Chipowanie kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 27, 2004 9:31 Chipowanie kota

Ponieważ planuję zabrać swoje kociska do Anglii muszę je zaczipować. Czy ktoś się orientuje gdzie wszczepiają mikroczipy kotom w Trojmiescie :?: Bede dozgonnie wdzieczna :D Wiem tez ze musze im zrobic badanie na przeciwciala wscieklizny i te badania robia tylko w niemczech i chyba na slowacji. Czy ktos to juz robil? Czy mozna pobrac probke np. w wojewodzkim osrodku weterynarii i przeslac tam? Pytam bo info mam z ministerstwa rolnictwa (dostep prywatny) bo wojewodzki nawet nie wie do konca co i jak. :D Jakakolwiek pomoc informacyjna bedzie mile widziana :D

msc

 
Posty: 1078
Od: Nie mar 09, 2003 12:46
Lokalizacja: Londyn

Post » Czw maja 27, 2004 9:58

msc napisalam na pw :)

Izabela

 
Posty: 6922
Od: Nie cze 08, 2003 20:33
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw maja 27, 2004 10:19

Dowiedzialam sie od wetki, ze badania na przeciwciala wscieklizny wysyla sie do Pulaw. Tam jest labolatorium, ktore takie badania robi. Krew pobiera sie u weta w swoim miejscu zamieszkania i przesyla wlasnie tam. Badanie jest dosc drogie.
A z czipowaniem to jest tak, ze Gdynia nie zgodzila sie na ten projekt ale za to Gdansk tak. Nalezy zadzwonic do wiekszej lecznicy wet. w Gdansku i pytac. Mieszkancy Gdanska maja nieodplatnie wszczepienie czipa a gdynianie placa :roll:

Izabela

 
Posty: 6922
Od: Nie cze 08, 2003 20:33
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw maja 27, 2004 10:30

Super ze mozna zrobic badania tu. Koszt nie ma znaczenia jesli mam wizje 3 miesiecznej kwarantanny :roll: Ja mam teraz weta w Sopocie to spytam sie jego jak wyglada Sopot. Coz Trojmiasto jak zwykle sie lubi :twisted:

msc

 
Posty: 1078
Od: Nie mar 09, 2003 12:46
Lokalizacja: Londyn

Post » Czw maja 27, 2004 11:18

Byl sobie program "Podaj lape" Pisze byl bo odstapiono od jego wdrazania :(
http://www.podajlape.pl/o_programie.html

Tak wiec w trojmiescie zadna z klinik nie czipuje zwierzat :(
A jak to wyglada np. w Warszawie i innych miastach Polski?
Zebym mogla wyjechac musze miec zaczipowane futrzaki :? o badaniach nie mowiac.

Izabela

 
Posty: 6922
Od: Nie cze 08, 2003 20:33
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw maja 27, 2004 11:29

wiecie ja juz zglupialam....

z tego co piszesz wywynioskowalam ze zniesli kwarantanne (polroczna byla, nie 3 miesieczna) czy to prawda? wystarcza badania i chipowanie i nikt nic nie powie?

ara

 
Posty: 3709
Od: Czw sie 14, 2003 14:58
Lokalizacja: Londyn

Post » Czw maja 27, 2004 11:36

Ara, generalnie to ja juz jestem tak zakrecona, ze nic nie wiem :roll: Ciagle dostaje jakis sprzeczne informacje :(
Prawda jest ,ze trzeba miec badania na przeciwciala nie starsze niz 3 miesieczne. Zwierze musi byc rowniez zaczipowane. No i paszport, o tym tez slyszalam.
Ponoc oficjalne rozporzadzenie unijne wyjdzie 12 lipca :roll:
Z dniem wejscia w zycie tego rozporzadzenia kwarantanna bedzie zniesiona.
W tej chwili nadal polskie koty obowiazuje kwarantanna 6 miesieczna :(

Izabela

 
Posty: 6922
Od: Nie cze 08, 2003 20:33
Lokalizacja: Gdynia

Post » Czw maja 27, 2004 12:20

Moje zrodelka z ministerstwa rolnictwa i krajowego osrodka weterynarii mowia, ze do 3 lipca obowiazuje 3 miesieczna kwarnatnna. Po 3 lipca badania na przeciwciala wscieklizny ktore robia tylkow niemczech i slowacji ale Izy wetka twierdzi ze w Pulawach robia i nie ma problemu. No i kot musi byc zaczipowany. W pazdzierniku wchodzi rozporzadzenie unijne o pet passports i wtedy juz bedzie latwiej.

Ara ale ty jako przyjezdzajaca z Londka to chyba to wszystko jakos omijasz bo kotuchy sa tamtejsze. Moj TZ bedzie lecial przez Heathrow w czerwcu to tez sie wiecej wypyta. :D

msc

 
Posty: 1078
Od: Nie mar 09, 2003 12:46
Lokalizacja: Londyn

Post » Pon maja 31, 2004 8:18

Byliśmy u weta i zaszczepiliśmy się :D Mój wet potwierdził, że czipują w Gdańsku tyle, że dla Gdynian za opłatą :roll: Na stronie Laboratorium z Puław jest info, że wykonują badania z surowicy na przeciwciała parwowirusowych czy to to? :? Kosztuje tylko 13 zł ale podejrzewam, że kurierem trzeba wysłać. Jeśli to nie to, to wtedy próbkę pobiera weterynarz i wysyła przez Instytut Higieny (cos tam coś tam nie dosłyszałam pana weta :oops: ) do Berlina i też trzeba wysłać kurierem więc to już inwestycja. Aha i najlepiej chipować i pobierać krew za jednym razem bo niewiele kotów nie wymaga ogłupiacza do pobierania krwi :roll: Mój Cosmak to chyba będzie pod narkozą bo przy głupim jasiu i tak walczy jak szalony (w sobotę pogryzł mnie na szczepieniu przez grube skórzane rękawice dla spawaczy :roll: ) Na co dzień to prawdziwy pieszczoch :wink:

Obdzwoniłam lecznice, TOZ i urząd miasta. W UM dali mi numer tel do jakiegoś towarzystwa (307 44 27) podobno czipują i już wydają paszporty ważne od 3 lipca :? próbuję się dodzwonić ale na razie cały czas zajęte. Dam znać co i jak :)

msc

 
Posty: 1078
Od: Nie mar 09, 2003 12:46
Lokalizacja: Londyn

Post » Pon maja 31, 2004 8:26

Iza pod tym nr tel który podałam w mailu wcześniej (307 44 27) można zakupić czipy i wpsiać sie do bazy koszt około 50 zł dostajesz czipa i każda lecznica w gdańsku ci to wszczepi. Na info o badaniach czekam pani do mnie oddzwoni zaraz też mi ma podesłać maila z odpowiedzią specjalisty dot badań na pytanie pana któy chce psa wywieźć do UK.

No powolutku do przodu :D

msc

 
Posty: 1078
Od: Nie mar 09, 2003 12:46
Lokalizacja: Londyn

Post » Pon maja 31, 2004 8:38

swietny pomysł z tym chipowaniem :D czy schroniska maja czytnik do czipów, ciekawe :roll: .. wydaje mi sie ,ze jezeli to jest w 100% bezpieczny i niebolesny zabieg to kazde zwierze powinno miec taki chip i przypisanego włąsciciela... gdbyby jakis sie zgubił, albo.. . ile to mogłoby rozwiazac problemów..

Ada

 
Posty: 3248
Od: Wto lis 18, 2003 13:25
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Pon maja 31, 2004 8:47

msc pisze:Iza pod tym nr tel który podałam w mailu wcześniej (307 44 27) można zakupić czipy i wpsiać sie do bazy koszt około 50 zł dostajesz czipa i każda lecznica w gdańsku ci to wszczepi.

Czy tylko mieszkancy trojmiasta moga tam zaopatrzyc sie w chipy, czy jest to akcja ogolnopolska ?
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Pon maja 31, 2004 8:54

msc pisze:Iza pod tym nr tel który podałam w mailu wcześniej (307 44 27) można zakupić czipy i wpsiać sie do bazy koszt około 50 zł dostajesz czipa i każda lecznica w gdańsku ci to wszczepi. Na info o badaniach czekam pani do mnie oddzwoni zaraz też mi ma podesłać maila z odpowiedzią specjalisty dot badań na pytanie pana któy chce psa wywieźć do UK.

No powolutku do przodu :D


Ale super wiesci :D :D :D dziekuje Ci bardzo za informacje :D :D

Izabela

 
Posty: 6922
Od: Nie cze 08, 2003 20:33
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon maja 31, 2004 9:02

Dzwonilam, mam zamowione czipy :dance:

Aha, rozumiem ze koty maja aktualne szczepienia, zrobione badanie na przeciwciala i dopiero nalezy go zaczipowac?

Izabela

 
Posty: 6922
Od: Nie cze 08, 2003 20:33
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon maja 31, 2004 10:15

M. pisze:Czy tylko mieszkancy trojmiasta moga tam zaopatrzyc sie w chipy, czy jest to akcja ogolnopolska ?


M. te akcje organizują urzędy miejskie. Czipa to pewnie możesz kupić, ale najlepiej dowiedzieć się w soim urzędzie bądź u weta gdzie można to zrobić najbliżej :D

Iza o to cytat z listu dot. psa
" Pragnę również poinformować iż zgodnie z brytyjskim Pet Travel Scheme oraz dyrektywą Unii Europejskiej nr 998 mającą pierwotnie obowiązywać od dnia 3 lipca 2004,a dotyczącą niekomercyjnego ruchu zwierząt towarzyszących w granicach UE Państwa pies powinien posiadać oficjalny paszport reprezentujący kraj pochodzenia zwierzęcia- w tym wypadku Polski.
Paszporty takie zgodne z wymaganym wzorem dostępne będą w naszym Towarzystwie pod koniec czerwca w cenie ok 15PLN
Według wczorajszego raportu opublikowanego przez brytyjskie ministerstwo rolnictwa data od której to prawo bedzie obowiązywało nie została oficjalnie potwierdzona przez Unię Europejską pomimo wcześniejszych ustaleń na dzień 3 lipca i prawdopodobnie może zostać przesunięta na dzień 1 października.
Do tego czasu Państwa pies podlegać będzie 6 miesięcznej kwarantannie.Po dniu 1 października pies będzie mógł wjechać na teren Wielkiej Brytanii bez wymaganego okresu kwarantanny jednakże będzie musiał posiadać paszport."

Czyli moja koleżanka z Krajowego Ośrodka Weterynarii miała rację, że badania od 3 lipca i od października paszporty. Czekam na odzew z Puław bądź odpowiedź tu kogoś kto wie czy wścieklizna to parwowirus? Bo jeśli tak to robią te badania tam :D

Iza ale masz tempo ja jeszcze nie zamówiłam :D Pamiętaj tylko, że jeśli twoje futrzaczki są waleczne to połącz wszczepienie czipa z pobraniem krwi żeby im oszczędzić podwójnej narkozy :D

msc

 
Posty: 1078
Od: Nie mar 09, 2003 12:46
Lokalizacja: Londyn

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], magnificent tree, Majestic-12 [Bot], Zeeni i 509 gości