alergia pokarmowa z objawami skornymi = golenie???

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 13, 2013 9:07 alergia pokarmowa z objawami skornymi = golenie???

Witajcie.
Takie zalecenie (plus karma trovet) uslyszal moj maz kiedy poszedl z naszym kotem (MCO) do weta. Nie mam nic przeciwko jesli kotu bedzie dzieki temu lepiej, ale czy na pewno bedze?
Ostatnio probowalismy kilku nowych karm wiec bardzo mozliwe ze na cos sie uczulil. Jego objawy to siersc na grzbiecie i bokach zbijajaca sie w klebki ktore musze wycinac, podrazniona miejscami skora a takze fakt ze kot sam przerzedzil sobie siersc na grzbiecie i ogonie. Na domiar zlego kot jest wrazliwcem emocjolnanym, na codzien nosi obroze z kocimi feromonami i nie bardzo widze to ogolenie na 3mm u groomera..bedzie mega stres :(
Aha, dodam ze kot mial juz kiedys siersc zbijajaca sie w mega koltuny i to wygryzywanie jak byl na karmie TOTW. Jak zaczal jesc Orijen to nagle okazalo sie ze koltuny zniknely choc kot mial nadal przerzedzona siersc (nadal ja wygryzal - wetka stwierdzila ze to prawdopodobnie stres, nie zauwazyla objawow skornych).
Sama juz nie wiem co robic, czy ogolenie jest konieczne czy wystarczy wyeliminowanie alergenu i wyciecie samych koltunow zeby skora wrocila do nomy?

Meeve

 
Posty: 6
Od: Pt sty 02, 2009 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 13, 2013 17:16 Re: alergia pokarmowa z objawami skornymi = golenie???

a może zamiast troveta karma RC albo Hill's? Co do golenia, to nie wiem...
kicikicimiauhau
 

Post » Czw cze 13, 2013 17:21 Re: alergia pokarmowa z objawami skornymi = golenie???

Trovet jest kiepski mowisz? Ja to sie zastanawiam czy po prostu nie wrocic do karm bezzbożowych....

Meeve

 
Posty: 6
Od: Pt sty 02, 2009 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw cze 13, 2013 18:01 Re: alergia pokarmowa z objawami skornymi = golenie???

RC składa się akurat głównie ze zbóż.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Czw cze 13, 2013 18:35 Re: alergia pokarmowa z objawami skornymi = golenie???

Ja bym ci Barfa poleciła. :P Bezzbożówki też mogą uczulać,choć u mnie nigdy się nie zdarzyło,a próbowałam z Power of Nature i Applaws.

asiek o

Avatar użytkownika
 
Posty: 1020
Od: Śro maja 26, 2010 15:14

Post » Czw cze 13, 2013 19:18 Re: alergia pokarmowa z objawami skornymi = golenie???

Często uczula kurczak - w każdej karmie, nawet bezzbożówkach.
Poszukaj takiej bez kurczaka i zobacz czy się po niej uspokoi.
Jest ToTW rybny i tylko rybny - Canion River?
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Czw cze 13, 2013 19:46 Re: alergia pokarmowa z objawami skornymi = golenie???

vivien pisze:Często uczula kurczak - w każdej karmie, nawet bezzbożówkach.
w wersji "normalnego mięsa" też... zwłaszcza ta chemia, którą się kury faszeruje, itd...

moje małe alergiki były przez parę dni na mięsie - wołowina, po paru dniach się uspokoiło (one reagowały sraczką...), i potem stopniowo wprowadzałam nowe potrawy...

aha, jeśli chodzi o objawy alergicznopodobne - czasami lamblie dają też takie objawy - czy w qpie jest śluz?

charm

Avatar użytkownika
 
Posty: 6644
Od: Nie paź 26, 2008 20:07
Lokalizacja: Orzesze

Post » Czw cze 13, 2013 22:41 Re: alergia pokarmowa z objawami skornymi = golenie???

Akurat co do karm to Trovet - jak czytałam na Miau - jest lepszy od pozostałych, bo zawiera wyłącznie jagnięcinę. W RC Hypoallergenic jest trochę kurczaka. Sama zamierzam spróbować z Trovetem bo po RC u mojej alergiczki nie ma reakcji i wet wykluczył alergię pokarmową, czego nie rozumiem.

Madzio

 
Posty: 544
Od: Nie paź 21, 2012 19:18
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt cze 14, 2013 16:21 Re: alergia pokarmowa z objawami skornymi = golenie???

Skoro wykluczono choroby skóry, to jaki ma sens golenie?
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Pt cze 14, 2013 21:45 Re: alergia pokarmowa z objawami skornymi = golenie???

Orjen rybny nie zawiera nawet maczki drobiowej - są tylko ryby jest dobry dla alergików uczulonych na drób
ToTW Canion River zdaje się ma mączkę drobiową w składzie
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob cze 15, 2013 10:44 Re: alergia pokarmowa z objawami skornymi = golenie???

Orijen rybny brzmi zachecajaco. Surowego miesa nie bardzo chca jesc. Trovet wlasnie widzialam ze nie ma kurczaka, wiec tez bedzie w razie czego do przetestowania (choc nie wiem czy ryz go nie zdyskwalifikuje..) Co do golenia to wlasnie ja tez tego nie rozumiem, bo w zasadzie wykluczenie alergenu powinno spowodowac ze skora samoistnie wroci do normy. Ostatecznie wstrzymalismy sie z goleniem i zdecydowalismy sie na jeszcze jedna wizyte u polecanego weta. Dziekuje za odpowiedzi. :)

Meeve

 
Posty: 6
Od: Pt sty 02, 2009 17:48
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, misiulka i 525 gości