dziwne zachowanie po porodzie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 05, 2013 6:00 dziwne zachowanie po porodzie

witam,
od 3,5 tygodnia moja kotka jest mama :) urodzila 3 kocieta, niestety 1 byl martwy, drugi umarl z powodu rozszczepienia podniebienia. zostal jeden, ktory rozwija sie calkowicie prawidlowo i rosnie jak na drozdzach.
Martwi mnie jednak zachowanie kotki. czesto zarowno w ciagu dnia, jak i nocy dziwnie miauczy. w sumie nie do konca mozna nazwac to miauczeniem. to bardziej takie marudzenie. wczesniej, przed ciaza w taki sam sposob oznajmiala ze chce wyjsc na zewnatrz. jednak teraz jest inaczej. rzadko wychodzi, dobrze opiekuje sie kociakiem, ale dalej chodzi i jeczy... :(
czy mozliwe jest np. ze pamieta iz urodzila 3 kociaki a teraz ma tylko 1 i szuka tych 2 pozostalych? w nocy przynosi maluszka do sypialni, wiec przygotowalam jej koszyk w ktorym lezy z malym. czesto uspokaja ja dopiero glaszczenie.
jakis czas przed porodem zmienilam jej karme na royal canin dla kotek w okresie ciazy, laktacji i dla kociat. nie bylo zadnego problemu ze zmiana. teraz rowniez ja je, wiec chyba nie w tym jest problem.
Druga nurtujaca mnie sprawa jest to, iz kotka ma mleko tylko w jednym sutku. w jego okolicy mozna zauwazyc gromadzace sie mleko a w pozostalych brak. czy moze to byc spowodowane tym, iz ma tylko jednego kociaka i nie potrzebuje produkowac wiecej mleka? Kociak nauczyl sie juz ktory sutek jest zawsze pelny i idzie tylko do niego. Maluszek przybywa na wadze okolo 12-20 g na dobe, wiec chyba pod tym wzgledem nie ma co sie martwic ze jest niedozywiony?
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi na nurtujace mnie pytania :)

EmillyNorge

 
Posty: 8
Od: Śro mar 16, 2011 17:36

Post » Pon sie 05, 2013 13:59 Re

Miauczenie u kota może mieć różne przyczyny. Musisz obserwować, czy u kotki zmieniło się zachowanie. Wg mnie może to być też ruja - może wystąpić nawet 2 tygodnie po porodzie. Radzę wysterylizować kotkę (oczywiście nie teraz, tylko jak przestanie karmić) - dla jej zdrowia (ropomacicze, nowotwory gruczołów mlekowych itp.) i ze względu na małe (śmierć po porodzie itp.). Co do mleka, kotka ma chyba tyle, ile potrzebuje ;)
kicikicimiauhau
 

Post » Pon sie 05, 2013 14:26 Re: dziwne zachowanie po porodzie

Napisz może swoje pytanie na podforum "Hodowcy kotów". Tam ludzie mają doświadczenie z porodami i połogami. Tutaj raczej każdy walczy z bezdomnością i chętniej sterylizuje niż dopuszcza do rozrodu...

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Pon sie 05, 2013 14:54 Re: dziwne zachowanie po porodzie

Grzecznie zapytalas, ale tu na Forum ludzie nie maja czasu odpowiadac na Twoje pytania od tego jest weterynarz. Nie widzisz, czy nie chce Ci sie tracic czasu, zeby przeczytac czym tu sie ludzie zajmuja? No to nie trac go, powiem Ci: wiekszosc Pomaga kotom, szuka tu pomocy dla nich i taka osoba jak Ty, ktora swiadomie rozmnaza dziala jak przyslowiowa " plachta na byka"
Jestes tu wiec...mozesz pomoc np.
viewtopic.php?f=1&t=155427

______________________________________________________________________
EmillyNorge też zwróciła się o pomoc do forumowiczów ( dla siebie i swojej kotki).
Może ktoś kto zna odpowiedź na Jej pytania znajdzie czas.

Kotka z Norwegii, która urodziła kocięta przed ok 3,5 tygodnia i ma czynny tylko jeden sutek raczej nie jest materiałem na mamkę dla czwórki dwudniowych kociąt. N/K

Saraa

 
Posty: 609
Od: Śro kwi 13, 2005 15:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Pon sie 05, 2013 15:06 Re: dziwne zachowanie po porodzie

Saraa, twój wpis jest bardzo nie na miejscu i bardzo nieelegancki. Lepiej go popraw. To forum jest po to, żeby pomagać, doradzać, jak potrzeba - to dokształcać, a nie zniechęcać. Jeśli nie masz nic konstruktywnego do odpisania na zapytanie właścicielki kotki, to lepiej nic nie pisz.

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Pon sie 05, 2013 19:10 Re: dziwne zachowanie po porodzie

Przemyśl sterylizację kotki.
Dwa nieżyjące kociaki pewnie miały wady genetyczne. Bez sensu jest powoływanie na świat kolejnego miotu.

Kotka wychodzi z domu?

MaybeXX

Avatar użytkownika
 
Posty: 9628
Od: Pon sie 13, 2007 17:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post » Pon sie 05, 2013 19:24 Re: dziwne zachowanie po porodzie

MaybeXX pisze:Kotka wychodzi z domu?

Profil :arrow: posty użytkownika :?

EN ma kocurka. Kisha (?). O nim była cała rozmowa, dawno temu - w 2011...
Się EN koteczka przyplątala w laktacji w sierpniu 2013. Tiaaa....
Po dwóch latach sobie EN o miau przypomniała.
Znowu pyta. O odrobaczenie kotki w ciąży i inne kocopały.
Zapytać na miau jest taniej, niż iść do weterynarza. :twisted:

Miot nie jest tak atrakcyjny finansowo? Zamiast trzech kociątek jedno tylko do wydania?
O ile wiem, w Norge się kotów tak hopsiup nie rozmnaża...
Proszę o odpowiedż, pani EN - gdzie będzie Pani ogłaszać kociątko do wydania?
Bo chyba nie liczy Pani, że je sprzeda? I nie zgłosi do urzędu podatkowego? 8)
Ostatnio edytowano Pon sie 05, 2013 19:41 przez redaf, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 05, 2013 19:37 Re: dziwne zachowanie po porodzie

redaf pisze:
MaybeXX pisze:Kotka wychodzi z domu?

Profil :arrow: posty użytkownika :?

EN ma kocurka. Kisha (?). O nim była cała rozmowa, dawno temu 2011...
Się EN koteczka przyplątala w laktacji w sierpniu 2013. Tiaaa....
Po dwóch latach sobie o miau przypomniała.
Teraz znowu pyta. O odrobaczenie kotki w ciąży i inne kocopały.
O ile wiem, w Norge się kotów tak hopsiup nie rozmnaża? 8)

hm 8O :?:

czarnykapturek

 
Posty: 1389
Od: Pt wrz 21, 2012 18:54
Lokalizacja: Madryt (Hiszpania)

Post » Wto sie 06, 2013 6:44 Re: dziwne zachowanie po porodzie

______________________________________________________________________


Kotka z Norwegii, N/K
[/quote]
w ktorym miejscu tego watku jest ta informacja?


______________________________________________________________________


..... która urodziła kocięta przed ok 3,5 tygodnia i ma czynny tylko jeden sutek raczej nie jest materiałem na mamkę dla czwórki dwudniowych kociąt. N/K
[/quote]
A ta informacja to wiedza weterynaryjna?

Saraa

 
Posty: 609
Od: Śro kwi 13, 2005 15:46
Lokalizacja: Bydgoszcz




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ArturB, skaz i 211 gości