jak odrobaczyc?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 02, 2013 7:12 jak odrobaczyc?

witam,
mam w domu Kotkę w okresie laktacji i tygodniowego maluszka. Weterynarz zalecil odrobaczenie kotki po okresie karmienia a maluszka po ukonczeniu 4 tygodnia i tylko podajac mu jednorazowo milbemax zawierajaca skladniki milbemicin 4mg prazikvantel 10mg.
Naczytalam sie na internecie roznych informacji. Niektorzy pisza ze odrobaczanie ma odbyc sie 2 razy w odstepie 2 tygodni podajac po polowie tabletki a weterynarz kazal podac cala jednorazowo, inne informacje podaja odrobaczanie 3-krotne. wiec sama juz nie wiem, bo nie chce zaszkodzic maluszkowi. w internecie nie moge znalezc ulotki do tego leku ;(. Kolejnym nurtujacym mnie zagadnieniem jest kwestia jak podac 4 tygodniowemu maluszkowi tak wielka tabletke biorac pod uwage iz jest on karmiony wylacznie mlekiem kotki....
dziekuje za pomoc,
pozdrawiam

EmillyNorge

 
Posty: 8
Od: Śro mar 16, 2011 17:36

Post » Pt sie 02, 2013 7:18 Re: jak odrobaczyc?

Maluszka powinien wet odrobaczyć vetminth'em-to taka pasta
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Pt sie 02, 2013 7:33 Re: jak odrobaczyc?

Milbemax nie podaje się 4 tyg. maluchom :roll: Fenbendazol w paście ,lub vetminth jeżeli koty niewychodzące.

doczytałam że w ulotce wyraźnie napisane nie podawać poniżej 6 tyg. życia :idea:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 02, 2013 8:36 Re: jak odrobaczyc?

no wlasnie...
musze isc do inego weterynarza chyba...
dobrze ze sie zapytalam na forum, bo nie wiadomo jakie bylyby skutki...;(
dziekuje za pomoc :)

EmillyNorge

 
Posty: 8
Od: Śro mar 16, 2011 17:36

Post » Pt sie 02, 2013 11:30 Re: jak odrobaczyc?

Milbemax to dobry środek, ale nie stosuje się ich u kotów poniżej 6. tyg życia, a jedna tabletka "dla małych kotów i kociąt" jest dla kota 1-2kg, kociak 4 tyg tyle nie waży 8)

Ivette

 
Posty: 3716
Od: Sob lis 19, 2005 17:05
Lokalizacja: warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: agatela, Chanelka, kasiek1510, raksa, Vi i 564 gości