kot zjadł folie - jak mu pomóc?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 05, 2013 16:40 kot zjadł folie - jak mu pomóc?

witam,

Mój kocurek wyciągnął mi z torby ser żółty opakowany cienką folią - oczywiście pożarł ser wraz z foliowym opakowaniem zanim się zorientowałam... martwię się, że coś mu się stanie z powodu tej folii
Z rozpędu podałam mu 5 ml parafiny... nie wiem, czy dobrze zrobiłam.
Proszę o radę.

zaniepokojona

 
Posty: 1
Od: Pon sie 05, 2013 16:33

Post » Pon sie 05, 2013 17:35 Re: kot zjadł folie - jak mu pomóc?

Skontaktuj się z wetem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon cze 23, 2014 7:16 Re: kot zjadł folie - jak mu pomóc?

Dzień dobry, jestem tutaj nowa, niebardzo umiem zakładać nowe tematy. Skorzystam z tego :) Mamy podobny problem. Nasz kitek (dwulatek) w nocy dopadł kiełbachę kocią i rozgryzł tą twardą osłonkę, rano znalazłam bardzo dużo porwanej osłonki, ale mógł na pewno coś wchłonąć poza mięchem. Dzwoniłam do lekarza, powiedział, żeby obserwować czy się wypróżnia regularnie, ale martwię się o niego ostatnio dużo przeżył- zaatakował go bocian :( czy takie drobne osłonki mogą gdzieś utknąć i zrobić mu krzywdę? mam glicerynę, czy mogę ją podać kotu? Bardzo proszę o was o pomoc. :( :(

Chciałabym jeszcze zapytać czy komuś lub ktoś się spotkał z atakami bocianów. mieszkami przy dużym kominie, na którym od lat mieszka bociek. Parę dni temu zaatakował naszego kota spacerującego po podwórzu. Kot z dwiema ranami został zaniesiony do weterynarza, ranę przemyto i zszyto. :( szukam na forum, ale nie znalazłam ataków bocianów, czy możecie mnie pokierować? Jest nam, szczególnie mojej mamie ciężko, w internecie też nigdzie nie znalazłam szalejących bocianów, już wiele szkód narobił nam ten bocian. Boję się o Kitka bo może mu się coś w końcu stać. A nie lubi być zamykany w domu, wtedy tak strasznie płacze. :(
Ostatnio edytowano Pon cze 23, 2014 7:35 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączyłam posty

pakosik

 
Posty: 3
Od: Pon cze 23, 2014 7:03

Post » Pon cze 23, 2014 7:34 Re: kot zjadł folie - jak mu pomóc?

Gliceryny nie wolno!
Na butelce pisze gliceryna?

Czy chodzi o parafinę ?

Przez co najmniej trzy dni nie pozwalaj kotu wychodzić ( ewentualnie pod opieką na smyczy)
Obserwuj wypróżnienia i apetyt.

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Pon cze 23, 2014 8:02 Re: kot zjadł folie - jak mu pomóc?

Nie, nic nie podałam. Mam dokładnie glicerynę. Ale teraz przeczytałam że chyba jest trująca dla kotów jak dobrze doczytałam? Kitek ma apetyt, zachowuje się normalnie jak na kulawego. Czy muszę oglądać kupy? Teraz musi się wyleczyć, póki co na razie jest w domu. Pazerota :(

pakosik

 
Posty: 3
Od: Pon cze 23, 2014 7:03

Post » Pon cze 23, 2014 8:21 Re: kot zjadł folie - jak mu pomóc?

pakosik pisze:Nie, nic nie podałam. Mam dokładnie glicerynę. Ale teraz przeczytałam że chyba jest trująca dla kotów jak dobrze doczytałam? Kitek ma apetyt, zachowuje się normalnie jak na kulawego. Czy muszę oglądać kupy? Teraz musi się wyleczyć, póki co na razie jest w domu. Pazerota :(

Musisz oglądać kpy by stwierdzic czy wydala. U kota gdzieś jakiś zwitek może się ulokowac i ranić jelita. Nie anstępuje to od razu. Dlatego obserwacja jest taka ważna. jak sie pojawi np krew w stolcu to na pewno trzeba zadziałać.
Moja kotka kiedyś tam pozarła szczatki góry o tacki.Nigdy tego nie robiła tylko ten jaden raz. Wylądowaliśmy na kroplówkach i antybiotykach.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon cze 23, 2014 10:36 Re: kot zjadł folie - jak mu pomóc?

Pierwsze wypróżnienie zaliczone, bez jakiś zmian. Ale to pewnie będę wiedzieć jutro. :( Martwię się, jak piszesz ASK@ kot dostał antybiotyki. U mojego kota nawet rany po bocianie nie są leczone antybiotykiem. Dostał antybiotyk na ranę- w sensie zastrzyk. Po zszyciu. A dopiero jutro jedziemy do miasta wtedy znajdę innego weterynarza, może powie co innego, bo jak moja babcia mówi ten nasz to się nawet do "starych kobyłów nie nadaje" :(

pakosik

 
Posty: 3
Od: Pon cze 23, 2014 7:03

Post » Wto cze 24, 2014 5:53 Re: kot zjadł folie - jak mu pomóc?

Gdy mój zeżarł kawałek siatki foliowej ( odwróciłam się dosłownie na moment, by wpakować zakupy do lodówki ), to od razu jechaliśmy do weta.
Wet podała wodę utlenioną do pyszczka dwukrotnie ( co 20 minut ). To nie poskutkowało, więc dostał zastrzyk, po którym zwymiotował wszystko razem z kawałkiem folii.
Jak rozumiem u Ciebie jest już za późno na prowokowanie wymiotów, więc zostaje Ci tylko obserwacja. Ewentualnie wspomaganie parafiną ( do kupienia w aptece, najlepiej bezsmakowa ).
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Google [Bot], Silverblue, skaz, Zeeni i 253 gości