Następna rozprawa dotycząca Wojciecha.L 24.02.2014 o godz.12

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 24, 2014 0:28 Re: Następna rozprawa dotycząca Wojciecha.L 24.02.2014 o god

Carmen201 pisze: słowo sędzia jest definiowane konstytucyjnie, to nazwa urzędu, niezależnie od płci, nie ma takiego urzędu jak sędzina chociaż oczywiście wiem, że tak się używa ale to nie znaczy, że prawidłowo i kurka mocno z tym walczę :)


Mnie uczono,że sędzina, to żona sędziego, ale teraz czytam, ku swemu zaskoczeniu, na stronie Rady Języka Polskiego że:
"Współcześnie na określenie kobiety wykonującej zawód sędziego używa się dwóch nazw − sędzia i sędzina, przy czym ta druga ma charakter potoczny. Nie jest błędem również używanie słowa sędzina w tradycyjnym znaczeniu − jako żony sędziego".
Wiatrusia [*] 27.09.2012 r. Kacperek [*] 02.12.2016 r.
Filemonek [*] 31.03.2017 r.

EVA2406

Avatar użytkownika
 
Posty: 7549
Od: Pt lip 27, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 24, 2014 2:03 Re: Następna rozprawa dotycząca Wojciecha.L 24.02.2014 o god

Sędzina to dla mnie taka sama perwersja językowa co ministra :)

Jeszcze jedną rzecz chciałam dodać a propos sprawy, jak myślę optymistyczną: uczono mnie, że kiedy oskarżony zmienia wyjaśnienia to trzeba ocenić wiarygodność zmiany, a jeśli jest słaba - co do zasady daje się wiarę pierwszym zeznaniom w sprawie, złożonym "na gorąco", jeszcze bez możliwości przygotowania sobie pełnej linii obrony. A oskarżony, zdaje mi się, przyznał się w postępowaniu przygotowawczym?

Carmen201

 
Posty: 4156
Od: Pt maja 07, 2010 7:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 24, 2014 7:33 Re: Następna rozprawa dotycząca Wojciecha.L 24.02.2014 o god

przyznał się na początku tłumacząc się za każdym razem inaczej:
- że miał alergię
- że nie radził sobie z sobą i dlatego zabijał koty
- że ma uraz z dzieciństwa itp.

każde wytłumaczenie mniej mądre od pierwszego i jednocześnie zaprzeczające drugiemu, czyli typowe kłamstwa dla kogoś cierpiącego na psychopatię

potem odwołując przyznanie się, ciekawe jak to uzasadnił, bo są dowody, że przyjął od ludzi co najmniej 14 kotów, ale nie ma wytłumaczenia co z nimi zrobił, więc kiepsko wygląda to nie przyznanie się do winy, bo gdzie się podziały koty, skoro ich nie zabił, ciekawe jak to uzasadni adwokat, niestety nie dowiemy się tego, póki nie zapadnie wyrok

mam nadzieję, że nie będzie tak banalnych wytłumaczeń, że jeden kot sam zmarł, a drugi uciekł, bo nikt nie uwierzy, że 14 kotów samych z siebie zmarło lub wszystkie od niego uciekły z mieszkania, albo że ponad 20 kotów podarował rodzinie, ja bym chciała, żeby moja rodzina adoptowała tyle kotów ode mnie :)

kociaki były małe, czasem jeszcze nie samodzielne, nie było możliwości, żeby same uciekły a były również wydawane po leczeniu i wszyscy wiedzą, że domy tymczasowe nie wydają kotów chorych, więc takie wytłumaczenia będą po prostu mało inteligentne

sprawa bezpośrednio dotyczy naszego środowiska, wiele adopcji nie doszło do skutku, bo dowiedzieliśmy się w porę, u nas pytał o 4 koty, a teraz utajnienie, nic się nie dowiemy i jeszcze jak uzasadnienie będzie utajnione to chyba będzie to jakaś pomyłka

co do paraleli ze sprawą z Sosnowca, to był wniosek o utajnienie, ale utajniono tylko niektóre zeznania świadków
myślę, że różnica jest taka, że Katarzyna W. była w areszcie i nie obawiano sie o jej życie, a WL odpowiada z wolnej stopy i może tu chodzi o jego bezpieczeństwo, chociaż uzasadnienie sądu dotyczyło tylko "emocji"
ObrazekObrazekObrazek

kaja555

 
Posty: 7041
Od: Pt lut 08, 2008 12:28
Lokalizacja: Tychy/Wola (śląskie)

Post » Pt sty 24, 2014 9:53 Re: Następna rozprawa dotycząca Wojciecha.L 24.02.2014 o god

Proszę nie zakładać nowego wątku. Ale pisac można jeszcze. Jak powstanie nowy wątek ten zamykamy.

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie sty 26, 2014 11:45 Re: Następna rozprawa dotycząca Wojciecha.L 24.02.2014 o god

kitkowa pisze:
Dorota Wojciechowska pisze:Bardzo merytorycznie dyskutujecie - ja tak nie umiem :oops: .
Wydaje mi się jednak że utajnienie jest krzywdzące - takie działania - zbrodnie powinny być piętnowane i upubliczniane , jeżeli chociaz u jednej osoby - oprawcy czy to zwierząt czy to ludzi - spowodowało by to strach przed publicznym procesem to juz byłby sukces -jedna zbrodnia mniej. I to ma sens. (...)

Dorota, strach powinna wywoływać kara adekwatna do czynu i jej nieuchronność, a nie medialność procesu.
Zgadzam się z każdym zdaniem Carmen201 i pokładam nadzieję w zebranym materiale dowodowym oraz obecności oskarżyciela posiłkowego. Nie do przecenienia jest również milcząca obecność zgromadzonych pod sądem, przypominająca społeczeństwu, że zwykle od zwierząt się zaczyna...


Zgadzam się z tym, że to nieuchronność kary adekwatnej do czynu powinna być straszakiem dla potencjalnych "naśladowców", ale w społeczeństwie, gdzie wciąż niedostateczna jest świadomość w kwestii praw zwierząt, medialne nagłaśnianie ma szansę dotrzeć do większej ilości ludzi. Uświadomić poprzez obraz, że nie ma przyzwolenia na okrucieństwo wobec zwierząt.
Oczywiście ideałem byłoby, gdyby to nie strach a świadomość, że jest to zło w najczystszej postaci, powstrzymała przed popełnianiem podobnych czynów.

issey32

 
Posty: 3621
Od: Śro maja 18, 2011 9:39

Post » Nie sty 26, 2014 16:47 Re: Następna rozprawa dotycząca Wojciecha.L 24.02.2014 o god

Kontynuacja wątku
:arrow: viewtopic.php?f=1&t=160149



Proszę o zamknięcie wątku.
Ostatnio edytowano Śro sty 29, 2014 9:36 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 3 razy
Powód: Zamknęłam na prośbę Założycielki.

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 530 gości