Sterylizacja

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 10, 2013 14:47 Sterylizacja

Witam Smile
Jestem tu nowa wiec moze nie zbyt obeznana no i nie wiem czy w dobrym temacie i wgl . No ale jak w temacie pisze o co chodzi juz.
Mam malutki problem ;x
Mam kota od miesiaca lutego i ma juz okolo 10 miesiecy był on przygarniety od pewnej Pani ktora go dorzywiała na działkach. Jest sliczny i kochany ale no wlansie jest ale zaczol mi w domu znaczyc teren i siusiac gdzie mu sie zachce mimo ze odrazu zaczol robic do kuwety nie musialam go uczyc w ogole no ale on juz dorasta z tego co wime i znaczy teraz wszystko ok ale to smierdzi strasznie no i chciałabym go wysterylizowac no ale tu jest malutki problem bo dzownilam po schroniskach gabinetach lecznicach i wszedzie wolaja ok 100 zl a ja sie jeszcze ucze i nie stac mnie a moja mam tylko jest w stanie mu kupic zwirek jedzonko jakies nie ma zbytnio aby placic tak duzo na kastracje jego i nie wiem co zrobic bo ogolnie bardzo juz go kocham ale nie stac mnie by tak duzo zaplacic za to a mam jest zla na niego ze sika wszedzie i wgl i powiedziala ze dlugo nie wytrzyma i pomocy co mam zrobic ? NIechce go nigdzie oddawac ale tez nie stac mnie na tak drogie zabiegi bo juz na samym poczatku majatek wydalam u weterynarza bo byl chory i mial rozwolnienie i lambie itp Sad(
Pozdrawiam

smile cats

 
Posty: 2
Od: Pon cze 10, 2013 14:44

Post » Pon cze 10, 2013 14:55 Re: Sterylizacja

Kastracja to bardzo dobra decyzja. Pogadaj z lecznicami, może któraś z nich zgodzi się rozłożyć koszt zabiegu na raty. Powodzenia :ok:
Obrazek

rastanja

 
Posty: 1637
Od: Czw maja 10, 2012 20:37
Lokalizacja: M-chód

Post » Pon cze 10, 2013 15:03 Re: Sterylizacja

100 zł to naprawdę nie jest drogo!
Rastanja dobrze radzi! :ok:
Porozmawiaj z mamą. Skoro zdecydowała się mieć kota, musiała mieć swiadomosć, że wiąże się to z pewnymi kosztami. A kastracja to podstawa. Koszty sprzątania/prania/neutralizacji zapachów wkrótce przewyższą koszty zabiegu :roll:

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Pon cze 10, 2013 15:08 Re: Sterylizacja

Jeśli mocz śmierdzi i znaczy teren to pewnie jest to kocurek jeśli ciebie nie stać na kastracje kota możesz zgłosić się do gminy gdzie pomagają w kastracji pokrywają połowę kosztów musisz się dopytać dokładnie.
Sara44
 

Post » Pon cze 10, 2013 15:37 Re: Sterylizacja

Pytałam w wielu lecznicach niestety nie rozkladaja na raty poniewaz nie maja pewnosci ze to zostanie zwrocone badz nie bedzie jakiego kolwiek oszustwa. No dla mojej mamy to duzy koszt poniewaz ona pracuje ja sie ucze no a ojca nie mam wiec ona charuje na nas dwie i ona powiedziala juz ze nie da rady a ten kot to nie byla jej decyzja tylko go dostalam i zal nie bylo pomoc takiemu biednemu kotkowi a teraz juz za bardzo go pokochalam. Mieszkam w Bydgoszczy i nie wiem zbytnio gdzie ise udac o takie dofinansowanie bo wiem ze sterylizacja jest za darmo dla kotow ktore lataja na podworku.

smile cats

 
Posty: 2
Od: Pon cze 10, 2013 14:44

Post » Pon cze 10, 2013 16:10 Re: Sterylizacja

Twój kotek był teoretycznie bezdomny...Nie możesz go "podciagnać" pod kota wolnozyjacego?
W Twojej sytuacji taki mały "wybieg" jest całkowicie usprawiedliwiony. Sama organizowałam kiedys darmową sterylkę kotki wolnozyjacej ( była juz w ciązy) Potem okazało się, że ta kotka w zasadzie mieszka u swojej karmicielki. Ale ta kobieta jakos nie przejęła sie ciażą swojej podopiecznej...
Przykro mi z powodu Waszej sytuacji... :( Mój poprzedni post był chyba za ostry :oops: . Przepraszam.

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Pon cze 10, 2013 20:03 Re: Sterylizacja

Poszukaj w Bydgoszczy jakiegoś stowarzyszenia prozwierzęcego i zapytaj tam o darmową kastrację/talony czy coś w tym rodzaju. Opowiedz im historię kota.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Pon cze 10, 2013 20:26 Re: Sterylizacja

Sprawne Łapy Fizjoterapia Zwierząt http://sprawnelapy.pl/
Fundacja KOT http://fundacjakot.pl/

justyna p

 
Posty: 3869
Od: Pon paź 18, 2010 19:45
Lokalizacja: Toruń




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 530 gości