Miesieczny kociak

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 12, 2013 18:45 Miesieczny kociak

Zaczelam probowac kotka uczyc by zalatwialsie do kuwety ale cos woli sie tam wylegiwac niz zalatwiac swoje potrzeby :( jakies rady! prosze bo juz nie wiem co z nim robic.

Kolejna sprawa to czytalam, ze mozna juz mu zaczac podawac jakies inne jedzonko niz tylko butelka z mleczkiem, pobowalam z gotowaym kurczakiem ale polizal i mnie olal :D
Obrazek
Maly tygrys na polowaniu :)

Kaczusia

 
Posty: 22
Od: Sob maja 25, 2013 16:54

Post » Śro cze 12, 2013 18:50 Re: Miesieczny kociak

Możesz wstawić kociaka do kuwety i jego łapkami pogmerać w żwirku

MaryLux

 
Posty: 159730
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 12, 2013 19:03 Re: Miesieczny kociak

http://przystanekschronisko.org/maluchy tu też jest niezły opis oparty na naszych schroniskowo-fundacyjnych doświadczeniach ;)
trzymam kciuki, żeby maleństwo zdrowo rosło i szybko opanowało trudną sztukę kuwetkowania :ok:

charm

Avatar użytkownika
 
Posty: 6644
Od: Nie paź 26, 2008 20:07
Lokalizacja: Orzesze

Post » Śro cze 12, 2013 19:07 Re: Miesieczny kociak

Dziekuje bardzo za linka juz czytam :)

Kicia na razie kuwete traktuje jak piaskownice wchodzi i sie bawi zwirkiem :( wszelki epotrzeby zalatwia obok albo pod stolem od razu po wyjsciu z kuwety.
Obrazek
Maly tygrys na polowaniu :)

Kaczusia

 
Posty: 22
Od: Sob maja 25, 2013 16:54

Post » Sob cze 15, 2013 9:39 Re: Miesieczny kociak

Kociak wybral sobie miejsce na siusianie :( obok stolu w salonie i nie wiem jak go przekonac ze tam nie moze robic. Poza tym mam jeszcze jedne problem od dwoch dni nie robil kupy :( nie wiem czy to juz cos powaznego czy zaraz zaskoczy. Wczoraj dostal kilka takich krokiecikow dla maluszka mozeod tego sie zatkal, dotychczas dostawal tylko mleczko z butelki.
Obrazek
Maly tygrys na polowaniu :)

Kaczusia

 
Posty: 22
Od: Sob maja 25, 2013 16:54

Post » Sob cze 15, 2013 13:34 Re: Miesieczny kociak

Co do kuwetkowania - można spróbować z innym żwirkiem, najlepiej drobnym (tylko niezbrylającym, bo kociaki czasem jedzą żwirek) . Można też postawić kuwetkę tam, gdzie się załatwia.
Mógłby pomóc zapach siuśków w kuwecie... Może włożyć tam kawałek papieru, którym wytarłaś podłogę...
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Sob cze 15, 2013 13:47 Re: Miesieczny kociak

Agulas74 pisze:
Mógłby pomóc zapach siuśków w kuwecie... Może włożyć tam kawałek papieru, którym wytarłaś podłogę...


Dokładnie tak. Zbierz papierem "urobek" i wrzuć do kuwetki.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Sob cze 15, 2013 15:57 Re: Miesieczny kociak

No bo to mama uczy kotka korzystania z kuwetki.
A skoro robisz za mamę, to musisz kociaka wysadzać na nocniczek :mrgreen: . Po jedzeniu - do kuwetki , po spaniu - do kuwetki..... I - jak dziewczyny napisały wcześniej - najdelikatniejszy , niezbrylający żwirek / ja używałam piasku do akwarium - wprawdzie jak ich przybrana mamusia siknęła pokazowo do kuwetki to była masakra / . Koteczek w tym wieku ma jeszcze delikatne podusie, zwykły żwirek kłuje, a kot nie będzie sikał tam , gdzie boli.

Powodzenia - ja przy czterech sierotkach NIGDY nie miałam nigdzie nasikane, ale miały nauczycielke :mrgreen:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15071
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob cze 15, 2013 19:17 Re: Miesieczny kociak

Juz drugi dzien kcicia kupki nie robila :( teraz to naprawde sie juz martwie
Obrazek
Maly tygrys na polowaniu :)

Kaczusia

 
Posty: 22
Od: Sob maja 25, 2013 16:54

Post » Sob cze 15, 2013 19:26 Re: Miesieczny kociak

Odrobinę parafiny do pysia jej możesz dać. Jak nie masz, to Lactulosum. Jeśli i tego nie masz, to ciut zwykłego mleka

MaryLux

 
Posty: 159730
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie cze 16, 2013 16:49 Re: Miesieczny kociak

Po dlugim masazu w koncu sie kicia zalatwila, pozniej juz sama zrobila dwie kolejne :) niezle tego jej sie tam nazbieralo.

Z kuweta niestety nie ma postepu, nasypalam takiego proszku na slimaki w ten kat dzie kotek chodzil sie zalatwiac. Kurcze jak z dzieckiem i nocnikiem :ryk: a myslalam, ze juz skonczylam z takimi przygodami.
Obrazek
Maly tygrys na polowaniu :)

Kaczusia

 
Posty: 22
Od: Sob maja 25, 2013 16:54

Post » Nie cze 16, 2013 16:52 Re: Miesieczny kociak

Kaczusia pisze:Po dlugim masazu w koncu sie kicia zalatwila, pozniej juz sama zrobila dwie kolejne :) niezle tego jej sie tam nazbieralo.

Z kuweta niestety nie ma postepu, nasypalam takiego proszku na slimaki w ten kat dzie kotek chodzil sie zalatwiac. Kurcze jak z dzieckiem i nocnikiem :ryk: a myslalam, ze juz skonczylam z takimi przygodami.

8O Jak najszybciej to posprzątaj i zmyj podłogę!!! Te środki często są szkodliwe dla psów i kotów!
Do usunięcia zapachu wystaczy zwykły ocet spirytusowy.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34272
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Nie cze 16, 2013 16:56 Re: Miesieczny kociak

Dzieki to ide to sprzatnac i wytre octem :)
Obrazek
Maly tygrys na polowaniu :)

Kaczusia

 
Posty: 22
Od: Sob maja 25, 2013 16:54

Post » Nie cze 16, 2013 19:10 Re: Miesieczny kociak

Może jak podłoga wyschnie, postaw w tym kącie kuwetę?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34272
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro cze 19, 2013 13:14 Re: Miesieczny kociak

Kuweta stoi tam gdzie kicia robila przedtem, teraz w kuwecie spi a robi w innym miejscu :) uparty zwierzak

Zaczelam dawac kici takie zaszetki whiskas junior tak jej to zasmakowalo, ze nawet mleka nie chce. Boje sie ze na tym jedzniu mi tylko przytyje. Probowalam dac jej te takie krokieciki ale tylko na nie prycha, jak dla mnie zapachjest odpychajacy widocznie dla kici tez.

Czy taka kicia nie powinna sie juz wiecej bawic? Moja pobawi sie z 5 minut i idzie spac.
Obrazek
Maly tygrys na polowaniu :)

Kaczusia

 
Posty: 22
Od: Sob maja 25, 2013 16:54




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 486 gości