Kot sika na lozko ... :/ dlaczego?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 01, 2013 15:11 Re: Kot sika na lozko ... :/ dlaczego?

Miałam podobny problem z kocurem... Kastrat od młodości (praktycznie dziecka) a latami (LATAMI! bo w tym momencie ma ponad 14) perfidnie sikał pod drzwiami wyjściowymi. Oczywiście nie codziennie. Okazjonalnie. Podobnie jak Twój. Co się okazało... miał struwity. Ogólnie strasznie nieciekawa sytuacja z drogami moczowymi. Gdy było już z nim strasznie źle to sikał wszędzie. Na stół, meble... lało się z niego.
Jak go wieźliśmy do weta to kot miał już drgawki... cudem udało go się odratować.
Struwity zostały wyleczone i problem się skończył 8)
Nie twierdze, aby z Twoim kiciuchem było to samo... Ale czasami podłoże dziwnych zachowań jest spowodowane właśnie jakimiś chorobami. Może ma zapalenie jakieś? Jak go boli to leci załatwić się w łóżko?
Jeśli masz możliwość udaj się z kitkami do weta. Ale też nie weta czarodzieja który spojrzy na kota, stwierdzi `jest ok` a nie będzie... Albo spojrzy na siuśki i sobie wyczaruje z nich coś jak z fusów (miałam do czynienia z takimi artystami)

inka99

 
Posty: 105
Od: Śro maja 01, 2013 21:18

Post » Czw sie 01, 2013 15:59 Re: Kot sika na lozko ... :/ dlaczego?

inka99 pisze: Może ma zapalenie jakieś? Jak go boli to leci załatwić się w łóżko?

mozliwe ze go boli raz na 3 tyg? np? wybiore sie , najpierw musze zaliczyc starsza , czas na szczepienia dla niej. I powiem o mniejszym
Obrazek

peHa

 
Posty: 22
Od: Śro lip 03, 2013 19:21

Post » Czw sie 01, 2013 16:08 Re: Kot sika na lozko ... :/ dlaczego?

peHa pisze:mozliwe ze go boli raz na 3 tyg? np? wybiore sie , najpierw musze zaliczyc starsza , czas na szczepienia dla niej. I powiem o mniejszym


Nie wiem czy to możliwe. No ale to jest tak idealnie co trzy tygodnie w ten sam dzień? :roll:
Nie pamiętam co jaki czas mój Maciek sikał pod drzwiami, dokładnie z ilu dniowymi przerwami to było... wiem że zdarzało się to często, nie codziennie ani nie co kilka dni...

Teraz mi się przypomniało. Jeśli masz możliwość to staraj się co kilka godzin wsadzać kota do kuwety, po jedzeniu, po większej aktywności, jak Ci gdzieś koło nogi się przewinie... albo rób to i go pilnuj z sikaniem jak nadejdzie tydzień załatwienia do łóżka.

inka99

 
Posty: 105
Od: Śro maja 01, 2013 21:18

Post » Pt sie 02, 2013 19:50 Re: Kot sika na lozko ... :/ dlaczego?

inka99 pisze:
peHa pisze:mozliwe ze go boli raz na 3 tyg? np? wybiore sie , najpierw musze zaliczyc starsza , czas na szczepienia dla niej. I powiem o mniejszym


Nie wiem czy to możliwe. No ale to jest tak idealnie co trzy tygodnie w ten sam dzień? :roll:
Nie pamiętam co jaki czas mój Maciek sikał pod drzwiami, dokładnie z ilu dniowymi przerwami to było... wiem że zdarzało się to często, nie codziennie ani nie co kilka dni...

Teraz mi się przypomniało. Jeśli masz możliwość to staraj się co kilka godzin wsadzać kota do kuwety, po jedzeniu, po większej aktywności, jak Ci gdzieś koło nogi się przewinie... albo rób to i go pilnuj z sikaniem jak nadejdzie tydzień załatwienia do łóżka.

nie no nie punktualnie, na oko , napisalam ze raz na 3 raz na 2 tyg nawet zauwazylam , ze jak lezal na poscieli to nic nie bylo ale jak tylko synek nie "ulozyl" poscieli i materac byl odkryty to wlasnie wtedy byly siuski
Obrazek

peHa

 
Posty: 22
Od: Śro lip 03, 2013 19:21

Post » Pt sie 02, 2013 20:19 Re: Kot sika na lozko ... :/ dlaczego?

U ciebie może to nie zda egzaminu,ale moja koleżanka postawiła kuwetę (drugą ) w miejscu gdzie załatwiał się kicior.Pomogło..Musisz jednak wykluczyć chorobę dróg moczowych.

asiek o

Avatar użytkownika
 
Posty: 1020
Od: Śro maja 26, 2010 15:14

Post » Śro sie 07, 2013 8:54 Re: Kot sika na lozko ... :/ dlaczego?

Mam podobny problem - już nie wiem co robić. Kot dwuletni, wykastrownay, jedyne zwierzę w mieszkaniu. Nwet jeśli ma posprzątane w kuwecie to sika na kanapę. Mamy 2 naprzeciw siebie i uparł się na jedną. Pierzemy, czyścimy, ale ile można, w końcu wsyztsko przechodzi smrodem. SIka raz na jakiś czas - czasem co tydzień czasem co trzy. Czasami sika też mężowi do torby. Do kuwety tez sika, nie zauważyłam problemów zdrowotnych, ale pójdę do weterynarza. Wydaje mi się jednak, że to nie problem zdrowia, poniewaz sika wyraźnie żeby zaznaczyć teren. Pokoju nie mozemy mu zamknąć, wypuscić nie możemy (5 piętro), karcić trudno, bo zazwyczaj nie udaje nam sie go przyłapać na gorącym uczynku. Staraliśmy sie ostatnio kłaść na kanapie jego zabawki, żeby nie musiał zaznaczać terenu. Tydzień spokój i znowu naszczane. Dawaliśmy mu więcej uwagi i czułości - bo może biedak jest zestresowany, ale to nie działa. Czy są jakieś metody behawioralne? Kota mam pierwszy raz - z psem wiedziałabym co robić.

kozilla

 
Posty: 3
Od: Śro sie 07, 2013 8:43

Post » Śro sie 07, 2013 11:20 Re: Kot sika na lozko ... :/ dlaczego?

Ja kupilam urineOff przelalam caly materac w tym miejscu na wylot i suszylam 2 dni na dworzu , skropilam takze woda z octem i znow wietrzylam , pokoj zamykany a raz nie , od czasu napisania postu nie ma siuskow .. czekam nadal , mam nadzieje , ze sie nie doczekam ;)
zapewne problem jest w tym , ze skoro raz nasikal to czuje swoj mocz i znow tam wraca a on szybko nie wietrzeje , dla kota zawsze bedzie tam pachnialo .
Obrazek

peHa

 
Posty: 22
Od: Śro lip 03, 2013 19:21

Post » Śro sie 07, 2013 11:27 Re: Kot sika na lozko ... :/ dlaczego?

Dzięki - ja kanapy raczej nie wyniosę na wietrzenie - mam za mały balkon niestety;) ale pokombinuję z eliminatorami zapachów

kozilla

 
Posty: 3
Od: Śro sie 07, 2013 8:43

Post » Śro sie 07, 2013 11:28 Re: Kot sika na lozko ... :/ dlaczego?

Położyć na kanapę folię remontową i codziennie chlapać po niej pomarańczowym lub cytrynowym zapachem do ciasta. Kot odwyknie od wskakiwania tam. Jednak drugiej kanapy bym też pilnowała w tym czasie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro sie 07, 2013 11:54 Re: Kot sika na lozko ... :/ dlaczego?

To w sumie całkiem zmyślny pomysł z tą folią - na to nie wpadłam:) dzięki

kozilla

 
Posty: 3
Od: Śro sie 07, 2013 8:43

Post » Czw sie 08, 2013 16:45 Re: Kot sika na lozko ... :/ dlaczego?

no tak nie da sie wyniesc , ale zlac plynem od siuskow i przykryc wlasnie folia az tam dobrze wywietrzeje
Obrazek

peHa

 
Posty: 22
Od: Śro lip 03, 2013 19:21

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, cvAwaib, kasiek1510, Majestic-12 [Bot], Vi i 529 gości