Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 27, 2013 17:35 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Blue pisze:Myślę że u Twojego kocurka mniej szkodzi mu na samopoczucie mocznik (jest wysoki ale nie pod niebiosa - chyba że pojawiły się powikłania jego podwyższonego poziomu, zmiany w śluzówce pyszczka np. - coś wspominałaś o leczeniu dziąseł... Koniecznie trzeba je obejrzeć :!: ) niż anemia, silna i koniecznie do diagnostyki.
Bo na razie nie wiadomo czy jest ona wynikiem tak silnego uszkodzenia nerek (to byłoby bardzo złe, świadczyłoby o naprawdę silnym zniszczeniu nerek) - czy jest z innej przyczyny (hemobartonelloza? FeLV? nowotwór?) a uszkodzone nerki to jej wynik. A może to dwie niezależne sprawy?

Powtórzę się - koniecznie usg, test na wirusówki, teraz przydałby się jeszcze conajmniej dwukrotny test na hemobartonellozę - bo leczyć ją w ciemno, diagnostycznie przy silnie uszkodzonych nerkach jest ryzykowne.

Uważaj ze spacerami, koty z silną anemią są stale niedotlenione choć tego nie okazują póki nie jest bardzo źle, niestety bardzo negatywnie wpływa to na ich nerki (organizm ratuje się i zmniejsza przepływ krwi przez nie) i serce, przy większym wysiłku może dojść do zatrzymania akcji serca.
Szczególnie przy takich upałach.
Pozwoliłabym kocurkowi odpoczywać, nie przemęczać się.
I przede wszystkim - trzeba go szybko obadać :(

wt też powiedziała, że jednym z powodów może być chłoniak nerki( miał powiększone węzły chłonne podkolanowe ale trochę się zmniejszyły). Jutro wspomnę wet o pyszczku, o badaniach USG i testach wirusówek(ale one najwcześniej w wtorek). Winię się że za późno zareagowałam.

kasandra141

 
Posty: 26
Od: Pon lip 08, 2013 20:18
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post » Nie lip 28, 2013 10:36 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Byłam dzisiaj u wet i zbadała pyszczek, jest w porządku, węzły podkolanowe się poprawiły i są w normie. Podała kroplówkę i leki oraz coś przeciw wymiotnego. Dostałam też karmę convalescence support, będę po trochu podawała, postaram się też zachęcać do wylizania przynajmniej saszetki, oraz będę podawała wodę przez strzykawkę(jeśli zajdzie taka potrzeba). Ponowne badania będą w wtorek, łączne z wirusówkami.

kasandra141

 
Posty: 26
Od: Pon lip 08, 2013 20:18
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post » Nie lip 28, 2013 11:26 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Trzymam kciuki.
:ok: :ok:

I czekam na wieści.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Nie lip 28, 2013 15:08 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Mulesia pisze:Trzymam kciuki.
:ok: :ok:

I czekam na wieści.

Dziękuję bardzo. Karmę podaję 5ml co godzinę przez strzykawkę, zdaje się ją lubić(może dlatego że do papki dodałam trochę sosiku z saszetki) bo nie rzuca się jak przy podawaniu wody(też przez strzykawkę). Mam nadzieję, że wkrótce zacznie jeść sam i pić trochę więcej niż raz dziennie.

kasandra141

 
Posty: 26
Od: Pon lip 08, 2013 20:18
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post » Wto lip 30, 2013 18:05 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Dzisiaj kitek znowu miał pobraną krew na badania(wyniki jutro). Od soboty schudł kolejne 10 dag(waży na tę chwilę 3,6 kg a to duży kot), bardzo mnie to martwi, no ale od soboty jest na Convalescence Support podawane przez strzykawkę. Humor od dwóch dni mu się poprawia, już nie siedzi całe dnie w swojej kryjówce. Dzisiaj po podaniu kroplówki miał mierzoną temperaturę i była obniżona 37,6. Badania jakie będą robione to kreatynina, mocznik i wirusówki. Tak bardzo jestem przerażona, że może wyjść białaczka albo fiv. Jak myślicie czy po kroplówce kot ma apetyt? bo mój obwąchał saszetkę i sobie odszedł. Zapomniałam dodać, że dzisiaj skubnął sobie trochę saszetki i trochę kiełbaski oraz wypił sam trochę wody(pierwszy raz od paru dni), ale było to parę godzin po porannej kroplówce. Nie mogę usiedzieć czekając na wynik a jednocześnie bardzo się boję.

kasandra141

 
Posty: 26
Od: Pon lip 08, 2013 20:18
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post » Śro lip 31, 2013 15:39 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Jestem załamana!! Co prawda testy na białaczkę i fiv wyszły ujemne, ale kreatynina i mocz poszły w górę. Kreatynina z 7,71 do 8,4 a mocz z 120 do 299. Normalnie chce mi się wyć. Nie wiem co mam zrobić. Nadal będę mu podawała kroplówki i na jutro zamówiłam ipaktinę, może ona coś dopomoże ale wątpię.

kasandra141

 
Posty: 26
Od: Pon lip 08, 2013 20:18
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post » Śro lip 31, 2013 15:45 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Kasandra, a to usg w końcu udało się zrobić czy nie, bo nie mogę info znaleźć, poza tym, konieczne jest badanie moczu z posiewem najlepiej, bo wtedy tak naprawdę będzie wiadomo jak nerki pracują i czy taki poziom mocznika i kreatyniny jest wywołany pnn lub wielotorbielowatością nerek czy np jest jakieś zakażenie, które wyjdzie właśnie w badaniu moczu na posiew

mocz na takie badanie pobierać najlepiej prosto z pęcherza
jo.anna
 

Post » Czw sie 01, 2013 22:28 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Nie jestem do końca pewna czy podawanie kici przy niewydolności nerek Convalescence Support jest odpowiednią decyzją... U mnie jeden kot był na tym (bez problemów nerkowych) i chciałam podpaść tym moją nerkową kotkę po jest chuda(ale zawsze taka była). Zapytałam wetke czy mogłabym jej to podawać... Kategorycznie zabroniła...

Zapytam jeszcze...czy czasami leki które dostaje kituś to nie są niesteroidowe leki przeciwzapalne? One zaostrzają niewydolność nerek.

inka99

 
Posty: 105
Od: Śro maja 01, 2013 21:18

Post » Pt sie 02, 2013 20:33 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Niestety od paru dni Kitek zaczął słabnąć coraz bardziej wczoraj już nie miał siły iść więcej niż pare kroków zataczając się przy tym, a dzisiaj strasznie pomiałkiwał, było coraz gorzej i choć po południu czuł się w miarę jak na jego stan, to postanowiłam mu pozwolić odejść. Winię się że zauwarzyłam to tak puźno i jest mu z tym bardzo ciężko. Może niektórzy stwierdzą że powinnam jeszcze walczyć ale ja nie chciałam go już męczyć. Niech sobie teraz bryka ze swoim bratem.

kasandra141

 
Posty: 26
Od: Pon lip 08, 2013 20:18
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post » Pt sie 02, 2013 20:42 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Bardzo mi przykro.
:cry: :cry: :cry:

(*)
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Pt sie 02, 2013 21:05 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

inka99 pisze:Nie jestem do końca pewna czy podawanie kici przy niewydolności nerek Convalescence Support jest odpowiednią decyzją... U mnie jeden kot był na tym (bez problemów nerkowych) i chciałam podpaść tym moją nerkową kotkę po jest chuda(ale zawsze taka była). Zapytałam wetke czy mogłabym jej to podawać... Kategorycznie zabroniła...

Zapytam jeszcze...czy czasami leki które dostaje kituś to nie są niesteroidowe leki przeciwzapalne? One zaostrzają niewydolność nerek.

Boże , rzeczywiście mogłam tym supportem pogorszyć jego stan, nawet nie wiedziałam. Myślałam, że jak wet mi to dała to w porządku, aż chce mi się teraz wyć że przez własną głupotę zaszkodziłam mu i pogorszyłam i tak jego kiepski stan. Chyba sobie tego nigdy nie daruję. A teraz już go nie ma.

kasandra141

 
Posty: 26
Od: Pon lip 08, 2013 20:18
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post » Pt sie 02, 2013 21:10 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Myślę, że mu nie zaszkodziłaś, pogorszyło mu się z powodu choroby.
Nie miej wyrzutów...
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Pt sie 02, 2013 21:17 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

CoToMa pisze:Myślę, że mu nie zaszkodziłaś, pogorszyło mu się z powodu choroby.
Nie miej wyrzutów...

Ale ten support jest wysokobiałkowy, koty z niewydolnością nerek powinny być na diecie niskobiałkowej. Teraz to już sama nie wiem. Cały czas myślę, że mogłam zrobić coś jeszcze.

kasandra141

 
Posty: 26
Od: Pon lip 08, 2013 20:18
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post » Pt sie 02, 2013 21:22 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

Są dwie szkoły karmienia i leczenia kotów z pnn, jedna to właśnie dieta niskobiałkowa, druga - dieta wysokobiałkowa plus zbijanie fosforu. To tak w skrócie. Na pewno mu nie zaszkodziłaś, kot nerkowy musi przede wszystkim jeść.
Miałam cztery koty z pnn i to właśnie tego, którego karmiłam mięsem i odżywkami dla rekonwalescentów udało mi się najdłużej utrzymać przy życiu...
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Pt sie 02, 2013 21:30 Re: Niewydolność nerek. Proszę o pomoc i porady!!

CoToMa pisze:Są dwie szkoły karmienia i leczenia kotów z pnn, jedna to właśnie dieta niskobiałkowa, druga - dieta wysokobiałkowa plus zbijanie fosforu. To tak w skrócie. Na pewno mu nie zaszkodziłaś, kot nerkowy musi przede wszystkim jeść.
Miałam cztery koty z pnn i to właśnie tego, którego karmiłam mięsem i odżywkami dla rekonwalescentów udało mi się najdłużej utrzymać przy życiu...

Dziękuję, bo nawet nie mam się komu wypłakać ponieważ chcę być silna dla mojej rodziny która bardzo źle to przeszła a Kitek jest a raczej był dla mnie jak dziecko bo to ja byłam przy jego narodzinach i pielęgnowałam go jako kociaka(jego matka poszła w dal) oraz dakej. Wszyscy powtarzają żebym się trzymała i nie płakała a mnie się po prostu chce wyć.

kasandra141

 
Posty: 26
Od: Pon lip 08, 2013 20:18
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elmas, isiaja, Majestic-12 [Bot], qumka i 291 gości