suchy pokarm

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 24, 2004 22:14 suchy pokarm

Jak nauczyć małego kotka (3 miesiące) jeść suchy pokarm? Wiemy, że było dużo na forum ale kurcze nic nie skutkuje. W akcie desperacji mieszamy mu "mokre" z suchym a i tak wygrzebie "mokre". Wiemy, że niektórzy pisali o maczaniu chrupek z mlekiem. Chcielibyśmy zapytać na czym to polega? Czy pojedyńcz chrupki maczać i mu dawać z ręki czy porostu zalewacie chrupki mlekiem. Uprzedzamy też pytania - wszystkie możliwe rodzaje karm były przetestowane. Nic kompletnie nic nie zbudziło zainteresowania. Tym dziwne że starsz kotka normalnie je chrupki, młoda zaciekawiona podchodzi patrzy co to ale nie tyka. Ma ktoś jakieś pomysły?

Pozdrawiamy Aneta i Rafał

air

 
Posty: 66
Od: Pt kwi 23, 2004 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 24, 2004 22:16

w mleku może nie maczać bo się przyzwyczai a mleko dla kotów nie jest zdrowe . Moża sama zje chrupki a jakiej firmy chrupki jej dajesz ??
Obrazek

Lilu

 
Posty: 4123
Od: Śro mar 03, 2004 16:41
Lokalizacja: Legionowo

Post » Pon maja 24, 2004 22:17

Może rozmocz chrupki w wodzie? :roll:

smilla

 
Posty: 2837
Od: Sob lut 14, 2004 19:52
Lokalizacja: trójmiasto

Post » Pon maja 24, 2004 22:21

RC, Hill's, Iams, w akcie desperacji próbowaliśmy nawet Whiskasa czy Kitekat. I nic...

air

 
Posty: 66
Od: Pt kwi 23, 2004 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 24, 2004 22:22

smilla pisze:Może rozmocz chrupki w wodzie? :roll:


Ok sprobujemy jutro ale jak znam życie wodę wychlepie a chrupki zostaną. Próbowaliśmy tak ze śmietaną (schować w niej kilka chrupek).

air

 
Posty: 66
Od: Pt kwi 23, 2004 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 24, 2004 22:23

jak się podaje małemu kotkowi suchy pokarm to trzeba go namoczyć, choć opisywany przez Ciebie kotek nie jest już taki mały to może i tak spróbować namoczyć, może się kicia przekona, że to zjadliwe jest :)
Prosze wybaczyc brak polskich znakow, nie posiadam

kochatka

 
Posty: 850
Od: Pon mar 22, 2004 23:16
Lokalizacja: Göttingen

Post » Pon maja 24, 2004 22:23

o kurcze :roll: widziałam polewe do suchej karmy w sklepie nie wiem czy to zdrowe ale można zobaczyć skład i kupić dobra będzie
Obrazek

Lilu

 
Posty: 4123
Od: Śro mar 03, 2004 16:41
Lokalizacja: Legionowo

Post » Pon maja 24, 2004 22:50

Lilu pisze:o kurcze :roll: widziałam polewe do suchej karmy w sklepie nie wiem czy to zdrowe ale można zobaczyć skład i kupić dobra będzie


A gdzie widziałaś tą polewe? Jutro spróbujemy z wodą :lol:

air

 
Posty: 66
Od: Pt kwi 23, 2004 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 24, 2004 23:09

To jeszcze o tym rozmaczaniu - jesli macie kocie mleko, to suche zalac tym mlekiem mocno rozwodnionym i poczekac, az wsiaknie i suche zrobi sie miekkie :lol: .
Z woda sa dwa sposoby - zalac zimna przegotowana i niech postoi z godzinke - wtedy chrupki sa "cale" ale miekkie. Mozna zalac ciepla albo goraca woda i wtedy robi sie szybko taka packa. Mozna to potem dodatkowo zmiksowac na mase i wymieszac z ulubionym mokrym jedzonkiem (puszka) - nie bedzie mial jak oddzielac. Zmieniac powoli proporcje na rzecz papki z suchego tak, zeby np po tygodniu czy 2 byla sama papka, potem powoli dodawac mniej wody, az bedzie suche.

Taki maly kociak moze jeszcze nie chciec jesc suchego. Moze trzeba mu suche zostawic w miseczce i dac mniej mokrego - jak bedzie glodny to zacznie jesc? Pod kontrola oczywiscie, zeby sie nie zaglodzil :roll:

A probowaliscie RC Veterinary dla kociat? To jest troche lepsza wersja RC Babycat.

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pon maja 24, 2004 23:35

może dać mu chrupkę z ręki - może tak zobaczy,że "to da się jeść" ? Albo spróbować poturlać po podłodze - znajomi mają kota, co to suche musi upolować :) ?
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

AGA-cka

 
Posty: 9120
Od: Pon kwi 19, 2004 20:15
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Wto maja 25, 2004 0:10

no cóż..moje najmłodsze, choć nie małe, bo już 8 miesiesięczne lubi tylko suche upolowane :) tzn wygląda to tak- siedze na podłodze i turlam, a on łapie :) tylko na dłuższa mete na to trzeba miec dużo czasu...bo zanim jakąś ilość zje to mija pół godziny.Mam nadzieje chociaż, że za jakiś czas będzie jadł normalnie, bo zwariuję :D
Anna i tylko cztery koty :(

anna57

Avatar użytkownika
 
Posty: 13052
Od: Wto kwi 27, 2004 10:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto maja 25, 2004 4:52

Może po prostu zostawić kotu suchy pokarm np na noc i jak zgłodnieję może sam zacznie jeść. U mnie to Ramzes potrzebował paru dni i nie zmuszany sam zaczął jeść, zaś Lamia była już do suchego przezwyczajona, zanim ją wzięłam.
ObrazekObrazekObrazek

Agness

 
Posty: 1041
Od: Czw lip 17, 2003 13:55
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Wto maja 25, 2004 6:45

air pisze:
Lilu pisze:o kurcze :roll: widziałam polewe do suchej karmy w sklepie nie wiem czy to zdrowe ale można zobaczyć skład i kupić dobra będzie


A gdzie widziałaś tą polewe? Jutro spróbujemy z wodą :lol:


Ja widziałam w Pupilku w Legionowie :roll:
Obrazek

Lilu

 
Posty: 4123
Od: Śro mar 03, 2004 16:41
Lokalizacja: Legionowo

Post » Wto maja 25, 2004 7:31

u mnie bylo tak: najpierw wcale nie chcialy, stalo sobie suche i wietrzalo... potem zaczelam po troszku dodawac do mokrego (ale suche stalo caly czas w miseczce obok), potem zaczely po trochu skubac - kiedy zglodnialy, a mokrego nie bylo, a potem zupelnie sie przestawily na suche; nie mialy wyboru, bo mokre przestalam zupelnie podawac ... ;)
pozwodzenia wiec.... :!: :D

justy

 
Posty: 637
Od: Śro kwi 16, 2003 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 25, 2004 8:27

AGA-cka pisze:może dać mu chrupkę z ręki - może tak zobaczy,że "to da się jeść" ? Albo spróbować poturlać po podłodze - znajomi mają kota, co to suche musi upolować :) ?


Suche chrupki to rzeczywiście fajna zabawka. Mała gania ją po całym mieszkaniu jednak nie przyjdzie jej do głowy, że można spróbować to jeść :wink:

Suchy pokarm zostawiony na noc nic nie daje. Nawet próba przegłodzenia nieskutkuje. Powącha popatrzy ale nie ruszy. Woli głodna chodzić :lol:

Myślę, że spróbujemy pomysłu Beaty z papką, ale to wieczorem bo teraz w pracy siedzimy :wink:

air

air

 
Posty: 66
Od: Pt kwi 23, 2004 22:23
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 189 gości