Kotka prawie nie pije - a taki upał :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 09, 2013 16:45 Re: Kotka prawie nie pije - a taki upał :(

U mnie koty w domu też mało teraz piją i jedzą. Ale nie martwie się tym. Bo teściowej kotka ma to samo.
Więc to pewnie przez te upały. Te osiedlowe wolnożyjące także nie chcą jesć, karma jak kiedyś znikała teraz zostaje .

Oczywiście obserwacja kota jest wskazana jak i kontrolna wizyta u weta

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt sie 09, 2013 17:21 Re: Kotka prawie nie pije - a taki upał :(

Właśnie przeszła burza i się mocno ochłodziło. Nawet kot zeskoczył z szafy i skubnął suchego :) może rano jej było za gorąco nawet na mokre, a teraz już nie zje, bo niedobre. Trzeci raz jej nie będę już zmieniać w misce, jak jeden dzień nie zje, nic się nie stanie. Suchą karmę już podskubuje. Uff.

Wydaje mi się, że ta obawa przed głaskaniem mogła się wziąć z tego, że ktoś ją wcześniej niechcący przestraszył. Nadal jest nieco nieufna, ale nie wzdryga się, jak ją dotykam. Oglądam czasem "Kota z piekła rodem" i tam behawiorysta mówił, że taki strach może się wziąć np z tego, że ktoś chciał ją pogłaskać, a w tym momencie powiedzmy gdzieś śmieciarka zrobiła bum, i to się teraz kotu źle kojarzy. No to jej nie zmuszam, jak przyjdzie, daję jej powąchać rękę, dopiero potem pomiziam za uszkiem i koniec. Jak będzie chciała więcej, to da znać.

Na razie (póki nie mam fontanny) poszłam za Waszą radą i ustawiłam różne miski, pudełka, spodeczki i kubki z wodą. Zwykle pije źródlaną, teraz w niektórych ma przegotowaną albo mineralną. Niech sobie wybierze :)

Oczywiście nadal będę ją obserwować. Wyczyściłam jeszcze dokładnie kuwetę, żeby sprawdzić, ile siusia i kupka. Mam nadzieję, że to tylko przez ten upał. Dziękuję za odpowiedzi :)
Obrazek Obrazek
Obrazek

Bellemere

 
Posty: 5079
Od: Nie lip 21, 2013 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec/Gliwice

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, gjakubowska i 170 gości