Chłoniak jelit u kota-jak karmic?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 09, 2013 18:11 Chłoniak jelit u kota-jak karmic?

Poznałam w lecznicy pania która ma kicie 13 letnia?? z chloniakiem jelit
Kicia wymiotuje tym czym zje,nieważne czy to kurczak czy to jedzenie weterynaryjne wszystko zwraca
Co można jej dać żeby nie zwymiotowała?
Dostaje steryd Dexametazon(po ilu dniach dziala?)
Kotka Milka
 

Post » Pt sie 09, 2013 18:52 Re: Chłoniak jelit u kota-jak karmic?

Czy ktos mial z was taki przypadek? szukałam w necie ale kicha nic nie znalazlam :cry:
Kotka Milka
 

Post » Pt sie 09, 2013 20:36 Re: Chłoniak jelit u kota-jak karmic?

Anna Fijalek pisze:Poznałam w lecznicy pania która ma kicie 13 letnia?? z chloniakiem jelit
Kicia wymiotuje tym czym zje,nieważne czy to kurczak czy to jedzenie weterynaryjne wszystko zwraca
Co można jej dać żeby nie zwymiotowała?
Dostaje steryd Dexametazon(po ilu dniach dziala?)


A co na to lekarz prowadzący kotkę?
Ciężko coś doradzić, nie wiedząc z czego wynika problem.
Jeśli guz jest już bardzo duży to mechanicznie uniedrażnia jelita, tu żadna dieta nie pomoże :(
Chyba że chwilowo bardzo rozdrobniona, wodnista - np. karma convalescence w proszku albo zmiksowana karma z dodaną wodą.

Możliwe że wymioty są spowodowane czymś innym - np. przyczynią pierwotną chłoniaka czyli zakażeniem objawowym FeLV lub FIV.
To starsza kotka, możliwe że chłoniak jest niezwiązany z tymi chorobami, ale warto to sprawdzić.
Możliwe że guz daje nacieki lub przerzuty.
Albo tak działa jakiś lek który kotka bierze.

Można spróbować z lekami przeciwwymiotnymi (o ile przyczyną nie jest niedrożność jelit).

Steryd działa w sumie od razu, ale to nie jest tak że się go poda i od razu stan zapalny wokół nowotworu znika.
To proces. I przy chłoniaku niekoniecznie da satysfakcjonujący efekt :(

Nie wiem od kiedy jest diagnoza, od kiedy kotka dostaje steryd - ale jeśli to świeża sprawa i jest nadzieja na poprawę - można kotkę kilka dni przetrzymać na kroplówkach odżywczych.

Ale to wszystko gdybanie.
Nie wiemy w jakim stanie jest koteczka.
A sam steryd przy chłoniaku jelit cudów wielkich nie zdziała na długo :(
Może jest już tak źle że wszelkie zabiegi to będzie już znęcanie się nad biedactwem :(

Jeśli kobieta nie ufa do końca swojej lekarce - niech skonsultuje kotkę gdzieś indziej.
To nie jest przypadek do porad przez internet.
Kotka wymaga fachowego ocenienia stanu zdrowia i prowadzenia paliatywnego.
Do tego potrzebny jest fajny, realny lekarz.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ArturB, skaz i 206 gości