcherza. W moczu są też szczawiany. Lekarz powiedział, że być może jednorazowo przy okazji zapalenia pęcherza tak. Po leczeniu mamy skontrolować wyniki. Czy te szczawiany mogą występować tak przy okazji zapalenia pęcherza, a później już się nie pojawiać? Czy to przewlekłe schorzenie?
ObrazekTusia i Finka (aka Miczika i Czupirika)ObrazekSzarinka, najdroższa za TM

Patrysza

 
Posty: 74
Od: Czw lut 02, 2012 15:58

Post » Sob wrz 14, 2013 11:01 Re: Zapalenie pęcherza u kotki?

Podałam w nawiasie normy, ale te normy w sumie dotyczą przecież człowieka - nie kota..
ObrazekTusia i Finka (aka Miczika i Czupirika)ObrazekSzarinka, najdroższa za TM

Patrysza

 
Posty: 74
Od: Czw lut 02, 2012 15:58

Post » Sob wrz 14, 2013 11:22 Re: Zapalenie pęcherza u kotki?

Kryształy pojawiają się w moczu, gdy jest zasadowe PH. Jakie ma twój, norma dla kota to 5,5-6,5. Jeżeli ma wyższy to musisz go zakwaszać, żeby w przyszłości nie było problemów, bo one zatykają kota i mogą powodować zapalenie pęcherza.
Normy dla kota możesz znaleźć w internecie.
Obrazek Obrazek
Klarunia [*] 06.2004 - 10.02.2013 czekaj na mnie za TM BARF-ujemy od września 2013r.

ab.

 
Posty: 8557
Od: Pt kwi 12, 2013 21:10
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob wrz 14, 2013 11:24 Re: Zapalenie pęcherza u kotki?

Ma 7 pH i ma jeszcze całka ketonowe 5,0. Z tym, że wet tłumaczył, że to przez stan zapalny (była lekka gorączka). Po terapii antybiotykami mamy powtórzyć badanie moczu.

Szukałam kocich norm dla moczu, ale nie znalazłam. Dla krwi - owszem, jest sporo, ale na normy moczu nie trafiłam :(

Zobaczę jak wyniki później, ale może, jeśli szczawiany będą przewlekle występować, trzeba będzie zmienić karmę. Teraz jedzą: Acanę mieszaną z Puriną One. Plus co jakiś czas Gourmet Gold mus w puszeczce. Plus Finka je co upoluje w domu (na czele z muchami) :roll:
ObrazekTusia i Finka (aka Miczika i Czupirika)ObrazekSzarinka, najdroższa za TM

Patrysza

 
Posty: 74
Od: Czw lut 02, 2012 15:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: agatela, Chanelka, kasiek1510, raksa, Vi i 549 gości