kot miejski na wsi

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 14, 2013 15:45 kot miejski na wsi

hej, sluchajcie przeprowadzilam się niedawno z miasta na wies, wlasciwie to na przedmiescia i mamy teraz piekny domek z dzialeczka ^^ jestem tez szczesliwa posiadaczka kota i mój kicius teraz jest w kompletnie nowym otoczeniu, po raz pierwszy będzie mogl wyjsc z domu na dwor (jeszcze go nie wypuscilam, na razie zapoznaje sie z nowym domem ) . teraz mysle o tym ze chyba zeby mi nie uciekl jak zobaczy po raz pierwszy taką dzicz zeby mu kupic jakas smycz albo szelki... chociaz w sumie to i obroza, to wszystko chyba bedzie potrzebne. jak wasze koty na to reaguja? spaceruja spokojnie czy nie bardzo?

marrycherry

 
Posty: 1
Od: Pt cze 14, 2013 15:39

Post » Pt cze 14, 2013 16:08 Re: kot miejski na wsi

Z kotem spaceruje sie zupełnie inaczej niż z psem - raczej to kot oprowadza Ciebie, nie ma większej szansy, żeby poszedł tam, gdzie chcesz :) Smycz jedynie pozwala kontrolować, gdzie jest kot i uniemożliwia (utrudnia) ucieczkę.
Wg mnie ważne, żeby kot przyzwyczaił się porządnie do domu, znał każdy kąt przed wypuszczeniem na dwór. Spacery jak najbliżej domu, żeby bardzo dobrze poznał wszystko i w razie czego potrafił trafić z powrotem.
I przyzwyczaj też kota do szelek/obroży w domu, zakładaj, niech chodzi.

Moja kicia miała duże problemy z szelkami, udało mi się ją jednak przekonać do obróżki. Pierwsze kilka spacerów to kompletna porażka - strach w oczach i jednocześnie ciekawość wszystkiego. Często się przestraszała, wtedy puszczałam zazwyczaj smycz, żeby jej nie zrobic krzywdy albo, żeby nie wyrwała się jakimś cudem z obroży i biegłam za nią... No nie było nudno.
Teraz Zazwyczaj ogranicza się do siadania na parapecie zewnętrznym, albo przejścia wokół domu, ale tylko, gdy ktoś ją obserwuje. (Nie wypuściłabym jej samej jednak...)
Obrazek

Patti:)

 
Posty: 379
Od: Wto lis 17, 2009 17:08

Post » Pt cze 14, 2013 16:24 Re: kot miejski na wsi

zanim go wypuścisz na dwór, zastanów się, czy w okolicy nie ma drogi, samochodów, wałęsających się psów itd. Wypuszczanie kota niesie ze sobą duże ryzyko, bo czasem kot po prostu nie wraca :( może lepiej ograniczyć się do spacerów na smyczy? Tak czy siak koniecznie pomyśl o zabezpieczeniu kota przeciwko kleszczom i o zaczipowaniu na wypadek, gdyby zginął.

Ivette

 
Posty: 3716
Od: Sob lis 19, 2005 17:05
Lokalizacja: warszawa

Post » Pt cze 14, 2013 19:50 Re: kot miejski na wsi

Zanim kota wypuścisz na spacer wysterylizuj kota załóż czip musisz kota nauczyć w nowym domu gdzie jest jego miejsce choć każdy kot chodzi swoimi drogami.
Sara44
 

Post » Pt cze 14, 2013 22:01 Re: kot miejski na wsi

Ivette pisze:zanim go wypuścisz na dwór, zastanów się, czy w okolicy nie ma drogi, samochodów, wałęsających się psów itd. Wypuszczanie kota niesie ze sobą duże ryzyko, bo czasem kot po prostu nie wraca :( może lepiej ograniczyć się do spacerów na smyczy? Tak czy siak koniecznie pomyśl o zabezpieczeniu kota przeciwko kleszczom i o zaczipowaniu na wypadek, gdyby zginął.

Plus komplet szczepień na choroby wirusowe oraz wściekliznę.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt cze 14, 2013 22:07 Re: kot miejski na wsi

Ja bym kota samopas nie wypuszczała. Ryzyko jest bardzo duże. No, ale to wasza decyzja.

Co do szelek, moje koty chodziły w nich bez problemu, ale wiem, że nie wszystkie się przyzwyczajają.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Pt cze 14, 2013 22:45 Re: kot miejski na wsi

najłatwiej jest do ogrodzenia dorobić podwyższenie pod odpowiednim kątem (w którymś dziale widziałam tak zabezpieczone podwórko przed ucieczkami) - ja mam zbudowane catio do których przenoszę koty.
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: dorcia44, Zeeni i 254 gości