Szukam siatki na okno na kątownikach

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 20, 2013 12:52 Szukam siatki na okno na kątownikach

Przewinęła się tu przez forum, taka siatka na ramie zamocowana na oknie za pomocą kątowników przy uszczelkach. Bez wiercenia dziur
Reklamowana jako super rozwiązanie do wynajętych mieszkań. Też tak uważam i szukam charakteryzacji tego patentu - zdjęć, opisu.
Jeśli ktoś znajdzie i podeśle, będę wdzięczna. Przekopałam już kilka wątków temu poświęconych i nie mogę znaleźć :placz:
(...) powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć". Zrozumiałam wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na hodowcach i jak ważne są podstawowe zasady, którym powinni oni pozostać wierni przez całe życie. (...)

mów mi Fatum

 
Posty: 802
Od: Pon maja 03, 2010 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 20, 2013 13:11 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

Ja się podłączam, też mi sie przydadzą zdjęcia takich dobrych siatek. Żeby kociak nie wygmerał sobie wyjścia na zewnątrz :)
Obrazek

mamziba

 
Posty: 31
Od: Nie sie 11, 2013 20:40

Post » Wto sie 20, 2013 13:23 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

My mamy takie zamontowane, TŻ uczynił własnoręcznie :)
Jeżeli nikt mnie nie uprzedzi, to siądę wieczorkiem, zrobię zdjęcia i napiszę, jak popełniliśmy te siatki.
"Wygmeranie wyjścia" jest niewykonalne :) Jedyne co, to koty polują na muszki i ćmy kusząco latające za siatką i zaciągają ją pazurami, mimo, że jest metalowa ;)
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Wto sie 20, 2013 14:19 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

Zosik pisze:My mamy takie zamontowane, TŻ uczynił własnoręcznie :)
Jeżeli nikt mnie nie uprzedzi, to siądę wieczorkiem, zrobię zdjęcia i napiszę, jak popełniliśmy te siatki.
"Wygmeranie wyjścia" jest niewykonalne :) Jedyne co, to koty polują na muszki i ćmy kusząco latające za siatką i zaciągają ją pazurami, mimo, że jest metalowa ;)


super, ja będę baaaardzo wdzięczna! :)
Obrazek

mamziba

 
Posty: 31
Od: Nie sie 11, 2013 20:40

Post » Wto sie 20, 2013 15:23 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

I ja, i ja! Bardzo!
Poczekam nawet tydzień, ale taka siatka uratuje sądzę kilka kocich żyć i jednocześnie pomoże moim znajomym się dokocić - walka z administracją nic nie wskóra.
(...) powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć". Zrozumiałam wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na hodowcach i jak ważne są podstawowe zasady, którym powinni oni pozostać wierni przez całe życie. (...)

mów mi Fatum

 
Posty: 802
Od: Pon maja 03, 2010 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 20, 2013 19:16 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

http://kocia_stronka.republika.pl/okna.html

Tak wyglądają nasze siatki, mocowane na zaczepach, w żaden sposób nie uszkadzające futryny.
Jest tam też niżej schematyczny rysunek jak wyglądają.
Bardzo ważna sprawa - muszą być odpowiednio sztywne, elastyczne stwarzają ryzyko odgięcia się i wypadnięcia siatki gdy kot np. na nią w rozbiegu wskoczy, a zapewniam że niektóre koty to robią z zamiłowaniem :)

EDIT: literówka.
Ostatnio edytowano Wto sie 20, 2013 19:32 przez Blue, łącznie edytowano 1 raz

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto sie 20, 2013 19:31 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

Blue korzystaliśmy z tej strony, kiedy zastanawialiśmy się, w jaki sposób zabrać się do dzieła ;)
Stronkę polecamy! Bardzo ładnie wyjaśnione i pokazane, jak ma wszystko wyglądać.

W Castoramie kupiliśmy kantówki 15x15mm (trzeba porządnie wybrać, bo mało które są proste) ;) i siatkę aluminiową. Jak widać poniżej na zdjęciach siatka mimo, że metalowa, to i tak pozaciągana, więc cieszymy się, że nie wybraliśmy plastikowej, albo zwykłej moskitiery. Siateczka kosztowała coś koło 25zł za metr. Jest świetna, bo nie zabiera światła i działa jednocześnie jak moskitiera.
Płaskowniki (czyli te zaczepy z dwoma otworkami) 15mmx40 - 45mm.
Mocowanie - jak widać poniżej.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Edit: Słuszna uwaga Blue o tym, żeby wszystko było sztywne! Nasza Kropa już nie raz wpadała z rozpędu prosto w siatkę, kiedy chciała upolować ćmę, tudzież inną muchę...
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Wto sie 20, 2013 19:35 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

Proszę nie zwracać uwagi na brudne okna :wink: Nie jestem perfekcyjną panią domu i nie mam nastroju na sprzątanie po urlopie :mrgreen:
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Wto sie 20, 2013 21:00 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

Cudowności :1luvu:
Dzięki serdeczne!
(...) powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć". Zrozumiałam wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na hodowcach i jak ważne są podstawowe zasady, którym powinni oni pozostać wierni przez całe życie. (...)

mów mi Fatum

 
Posty: 802
Od: Pon maja 03, 2010 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 20, 2013 21:15 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

Ten link też pozyteczny o siatkach
http://miau.pl/zabezpieczenia/okna.php
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro sie 21, 2013 12:42 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

Ja mam gotowe siatki do odsprzedania jakby ktoś potrzebował.
viewtopic.php?f=27&t=76958
Ceny do negocjacji. :)

aassiiaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 8287
Od: Pt sty 20, 2006 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro lis 27, 2013 0:18 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

Ja kątowniki z Castoramy sama przycinałam do pożądanej długości (mieli tylko symetryczne 4x4 cm, a nam potrzebne były 2x4 cm).
Więcej o montowaniu siatek u nas znalazłam w tym moim starym poście:
viewtopic.php?f=1&t=35157&start=100
Może się przyda ;)
Sorceress Pleiades, koty, Sorceress' Knight, dwa książątka półkrwi i mała czarownica :)
http://emberiza.deviantart.com/

Obrazek

Pleiades

Avatar użytkownika
 
Posty: 5159
Od: Czw lip 29, 2004 13:07
Lokalizacja: Kórnik

Post » Śro lis 27, 2013 0:37 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

Idę czytać, wszystko się przyda, bo każdy pomysł może zainspirować. :wink:
Niedługo będę zabezpieczać 80m praktycznie otwartej przestrzeni otoczonej łukowato wygiętą balustradą dla kociambrów lub chociaż jej część. To będzie wyzwanie. :twisted:
(...) powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć". Zrozumiałam wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na hodowcach i jak ważne są podstawowe zasady, którym powinni oni pozostać wierni przez całe życie. (...)

mów mi Fatum

 
Posty: 802
Od: Pon maja 03, 2010 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 27, 2013 1:49 Re: Szukam siatki na okno na kątownikach

A takie coś nie wystarczy , tylko do okien - i jeśli myślisz tylko o uchylaniu okien :

http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_s ... _kot/30843

balkon sprawa osobna.
Z lęku przed rusycyzmem wielu naszych braci, nie mówi „kot się czai”, lecz „kot się herbaci” ---- Jan Sztaudynger
Obrazek...ObrazekA tu znajdziesz nasz koci wątek: http://tiny.pl/hk6cq

Monika_Krk

Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Od: Wto lis 27, 2012 12:51
Lokalizacja: Kraków - tu żyją Smoki, Lajkoniki i Koty .




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: luty-1 i 323 gości