Kot sierota.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 10, 2013 14:00 Kot sierota.

Witam. Zarejestrowałem się, żeby zapytać co robić, mianowicie niecałą godzinę temu widziałem jak kocica karmi małego kotka. Potem widziałem jak ta sama kocica wpada pod samochód. Wiedziałem gdzie ostatnio była z małym więc wyruszyłem na poszukiwania i znalazłem kotka. Nie wiem ile może mieć tygodni ale widzi już, choć ma wciąż ciemnoszare oczy. Teraz jest w garażu, w pudle wyścielonym sianem. Zrobiłem mu zdjęcie, w wiadrze w którym go niosłem:
http://www.tinypic.pl/3nebkab5lecg

Obrazek
Jak się nim opiekować? czym karmić? Mam aktualnie tylko krowie mleko z kartonu.. Ktoś doradzi?

wojter40

 
Posty: 2
Od: Pon cze 10, 2013 13:37

Post » Pon cze 10, 2013 14:20 Re: Kot sierota.

Taki mały kociak powinien mieć ciepło - może byc termoforek lub butelka z ciepłąwodą oraz miejsce aby mógłby się odsunąć gdyby byłoby mu za gorąco. Pędź do weta po specjalne mleko dla kotka. Moze jest na tyle duzy,ze obejdzie sie bez pomocy smoczka.
Jesli jeszcze sam sie nie wypróżnia trzeba często masować brzuszek, a mokrą , ciepłą chusteczką pocierać delikatnie tyłeczek. Powodzenia

beata1973

 
Posty: 253
Od: Czw gru 08, 2011 8:24
Lokalizacja: Siechnice/Wrocław

Post » Pon cze 10, 2013 14:30 Re: Kot sierota.

kociaka weź do siebie. Najlepiej karmić go co kilka godzin 3 -4 godziny w nocy też mlekiem dla kociąt, zastępcze mleko po mleku matki. Strzykawką bez igly oczywiście. Dawać tyle ile będzie chcial jeść . Jęsli nie będzie chcial to troszkę na siłę. Nie masz takiego mleka ( u weta można kupić) , to możesz włączyć gotowanego kurczaka zmiksowanego też przez strzykawkę. Sprawdz bo może sam będzie próbował jeść. Uważaj by nie zalać płucek kota. Dawaj powoli. Można dawać też gotowe gerberki mięsno- warzywne do kupienia w sklepie. Mleka krowiego nie dawałabym bo zwykle źle trawią choć to maluch to może jeszcze nie byłoby problemu. Oczywiście kuwetka ze żwirkiem- może być drewniany.

Najważniejsze by był pod opieką. To chyba ok. 4 tygodniowe kocie albo młodsze. Sporo roboty ale warto bo maluch będzie żył.

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Pon cze 10, 2013 14:46 Re: Kot sierota.

co z maluchem????
nie przeżyje bez twojej pomocy ,ciepła ,karmienia itd :cry:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon cze 10, 2013 14:58 Re: Kot sierota.

Kociak musi mieć cieple miejsce krowiego mleka się nie daje kociakowi może dostać rozwolnienie przynieś kociaka do mnie zaopiekuje się maleństwem
Sara44
 

Post » Pon cze 10, 2013 15:12 Re: Kot sierota.

problem zażegnany:D Znajomi mają kocicę z małymi, wiek ten sam, w każdym razie na to wygląda. Przyjęli kota a kocica też go zaakceptowała, choć dopiero po chwili. Wygląda na to,że mały przeżyje. Mam jeszcze pytanie: w jakim wieku można kota całkowicie oddzielić od matki?

wojter40

 
Posty: 2
Od: Pon cze 10, 2013 13:37

Post » Pon cze 10, 2013 15:20 Re: Kot sierota.

Swietnie,ze tak szybko znalazł sie ratunek.Gratulacje dla wrażliwego Mężczyzny ( przez duze M) :ok:
Optymalnie kotek powinien zostać z mamą 12-13 tyg, a minimum 8 tyg.

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Pon cze 10, 2013 15:26 Re: Kot sierota.

Czym dłużej kociak zostaje z matką tym lepiej bo przy matce uczy się wiele samodzielnie jeść,dbać o swoje piękne futerko i o swoją toaletę.
Sara44
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, cvAwaib, kasiek1510, Majestic-12 [Bot], Vi i 565 gości