wywoz kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 01, 2004 17:57 wywoz kota

ludzie,informujcie jak sie sprawy maja z wywozem kotka malego/kociaka/czy mozna przechytrzyc i wywiezc z polski przed 3 lipca:np2 lipca na starych zasadach do niemiec?jesli dobrze rozumiem,to te badania na przeciwciala,musza byc Po 3lipca?piszcie na biezaco bo to jakas paranoja.dzieki!

deja-vu

 
Posty: 1074
Od: Wto cze 01, 2004 17:49
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto cze 01, 2004 18:05

O ile sie orientuję, badania na przeciwciała obowiązują przy wwożeniu zwierząt do Wielkiej Brytanii, Irlandii i Szwecji. Na pewno po 3 lipca bądę obowiazywac nas paszporty (z tym że do tej pory nie wiadomo, jak mają być wystawiane), z chipami też się pogubiłam: czy w końcu mamy czy nie mamy okresu przejsciowego :roll:
Załączam Ci linka do artykułu na ten temat: Artykuł

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto cze 01, 2004 20:14

Po pierwsze paszporty wchodzą od 1 października tak zdecydowała komisja po drugie kocie do 3 miesięcy jeśli masz zaświadczenie że nie opuszczało rodzinnego domku nie miało styczności z dzikimi zwierzętami nie musi być szczepione i nie musi być testów. Nowe zasady obowiązują od 1 października :)

msc

 
Posty: 1078
Od: Nie mar 09, 2003 12:46
Lokalizacja: Londyn

Post » Wto cze 01, 2004 20:33

Znowu watek ktory mnie interesuje.
Ja bede przewozic kotka ok listopada z Polski za granice i troche sie martwie tym zaswiadczeniem od wojewodzkiego inspektora weterynarii ?
Nie wiem dokladnie jak to sie nazywa. Ja bede w Polsce 3 dni to jak mam biegac i szukac go ? Bede we Wroclawiu i nie wiem gdzie to jest . Rozumiem ze w ciagu tych 3 dni bede musiala jeszcze odwiedzic weterynarza ? Czy te dokumenty od hodowcy wystarcza ?
Z gory dzieki za odpowiedz :)
EdekObrazekOttoObrazek
Wszyscy jestesmy podejrzani

Esme

 
Posty: 26
Od: Pon maja 24, 2004 21:20
Lokalizacja: Dordrecht/NL/OstrowWlkp/PL

Post » Wto cze 01, 2004 20:55

msc pisze:Po pierwsze paszporty wchodzą od 1 października tak zdecydowała komisja

A możesz przybliżyć jaka komisja i gdzie można o tym przeczytać? Wdzięczna będę bardzo :)

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto cze 01, 2004 20:59

msc pisze:Po pierwsze paszporty wchodzą od 1 października tak zdecydowała komisja

Od 1 pazdziernika ?? Jaka komisja tak zdecydowala ? A do 1 pazdziernika jakie obowiazuja zasady przy wyjezdzie z kotem za granice ?
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Wto cze 01, 2004 21:02

Megi bylas szybsza :mrgreen:
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Śro cze 02, 2004 0:05

Witaj, do Niemiec mozna wwozic bez specjalnych-super dokumentow. Wystarczy zaswiadczenie weta ze kicia zdrowa, na tej podstawie wojewodzki inspektorat weterynarii wydaje "paszport" za cale 25 zl :D wazny 14 dni. Ale jak wiem z doswiadczenia niemieccy celnicy chyba dopiero sloniem by sie zainteresowali. Ja jezdzilam z psem w jedna i druga...i nic. Ostatnio Lidyia przeszmuglowala dla mnie Stasia. Kotek w transporterze i nikt nie zwrocil uwagi :)
7 życzeń, 7 kotów, 7 dni tygodnia

Nigra

 
Posty: 946
Od: Pt sty 16, 2004 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 02, 2004 0:08

Nigra, tak było zdaje sie do tej pory. Teraz przepisy się zmieniły i od lipca faktycznie zwierzeta będą miały paszporty, z informacjami o aktualnych szczepieniach.

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro cze 02, 2004 0:12

Ups, no to sie musze dowiedziec jak bede z druzyna do mamusi jechac :D
I skoro ja jade do Polski to jakich dokumentow wymaga sie ode mnie na granicy? A jakie dokumenty musze miec jak wjezdzam znow do Niemiec. Moje zwierzaki sa wymieszane, koty zadokumentowane po niemiecku, pies i jedno i drugie....ale sie narobilo
Ostatnio edytowano Śro cze 02, 2004 0:16 przez Nigra, łącznie edytowano 1 raz
7 życzeń, 7 kotów, 7 dni tygodnia

Nigra

 
Posty: 946
Od: Pt sty 16, 2004 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 02, 2004 0:14

Nigra pisze:Ups, no to sie musze dowiedziec jak bede z druzyna do mamusi jechac :D

Właśnie dlatego prosiłam msc o przyblizenie postanowień tej komisji, która ponoć odroczyła paszporty do października - bo to b. ważne. No i nie wiadomo do końca, od kiedy będą nas obowiazywać chipy/tatuaże :roll:

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro cze 02, 2004 14:14

Na razie nie postanowiono, ale wszystko na to wskazuje, ze tak bedzie. Podobno nie wszyscy sa gotowi :? Inna sprawa ze do paszportu potrzebne jest badanie na obecnosc przeciwcial wscieklizny ktore sa ważne dopiero po 6 miesiącach a podobno mają być wymagane przez wszystkie kraje, ale nie dam sie za to zabic bo ja sie UK interesuje i tam to jest obowiazkowe. Dzis widzialam wzor paszportu i jest tam miejsce na badanie. Robia je w Pulawach ale np. UK nie uznaje zadnego polskiego laboratorium i musze wysylac kurierem do Niemiec badz UK. Musze przed wyslaniem dostac pieczatke powiatowego weta zatwierdzajacego badanie :D

Aha i wazna jest kolejnosc:
1. mikroczip
2. szczepienie
3. badanie

Link ponizej. Niedlugo bede ekspertem w tej dziedzinie po moich urzedowych wedrowkach :roll:

http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm

msc

 
Posty: 1078
Od: Nie mar 09, 2003 12:46
Lokalizacja: Londyn

Post » Śro cze 02, 2004 20:33 wywoz kota

ja tu czegos nie rozumiem.jak mozna robic badania na przeciwciala,kiedy kociak ma 12 tydodni powiedzmy,a badania sa wazne po 6 miesiacach.?na przeoczenie nie ma co liczyc,ze celniy nie zauwaza.wiem,ze nikt na pewno nie wie,ale radzcie cos,bo cos zdaje mi sie,ze nie tylko ja jestem zaineresowana.dziekuje serdecznie wszystkim.

deja-vu

 
Posty: 1074
Od: Wto cze 01, 2004 17:49
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro cze 02, 2004 20:41

No ja właśnie nie wiem, czy badania na przeciwciała są obowiązkowe poza Szwecją, Irlandią i Wielką Brytanią :roll: I co z chipami? Jakoś w okolicach września/października chciałabym z kotami pojechac na wystawę zagraniczną, stąd mnie ten temat bardzo interesuje, a tu jak na złość żadnych konkretów.
A nasz wet powiatowy nic nie potrafi powiedzieć sensownego, ech...

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro cze 02, 2004 20:45

Jeszcze raz przytocze watek http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=15472 w ktorym jest link do artykulu o podrozach za zwierzetami. Wynika z niego, ze te badania przeciwko wsciekliznie sa wymagane tylko przez Irlandie, Wlk. Brytanie i Szwecje.
Na temat paszportow i chipow, moj wet powiatowy wie jeszcze mniej ode mnie :roll:
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Stephenrow i 179 gości