Jak długo kot może nie wracać do domu?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 16, 2013 0:58 Jak długo kot może nie wracać do domu?

Cześć. Chciałbym się zapytać jak długo niewykastrowany kot może nie wracać do domu? Wypuściłem go równo 3 dni temu na dwór i do tej pory nie wrócił... Zaczynam powoli tracić nadzieję na to, że przyjdzie, ponieważ nigdy na tak długo nie znikał... :(

dieludolfs

 
Posty: 4
Od: Pt cze 14, 2013 0:42

Post » Nie cze 16, 2013 6:55 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

Może wcale, jeśli coś mu się stało. Szukasz go?

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Nie cze 16, 2013 7:16 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

U mnie kot jest na dworze max parę godzin, zazwyczaj 3-4. Czy Twój kot jest wykastrowany?
Czajniczek krąży wokół Słońca po eliptycznej orbicie, lecz jest za mały do wykrycia przez nawet najlepsze teleskopy. W związku z tą jego właściwością nie można dowieść jego nieistnienia. (...)

Ratio

 
Posty: 220
Od: Wto sie 14, 2012 12:12

Post » Nie cze 16, 2013 7:23 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

W pierwszym poście masz odpowiedź: niewykastrowany
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Nie cze 16, 2013 7:35 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

Ślepa z rana jestem... Jak kocur, to mógł pójść na kotki, może wróci, może nie. 3 dni to bardzo długo
Czajniczek krąży wokół Słońca po eliptycznej orbicie, lecz jest za mały do wykrycia przez nawet najlepsze teleskopy. W związku z tą jego właściwością nie można dowieść jego nieistnienia. (...)

Ratio

 
Posty: 220
Od: Wto sie 14, 2012 12:12

Post » Nie cze 16, 2013 8:08 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

Powinien wrócić na posiłek...
Powinien też być wykastrowany...

Ladon

 
Posty: 65
Od: Sob sty 26, 2013 23:19

Post » Nie cze 16, 2013 9:25 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

dieludolfs pisze:C Zaczynam powoli tracić nadzieję na to, że przyjdzie, ponieważ nigdy na tak długo nie znikał... :(


A w ramach tej nadziei coś robisz?
Szukasz kocurka?
Dzwonisz po okolicznych wetach?
Powiesiłeś ogłoszenia?

Niewykastrowany kocur może znikać na długo - ale w większości przypadków oznacza to coś złego.
Takie kocury są nieostrożne, wędrują znacznie dalej niż kastrowana, wchodzą w miejsca które są niebezpieczne (np. na podwórko z agresywnym psem) jeśli czują w okolicy zapach kotki w rui.

Kot mógł wpaść pod samochód, może być gdzieś zamknięty przypadkiem.
Jeśli coś złego mu się przydarzyło ale jeszcze żyje - bez Twojego intensywnego szukania może stracić wszelkie szanse na szczęśliwe zakończenie tej historii.

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie cze 16, 2013 9:30 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

Niewykastrowany kocur może wrócić nawet po paru miesiącach, albo w ogóle. Widywałam kocury marcujące się miesiąc, dwa.. taki kot nie jest skory do myślenia o jedzeniu, czy wygodach domowych. Nie wspomnę już, ze w trakcie zamroczenia hormonami, kot jest mniej uważny, wiec prawdopodobieństwo jakiegoś wypadku wzrasta wielokrotnie, albo zwyczajnie przygarnie się do kogoś innego. Mam na stanie takiego, o ile dobrze powiązałam fakty, ale tu też nie ma co się cieszyć, u tego kotka ujawniła się choroba przenoszona drogą płciową, nieuleczalna. Jedyna rada, to wykastruj kocurka, jak tylko wróci i więcej nie prowokuj losu :ok:
No i oczywiście kota trzeba szukać (doczytałam post powyżej).
pwpw
 

Post » Nie cze 16, 2013 19:00 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

Mieszkam w średnio dużej wsi na tzw. "działkach" (dużo domków umiejscowionych jeden obok drugiego), blisko szosy. Gdyby potrącił go samochód to na pewno ktoś z rodziny zauważyłby go leżącego przy ulicy.

Weterynarza we wsi mamy tylko jednego, ale wątpię, żeby ten kot tam trafił - nie zaszkodzi jednak zapytać.

Osobiście go nie szukałem, bo nie będę chodził komuś po działce, ale pytałem się sąsiadów mieszkających 3-4 domy dalej, czy przypadkiem go nie widzieli. Analizując to co napisaliście, doszedłem do wniosku, że w poszukiwania będę musiał ruszyć jednak trochę dalej...
Za domem natomiast są pola, ale poszukiwania w nich odpadają, ponieważ są wysoko zarośnięte.

dieludolfs

 
Posty: 4
Od: Pt cze 14, 2013 0:42

Post » Nie cze 16, 2013 19:33 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

nie rozumiem po co ktoś pyta o takie rzeczy na forum, nie wykazując się za grosz odpowiedzialnością chociażby w postaci kastracji kota..
"Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy by się nie spotkali."

husaria

 
Posty: 93
Od: Śro kwi 24, 2013 19:47
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Nie cze 16, 2013 19:38 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

Rozumiem, że nie możesz "chodzić komuś po działce", bo być może - jak wynika z Twoich postów - źle się czujesz. Ale nie mieszkasz tylko z kotami i ktoś z Twoich domowników musi je znaleźć!!!
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie cze 16, 2013 19:55 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

dieludolfs pisze:Mieszkam w średnio dużej wsi na tzw. "działkach" (dużo domków umiejscowionych jeden obok drugiego), blisko szosy. Gdyby potrącił go samochód to na pewno ktoś z rodziny zauważyłby go leżącego przy ulicy.

Weterynarza we wsi mamy tylko jednego, ale wątpię, żeby ten kot tam trafił - nie zaszkodzi jednak zapytać.

Osobiście go nie szukałem, bo nie będę chodził komuś po działce, ale pytałem się sąsiadów mieszkających 3-4 domy dalej, czy przypadkiem go nie widzieli. Analizując to co napisaliście, doszedłem do wniosku, że w poszukiwania będę musiał ruszyć jednak trochę dalej...
Za domem natomiast są pola, ale poszukiwania w nich odpadają, ponieważ są wysoko zarośnięte.

Nie koniecznie zauważylibyście potrąconego kota bo mógł w szoku odczołgać się gdzieś w miejsce niewidoczne dla was.
Jakto go nie szukałeś? Nikt nie każe wchodzić tobie na inne działki. Ale pochodzić, popytać sasiadów, rozwiesić ogłoszenia (szczególnie pod kościołem, szkoła ,ośrodkiem zdrowia, w sklepie, u weta...) ,wrzucić ogłoszenia do skrzynek na listy to chyba możesz? To nic nie kosztuje a winny jesteś to kotu. zarośniętych pól też bym nie odpuszczała bo może jakiś pies go poszarpał i odezwie się na twój głos.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon cze 17, 2013 7:51 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

aż włos na głowie staje na taką nieodpowiedzialność i głupotę :evil:

tu masz przykład wychodzącego kota viewtopic.php?f=1&t=152017
tyle, że nad tym ktoś się pochylił i pomógł, Twój może nie mieć tyle szczęścia
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21728
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 17, 2013 8:08 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

Odpiwiedz jest prosta...

kot moze wrocic jutro, pojutrze, za tydzień, za miesiąc, WCALE
niepotrzebne skreślić :(

katalog zlych przygód jakie mogl mieć jest niewyczerpany :(
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Pon cze 17, 2013 20:08 Re: Jak długo kot może nie wracać do domu?

Co z kotem? Szukałeś go?Wrócił?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 208 gości