wywoz kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 02, 2004 20:52

deja-vu jak juz napisalam w moim pierwszym mailu kociaki ponizej 3 miesiecy nie musza miec ani szczepienia ani badan na przeciwciala wscieklizny jesli zaswiadczysz ze nie opuszczaly rodzinnego domu i nie mialy kontaktu z dzika zwierzyna. Jesli beirzesz kociaka z hodowli mysle ze wystarczy pisemne poswidczenie hodowcy :D

Oberhexe Inne kraje niz Szwecja, UK i Irlandia wymagaja tylko waznego szczepienia podstemplowanego w kocim paszporcie. Te beda do dostania pod koniec czerwca za oplata 15 zl :D

Tu pelen tekst ustawy http://upload.miau.pl/8906.pdf

msc

 
Posty: 1078
Od: Nie mar 09, 2003 12:46
Lokalizacja: Londyn

Post » Śro cze 02, 2004 20:53

Dzięki, msc :D :D

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob cze 12, 2004 18:45

widzialam czip w zwierzaku(psiaku)dokumenty i cos co wyglada jak karta kredytowa.ciekawe,czy rzeczywiscie beda na granicy uzywali czytnikow.zwlaszcza w pociagu hehehe...pismo oficjalne mowi,ze czipy trzeba wszczepic do konca grudnia....zdaje sie ze kazdy sobie....skrobie.czy ktos szczepil malego kotka od wscieklizny?nie znam sie,ale mysle ze to siekiera taka szczepionka dla maluszka.w jakim wieku ktos szczepil kota na to?zdaje sie,ze moj przyjazd na swieta do polski stoi pod znakiem zapytania,bo boje sie szczepic kota.

deja-vu

 
Posty: 1074
Od: Wto cze 01, 2004 17:49
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro sie 18, 2004 14:53

Jak jest z tymi szczepieniami w końcu? Konkretnie mnie interesuje Irlandia
Rozumiem, że zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę i obecności przeciwciał jest konieczne. Moje koty są niewychodzące, ale już dorosłe, czy to zmienia sytuację? Chyba je szybko zaszczepię.
A czy obowiązuje kwarantanna wwozowa? To było okropnie długo, 6-mcy, nie chcę dręczyć moich zwierzaków takim długim więzieniem.

olgaII

 
Posty: 698
Od: Wto kwi 20, 2004 14:30
Lokalizacja: mazowieckie

Post » Śro sie 18, 2004 15:57

Olga, badanie na poziom przeciwciał w paszporcie + chip jest zamiast kwarantanny. Wiem natomiast, że badanie wykonuje się 120 dni po szczepieniu na wściekliznę, najlepiej po drugim szczepieniu, wtedy zazwyczaj poziom przeciwciał jest własciwy.

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sie 18, 2004 15:57

ja szczepilam swoje na wscieklizne jak mialy pol roku mniejwiecej..

loeb

 
Posty: 791
Od: Pon lip 05, 2004 17:45
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro sie 18, 2004 16:02

Oberhexe pisze:Olga, badanie na poziom przeciwciał w paszporcie + chip jest zamiast kwarantanny. Wiem natomiast, że badanie wykonuje się 120 dni po szczepieniu na wściekliznę, najlepiej po drugim szczepieniu, wtedy zazwyczaj poziom przeciwciał jest własciwy.


Dzięki.
To oznacza, że zwierzęta z Polski też są zwolnione z kwarantanny :)
Cieszy mnie to bardzo, bo jeśli wyjadę na dłużej to nie wcześniej niż za pół roku, a raczej nawet później, mam więc czas na załatwienie niezbędnych formalności i szczepień. A zwierzaki nie będą się męczyć samotne w klatkach :dance:

olgaII

 
Posty: 698
Od: Wto kwi 20, 2004 14:30
Lokalizacja: mazowieckie

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 158 gości