chory kot str.2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 11, 2013 21:03 Re: Pytanie o ruje i sterylke

Niewychodząca kotka spokojnie może rujkować w zimie. Moja starsza pierwszą rujkę dostała w styczniu, a młodsza w listopadzie.
Tak pisałam dwa lata temu (w tym wątku viewtopic.php?p=7492757#p7492757 )
wiewiur pisze:...Panna już dawno wysterylizowana, na przełomie września-października wymieniła zęby, a w listopadzie dorosła nam znienacka :strach: . Cóż było robić, przed świętami zaplanowałam urlop na sprzątanie, a zamiast sprzątać niańczyłam rekonwalescentkę. Taką miała gustowną sukieneczkę:
Obrazek

wiewiur

 
Posty: 1492
Od: Sob cze 26, 2010 13:08
Lokalizacja: Białystok

Post » Pon gru 23, 2013 21:20 Re: katar u kota - immunodol i co jeszcze str.2

Co podajecie swoim kotom, kiedy kichaja i mają katar? Czy sam immunodol wystarczy, czy można podawać coś dodatkowo? Np. Mikita felvital + tran? Te tabletki sa do zamówienia w moim sklepie, ale nie wiem czy jest sens je dodatkowo podawać.

mroczna_wydra

 
Posty: 74
Od: Czw mar 21, 2013 20:10

Post » Pon gru 23, 2013 21:48 Re: katar u kota - immunodol i co jeszcze str.2

mroczna_wydra pisze:Co podajecie swoim kotom, kiedy kichaja i mają katar? Czy sam immunodol wystarczy, czy można podawać coś dodatkowo? Np. Mikita felvital + tran? Te tabletki sa do zamówienia w moim sklepie, ale nie wiem czy jest sens je dodatkowo podawać.


Wszystko zależy jaki to katar i jak często kichają - dlatego idzie się do weta i słucha co wet ma do powiedzenia (pod warunkiem, że ma się do tego weta zaufanie).
Na katar natury wirusowej nasz wet zalecił ostatnio tylko Cerutin, w lecznicy miałam sie pojawić po coś mocniejszego gdyby katar zmienił się w taki natury bakteryjnej.
Profilaktycznie - zanim pojawi się katar - polecam serdecznie to:
http://www.vetfood.pl/pl/oferta/Immunactiv_Balance/
Miesiąc podawania, miesiąc przerwy, miesiąc podawania - wiosną i jesienią.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Pon gru 23, 2013 22:18 Re: katar u kota - immunodol i co jeszcze str.2

Wet zaleca immunodol. Kot kicha od czasu do czasu. Wydaje mi sie, ze się przeziębil na balkonie.

mroczna_wydra

 
Posty: 74
Od: Czw mar 21, 2013 20:10

Post » Wto gru 24, 2013 9:40 Re: katar u kota - immunodol i co jeszcze str.2

mroczna_wydra pisze:Wet zaleca immunodol. Kot kicha od czasu do czasu. Wydaje mi sie, ze się przeziębil na balkonie.


Immunodol i Immunactive Balance ma ten sam skład - pytanie, który jest korzystniejszy cenowo. Sprawdź.
Znalazłam np tu:
http://www.ezoo.pl/pl/p/IMMUNACTIV-BALA ... SULEK/2092
http://www.ezoo.pl/pl/p/DOLFOS-CANIS-IM ... LETEK/1059
ale nie wiem jakie koszty przesyłki.
Ja kupuję jak największe opakowania, bo u nas mieszkają 4 koty więc trochę tego potrzebuję.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Wto sty 07, 2014 23:08 Re: katar u kota - immunodol i co jeszcze str.2

Niestety sam immunodol nie pomógł. Kicia dostala antybiotyk. Przez kilka dni bylo ok, ale wczoraj wymiotowala raz, pomyślałam ok - zdarza jej sie raz na parę tygodni. Niestety dziś też zwymiotowala, raz jak bylam w pracy i teraz 2 razy wieczorem, z czego raz po kolacji. Jutro ide na kontrolę, ale mam pytanie - czy wasze koty wymiotowaly po antybiotyku? Czy to moze być zaklaczenie i jak to poznac? Kicia ma dluzsze futerko, czesze ją, ale nigdy jeszcze nie wymiotowala futrem, a ma juz rok. Mam paste odklaczajaca, ale mała nie chce jej jeść, wiec nie chce jej niepotrzebnie stresować w chorobie i dawac na siłę. Czy to moze być spowodowane nową karmą? Jednorazowo dostała cat's finefood na sprobowanie, wiec moze ostatni raz po tym? Kicia lyka 1 tabletke probiotyku dziennie. Moze dawac wiecej? Wazy tylko 2 kg wiec nie chce jej zaszkodzic

mroczna_wydra

 
Posty: 74
Od: Czw mar 21, 2013 20:10

Post » Śro sty 08, 2014 13:51 Re: chory kot str.2

Jeśli muszę kotom podać antybiotyk to proszę weta żeby jak najdłużej było to w zastrzykach.
Żaden z naszych kotów nie wymiotował po antybiotykach podawanych w tabletkach (kontynuacja po zastrzykach).
Ale dostają też osłonowo probiotyk.
Jeśli kot wymiotuje po antybiotykach to może to być źle dobrana dawka leku :( ale też tysiąc innych przyczyn.

Dawaj kici do mokrego jedzenia mielone siemię lniane rozrobione z wodą na taką ciapę. Past odkłaczających używam sporadycznie (przy trzech półdługowłosych kotach w mieszkaniu) - bo nasze koty ich nie lubią - siemię załatwia sprawę odkłaczania.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue, Szeska i 255 gości