nie dający spać kot

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 10, 2013 8:39 nie dający spać kot

Od pewnego czasu co 2-3 godziny kot mnie budzi a gdy się nie reaguje drapie o łożko szarpie firany.Gdy zamknełam sypialnie drapie wtedy w drzwi i miauczy ale bardzo głośno. Wcześniej budził tylko jak nie miał jedzenia i zasypiał w nogach i tak przez całą noc spokojnie przeleżał
A teraz głównie śpi w dzień i nie ma ochoty się bawić tylko popatrzy chwile co się dzieje jak macham wędką w piórkami i śpi dalej.
Co zrobić ignorować go przez pare dni i nie wstawać?

dakath

 
Posty: 5
Od: Nie sty 16, 2011 17:22

Post » Wto wrz 10, 2013 8:55 Re: nie dający spać kot

Trudno coś doradzić, jak się prawie nic nie wie o kocie... :?
W Twoim poście brakuje informacji o wieku kota, kastracji, od kiedy jest u Ciebie, czy coś się ostatnio zmieniło w Waszym domu... :roll:

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Śro wrz 11, 2013 21:57 Re: nie dający spać kot

3 lata ma 2.5 roku jest u mnie
wysterylizowana
nic się ostatnio nie wydarzyło żadnych zmian
może jakoś sie jej pomieszało i przestawiły jej się pory?:)

dakath

 
Posty: 5
Od: Nie sty 16, 2011 17:22

Post » Czw wrz 12, 2013 7:37 Re: nie dający spać kot

Spróbuj kilka nocy to ignorować. Ja tez tak zrobiłam i poskutkowało - kot nie miał towarzystwa i z nudów szedł spać koło mnie. No ale mój kocio jest wyjątkowo towarzyski i zabawy samemu go nie kręcą :mrgreen: Tylko trzeba być konsekwentnym, bo jak się choć raz odpuści, to powtórka z rozrywki - wiem, co mówię, bo raz zaczęłam do niego gadać w nocy i teraz znów bryka po mnie, nie zwracając uwagi na to ze śpię. Muszę znów stać się konsekwentna :D

PaniKot

 
Posty: 623
Od: Pt sie 30, 2013 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 12, 2013 8:24 Re: nie dający spać kot

1. Ignoruj natrętne zachowania kota w nocy.
2. W miarę możliwości nie pozwalaj kotu spać w dzień, a zwłaszcza popołudniami i wieczorem. Jeżeli będzie zasypiał, to go budź. I baw się z nim jak najwięcej. Wieczorne zabawy powinny być aktywne - tak, żeby kot naprawdę się męczył - gonitwy, rzucanie piłeczek, wędki z piórkami, laser, itp.

mapi_

 
Posty: 826
Od: Wto sie 07, 2012 22:17




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, KotSib, skaz i 236 gości