Jak znaleźć kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 11, 2013 20:54 Jak znaleźć kota?

Mam nietypowy problem. Postanowiłam zaopiekować się dwumiesięcznym kotkiem. Mili państwo dowieźli go do mnie. Kotek oswajał się z nowym otoczeniem, chodził po kuchni i po jednym z pokojów, cały czas miałam go na oku a moja mama rozmawiała z tym państwem. W pewnym momencie zadzwonił telefon. Poszłam go odebrać a w czasie jak rozmawiałam państwo zdecydowali się wyjść i mama poszła ich odprowadzić. I w tym czasie kot... zniknął. Kiedy skończyłam rozmowę (zaznaczę, że była ona bardzo krótka, trwała może 1-2 min) chciałam zobaczyć gdzie jest kot i nigdzie go nie było. Przeszukałam każdy kąt domu. Boję się, że po prostu wyszedł z domu (mama zostawiła otwarte drzwi) i nikt nie zauważył (sytuacja miała miejsce ok 1,5 h temu, było już ciemno), ale żeby wyjść z domu musiałby zejść ze schodów, które są dosyć szeroko rozstawione... Sama nie wiem co myśleć. Przeszukałam dom, działkę, wszystko... Czy możliwe, że kot jednak zaszył się gdzieś w domu? Jak go znaleźć? A jeżeli wyszedł z domu to jest jakaś szansa, że wróci? Ratunku, pomóżcie, bo mi już nerwy wysiadają.

Ditene

 
Posty: 1
Od: Śro wrz 11, 2013 20:52

Post » Śro wrz 11, 2013 21:41 Re: Jak znaleźć kota?

Szukaj do skutku.
Male kociaki potrafią się zaszyć w różne dziury w domu (między innymi dlatego należy takie miejsca zabezpieczać).
Jeśli wyszedl, to pewnie daleko nie pójdzie, bo maleńki. Ale lepiej sprawdzić dokladnie posesję.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 11, 2013 21:52 Re: Jak znaleźć kota?

może jedzeniem ? ;)
zakładając że zaszył się gdzieś w domu a masz pod ręką np. puszkę tuńczyka, otwórz ja i przejdź się po domu roznosząc możliwie obszernie zapach rybki... może sam wyjdzie ;)
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Śro wrz 11, 2013 21:57 Re: Jak znaleźć kota?

Najprawdopodobniej maluch zaszył się gdzieś w jakiejś "mysiej dziurze" w domu. Nawet dorosłe koty przyniesione do nowego domu, po wypuszczeniu z transportera potrafią natychmiast zaszyć się w pierwszy lepszy kąt.
Jeśli kiciuś siedzi w jakiejś dziurze, sądzę, że wyjdzie w nocy. Trzymam kciuki!

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Czw wrz 12, 2013 9:14 Re: Jak znaleźć kota?

Kiedyś miałem kotkę, która po przyjeździe do mnie do domu też się gdzieś zaszyła i też byłem pewien, że uciekła w jakiś sposób przez niedomknięte drzwi i rozpłynęła się na klatce schodowej, bo przecież wszystko dokładnie przeszukałem i jej nie znalazłem. Okazało się jednak, że wśliznęła się w taką szparunię, że nigdy bym wcześniej nie uwierzył, że tam większy chomik się wciśnie, a co dopiero (nawet malutki) kot. Troszkę to potrwało, ale w końcu zaczął wołać i ją wyciągnęliśmy.

Afrek

 
Posty: 103
Od: Śro wrz 11, 2013 11:04

Post » Czw wrz 12, 2013 20:24 Re: Jak znaleźć kota?

I co z kotkiem?

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Sob lip 30, 2016 21:40 Re: Jak znaleźć kota?

Wyciągam temat co by nie zakładać nowego.Przynoisłam dziś do domu znajdę.Z pewnych względów była zamknięta w jednym pokoju i nie ma szans że wyszła na zewnątrz.Co jakiś czas zaglądałam do niej i było ok.W pewnym momencie kota nie ma....przeszukałam mieszkanie,wołałam, kusiłam jedzeniem...nic..cisza...Jak ją wyciągnąć z jakiejś kryjówki?

Mumii

 
Posty: 1
Od: Sob lip 30, 2016 21:33




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], makrzy i 384 gości