Kotka 3 miesieczna - karmienie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 22, 2013 19:36 Kotka 3 miesieczna - karmienie

Hej, mam pytanie odnośnie karmienia 3miesiecznej kotki. Ile razy dziennie powinnam ja karmic? Ile powinna zjadac karmy? I jaka karme wybrac- sucha czy mokra? Pozdrawiam.

Dagmara03

 
Posty: 34
Od: Nie mar 17, 2013 0:14

Post » Czw sie 22, 2013 19:45 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

Kocięta w tym wieku powinny jeść bez ograniczeń.
Natomiast liczba dziennych karmień to już kwestia osobnicza.
Zazwyczaj mówi się, że powinno to być 3-4 razy dziennie, ale są koty, które już w tym wieku przestawiają się na 2 posiłki.

Najlepszym jedzeniem dla kota jest surowe mięso z dodatkiem pewnych suplementów - taka karma najbardziej odpowiada temu, co jadłby w naturze.
Z gotowych karm - karmy mokre są generalnie dużo lepsze od suchych.
Koty w ogóle nie powinny jeść suchej karmy.

mapi_

 
Posty: 826
Od: Wto sie 07, 2012 22:17

Post » Czw sie 22, 2013 19:55 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

No wlasnie zdania sa podzielone, dzis wet powiedzial, zeby dawac tylko sucha karme.

Dagmara03

 
Posty: 34
Od: Nie mar 17, 2013 0:14

Post » Czw sie 22, 2013 20:24 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

Dagmara03 pisze:No wlasnie zdania sa podzielone, dzis wet powiedzial, zeby dawac tylko sucha karme.

Suchą karmę produkowaną przez firmę, którą przez zupełny przypadek ten weterynarz sprzedaje?
Niech zgadnę, RC? 8)
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 22, 2013 20:28 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

Dagmara03 pisze:No wlasnie zdania sa podzielone, dzis wet powiedzial, zeby dawac tylko sucha karme.


No cóż...
Może trochę brutalnie, ale z perspektywy weta, to może rzeczywiście sucha karma jest najlepsza...
Większe prawdopodobieństwo, że kot będzie chorował i do nich trafi.
Do tego dochodzi jeszcze dosyć powszechny sponsoring ze strony (zwłaszcza niektórych) producentów karm i sprawa jest jasna.

O prawidłowym karmieniu poczytaj sobie tutaj: http://www.barfnyswiat.org/
A zwłaszcza: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=138

mapi_

 
Posty: 826
Od: Wto sie 07, 2012 22:17

Post » Czw sie 22, 2013 20:34 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

Sucha karma to rozwiązanie tańsze i wygodniejsze, ale dla kota zdecydowanie lepsza jest mokra. Koty rzadko piją, w naturze większość wody przyswajają z pokarmem (czyli z mięsem, pochodzącym z myszek, ptaszków itp). Mokra karma ma około 80% wilgotności, a sucha tylko 8-10%. Koty mają bardzo delikatny układ moczowy, trzeba dbać, by się nie odwodniły, bo ewentualnie problemy z nerkami to nic przyjemnego ani dla kota, ani dla człowieka. A specjalistyczne karmy urynaryjne też tanie nie są.
Karmienie mokrą karmą jest dość drogie, więc ja daję kotu suche i mokre w proporcji 50:50 (kalorycznie). Do tego kupiłam fontannę, by zwiększyć zainteresowanie kota wodą.
Najlepszym i stosunkowo niedrogim rozwiązaniem jest faktycznie karmienie mięsem oraz podrobami z suplementami, jednak trzeba się trzymać odpowiednich proporcji, a przygotowanie takiego posiłku może być nieco czasochłonne.
A co do wyboru karmy: viewtopic.php?f=1&t=150741
Mimo, że Twoja kicia ma 3 miesiące, większość wymienionych tam karm nadaje się dla każdego etapu życia.
Obrazek Obrazek
Obrazek

Bellemere

 
Posty: 5079
Od: Nie lip 21, 2013 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec/Gliwice

Post » Czw sie 22, 2013 20:37 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

Dagmara03 pisze:No wlasnie zdania sa podzielone, dzis wet powiedzial, zeby dawac tylko sucha karme.

Nie wszystko co powie weterynarz jest absolutnie swiete:/ Nie powinnas karmic malego kota,ktory rosnie WYLACZNIE sucha karma. Ja sucha karme dodaje TYLKO i WYLACZNIE jako uzupelnienie,a nie danie glowne. Oczywiscie,ze karama sucha jest najwygodniejsza w karmieniu,bo tylko sie nasypie do michy i gotowe...i kot ma to zjesc 8O

Czarna puma

 
Posty: 1363
Od: Pt cze 28, 2013 21:46
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw sie 22, 2013 20:43 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

No i? :roll:
Trzymiesięczny kot niech wpierdziela wszystko co chce, w dowolnych ilościach. Bo rośnie.
Dawaj suchą.
Dawaj też żółtko, biały serek, jogurt, mięso.
Kuraka, indyka, poprzerastaną wołowinę.

Nie daj się nabrać na te kocopały o myszach w naturze.
Mój drech owszem, zabija i zżera myszy. A po pięciu minutach wyrzyguje zdobycz. :twisted:
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 22, 2013 20:46 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

mapi_ pisze:
Dagmara03 pisze:No wlasnie zdania sa podzielone, dzis wet powiedzial, zeby dawac tylko sucha karme.


No cóż...
Może trochę brutalnie, ale z perspektywy weta, to może rzeczywiście sucha karma jest najlepsza...
Większe prawdopodobieństwo, że kot będzie chorował i do nich trafi.
Do tego dochodzi jeszcze dosyć powszechny sponsoring ze strony (zwłaszcza niektórych) producentów karm i sprawa jest jasna.

O prawidłowym karmieniu poczytaj sobie tutaj: http://www.barfnyswiat.org/
A zwłaszcza: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=138

:? :? :? :? niestety...

Czarna puma

 
Posty: 1363
Od: Pt cze 28, 2013 21:46
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw sie 22, 2013 21:24 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

Dzieki bardzo za wyczerpujace odpowiedzi. Wet nie namawial mnie na RC. Kotce podaje karme mokra brit, a sucha orijen. Chcialam sie upewnic, czy dobrze robie.

Dagmara03

 
Posty: 34
Od: Nie mar 17, 2013 0:14

Post » Czw sie 22, 2013 21:27 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

Jeszcze tylko powiedzcie mi prosze ile gram powinna zjadac dziennie mokrej karmy? I jak czesto podawac?

Dagmara03

 
Posty: 34
Od: Nie mar 17, 2013 0:14

Post » Czw sie 22, 2013 21:34 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

Teoretycznie małe kociaki mogą jeść bez ograniczeń. Możesz np. ustalić trzy małe posiłki dziennie z mokrego, a suche cały czas dostępne w miseczce.
Obrazek Obrazek
Obrazek

Bellemere

 
Posty: 5079
Od: Nie lip 21, 2013 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec/Gliwice

Post » Czw sie 22, 2013 21:43 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

Dagmara03 pisze:Jeszcze tylko powiedzcie mi prosze ile gram powinna zjadac dziennie mokrej karmy? I jak czesto podawac?

Zapytaj weterynarza. Albo przeczytaj co pisze na opakowaniu karmy 8)
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 22, 2013 22:00 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

Nie powinno podawać się suchej karmy razem z mokrą ze względu na całkowicie różne mechanizmy ich trawienia.

redaf pisze:(...)
Dawaj też żółtko, (...), mięso.
Kuraka, indyka, poprzerastaną wołowinę.


To jest OK.
O suchej karmie już napisałem (ale skoro już dajesz, to orijen i tak jest niezły).
A biały ser i jogurt... To nawet ludziom nie służy, a co dopiero kotom...

mapi_

 
Posty: 826
Od: Wto sie 07, 2012 22:17

Post » Czw sie 22, 2013 22:41 Re: Kotka 3 miesieczna - karmienie

Ekhem, panie mapi_ że niby dlaczego biały ser i jogurt ludziom nie sluży. Nawet?

Tadam, tadam!
Bo BARF jest najzajebistszym pomysłem na żywienie kotów!!!
Naturalnie. Dieta makro zrówoważona.
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 244 gości