KOT NAŻARŁ SIĘ WATY SZKLANEJ!!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 13, 2013 8:53 KOT NAŻARŁ SIĘ WATY SZKLANEJ!!!!

Kot przez przypadek wlazł 2 dni temu na strych, który jest oblepiony watą szklaną, którą teraz wydala :( nic mu nie będzie?? Zachowuje się normalnie, je, bawi się itp. :(

Nie sądziłam że się jej naje, latałam za nim chyba z pół godz. po tym strychu, wchodził w takie miejsca, do których człowiek by się nie zmieścił, w małych zakamarkach była poupychana wata szklana na której leżał ... no ale żeby ją jeść!!! Nawet tego nie widziałam dopiero teraz ją wydala! Po drugie nigdy nie sądziłam że uda mu się kiedykolwiek wejść na ten strych a jednak mu się udało, pierwszy raz i już się nażarł!
Ostatnio edytowano Czw cze 13, 2013 9:05 przez Sunday, łącznie edytowano 1 raz

Sunday

 
Posty: 21
Od: Pon maja 09, 2011 13:09

Post » Czw cze 13, 2013 9:01 Re: KOT NAŻARŁ SIĘ WATY SZKLANEJ!!!!

Na Twoim miejscu poszłabym z kotem do dobrego weterynarza. Sprawa nietypowa, ale wet powinien wiedzieć, co zrobić.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Czw cze 13, 2013 9:22 Re: KOT NAŻARŁ SIĘ WATY SZKLANEJ!!!!

To jest na pewno wata szklana?
Nie jakieś inne włókno?
Bo wata praktycznie na pewno by mu się powbijała w jelita, cały układ pokarmowy, w pysk.
Ona się kruszy na drobne igiełki.
Byłoby fatalnie :(
Koniecznie antybiotyk, coś przeciwzapalnego i mieć nadzieję że organizm sobie z tym poradzi...

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw cze 13, 2013 9:34 Re: KOT NAŻARŁ SIĘ WATY SZKLANEJ!!!!

a może to nie była właśnie wata szklana ... od 4 dni kot zjada specjalną karmę odkłaczającą dopiero teraz skojarzyłam, i może to po prostu były kłaki ... ja to się przeraziłam bo od razu skojarzyłam że on tam łaził po tej wacie szklanej, będą go obserwować

Sunday

 
Posty: 21
Od: Pon maja 09, 2011 13:09

Post » Nie cze 16, 2013 14:13 Re: KOT NAŻARŁ SIĘ WATY SZKLANEJ!!!!

Waty szklanej chyba się już nie używa-może to była wełna mineralna-używa sie jej do izolowania.
Zresztą w jakim celu miałby to jeść?
Myślę, że to jednak pęki kłaków-po wacie szklanej już by nie żył, skonawszy w wielkim cierpieniu :(
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Pon cze 17, 2013 21:56 Re: KOT NAŻARŁ SIĘ WATY SZKLANEJ!!!!

Kot nie musiał tego jeść. Jeśli na tym leżał to mogło poprzyczepiać się do futerka i potem myjąc się mógł to połknąć. Też myślę, że to nie wata szklana bo z kotem byłoby już krucho.. :(
Asminka, Perełka[*], Nuna[*], Zula[*], Lila
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

moniex

 
Posty: 1228
Od: Pt cze 15, 2007 19:52
Lokalizacja: wawa

Post » Pon cze 17, 2013 22:05 Re: KOT NAŻARŁ SIĘ WATY SZKLANEJ!!!!

kropkaXL pisze:Waty szklanej chyba się już nie używa-może to była wełna mineralna-używa sie jej do izolowania.
Zresztą w jakim celu miałby to jeść?
Myślę, że to jednak pęki kłaków-po wacie szklanej już by nie żył, skonawszy w wielkim cierpieniu :(



tez tak myslę
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Nie lip 17, 2022 9:31 Re: KOT NAŻARŁ SIĘ WATY SZKLANEJ!!!!

Wczoraj miałam taką samą sytuacje mój tata przykręcał półkę; musiał wejść na strych i przez przypadek kot wleciał mu, a on nie zauważył. Siedział tam długo zanim go znaleźliśmy bo schował się pod watę mam nadzieje, że to wełna mineralna.
Jak go znaleźliśmy to uciekł na sam dół domu i miauczał do drzwi co jakiś czas dysząc bardzo się przejęliśmy, ale nie mogliśmy go zabrać do weterynarza; nie chciał jeść, ani pić. Potem schował się za drukarkę i tam leżał wystraszony i bez przerwy machał ogonem jakby był zły. Dzisiaj od rana po jedzeniu miauczy na pół piętrze; nie wiem co zrobić.

Lubiękoty1942

 
Posty: 1
Od: Nie lip 17, 2022 9:20

Post » Nie lip 17, 2022 19:54 Re: KOT NAŻARŁ SIĘ WATY SZKLANEJ!!!!

Jak najszybciej udać się do weterynarza.
Wata mineralna też jest bardzo szkodliwa. U ludzi pracujących przy ocieplaniu poddaszy wywołuje astmę, alergie i problemy płucne.
Niepokojące jest to dyszenie kota wczoraj.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jacek1982 i 219 gości