Ibuprom i kot. Pilnie prosze o odp

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 15, 2013 16:04 Ibuprom i kot. Pilnie prosze o odp

Moj kot zwinal 4 h temu ibuprom sprinter jakos . Przegrywał kapsulke ale zwymiotowal. Od tego momentu wszystko jest ok kot je jest aktywny. Przez ten czas był z moim chłopakiem. Teraz wróciłam do pracy i dopiero mi powiedział. Czy mam jechać teraz do weterynarza?

123ryby

 
Posty: 2
Od: Pon lip 15, 2013 15:55

Post » Pon lip 15, 2013 16:26 Re: Ibuprom i kot. Pilnie prosze o odp

Ibuprom jest trujący dla kotów, ciężko powiedzieć, ile wchłonął nim zwymiotował (zwłaszcza szybkowchłanialny Sprint). Jak masz w miarę rozsądnego weta, to bym do niego poszła, albo najlepiej - zadzwoniła, czy przyjść. Pilnie zadzwoniła.
Wiem, ze część wetów takie zdarzenie zlekceważyłoby, "bo kotek biega"
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lip 15, 2013 16:29 Re: Ibuprom i kot. Pilnie prosze o odp

Tu o zatruciu kota ibupromem, z odsyłaczami do literatury viewtopic.php?f=36&t=137783
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lip 15, 2013 16:44 Re: Ibuprom i kot. Pilnie prosze o odp

Poczytałam: jeśli od zjedzenia ibuprofenu minęło mniej niż 2 godziny, w ramach pierwszej pomocy należy podać węgiel leczniczy, jeśli dłużej , istnieją 2 zagrożenia: uszkodzenia układu pokarmowego (wyżre dziury, mówiąc brutalnie) - wet prawdopodobnie poda coś stosowanego na owrzodzenia dwunastnicy; drugie zagrożenie, później - niewydolność nerek
Skoro minęło ponad 4 godziny, to w ramach pierwszej pomocy tak czy owak warto poić kota: przepłucze się układ pokarmowy, a i nerkom może pomóc. Poic można zwabiając kota (rosołek, zabawy z kranem, dodanie wody do miękkiej karmy itp.- zależnie, co Twój kot lubi), albo dopajać delikatnie strzykawką do pysia
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lip 15, 2013 16:59 Re: Ibuprom i kot. Pilnie prosze o odp

Kot pije. I je. Weterynarz mnie olal. Mam dać mu ten węgiel? Gdzie go kupie? Moze podzwonic do innych weterynarzy?

123ryby

 
Posty: 2
Od: Pon lip 15, 2013 15:55

Post » Pon lip 15, 2013 18:00 Re: Ibuprom i kot. Pilnie prosze o odp

123ryby pisze:Kot pije. I je. Weterynarz mnie olal. Mam dać mu ten węgiel? Gdzie go kupie? Moze podzwonic do innych weterynarzy?



Węgiel jest w każdej aptece bez recepty, co to znaczy że Cię olał :?: 8O

Ja bym zadzwoniła do innego weta.
Obrazek

KiszkiMyszki

 
Posty: 127
Od: Śro maja 29, 2013 14:48

Post » Pon lip 15, 2013 21:09 Re: Ibuprom i kot. Pilnie prosze o odp

Tak czułam, że wet oleje. Niestety większość wetów, z którymi miałam do czynienia, zareagowałoby podobnie - dopóki kot chodzi i je, nic by nie zrobili...
Teraz to trochę za późno, żeby podawać węgiel, ale warto kupić (bez recepty, w aptece, a nawet w marketach, jeśli mają stoisko z lekami) i mieć w domu, pomaga też (i ludziom) przy zatruciach i biegunkach :mrgreen:
Kiedy pisałam, żeby kota poić miałam na myśli podawanie mu płynów w ilościach zdecydowanie większych niż zazwyczaj , i to przez 2-3 dni.
Nie wystarcza, że pije, ma DUŻO pić. Najlepiej na te 2-3 dni nie dawać mu karmy suchej, tylko mokrą, sucha ma za mało wody.
Zwróć przez najbliższy tydzień uwagę, czy kot nie wymiotuje lub nie robi kupy ze śladami krwi, jeśli tak - może być zaatakowany układ pokarmowy. No i w ogóle zwróć uwagę czy w najbliższym czasie kot nie jest osowiały, czy normalnie je, pije i sika, warto by było za jakiś tydzień zbadać krew (morfologia, mocznik, kreatynina) - żeby sprawdzić, czy nerki też OK.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon sie 05, 2013 18:31 Re: Ibuprom i kot. Pilnie prosze o odp

jak kotek?

czarnykapturek

 
Posty: 1389
Od: Pt wrz 21, 2012 18:54
Lokalizacja: Madryt (Hiszpania)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 449 gości